SME
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Spustili registráciu na očkovanie treťou dávkou pre ľudí nad 55 rokov (minúta po minúte)

Počet obetí pandémie stúpol o 18.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

20:29 SVET - Kríza v súvislosti s pandémiou sa ešte zďaleka nekončí, upozornil krízový výbor Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý zároveň vyzval na výskum vakcín novej generácie v záujme dlhodobej kontroly pandémie.

Skryť Vypnúť reklamu

Devätnásťčlenný krízový výbor WHO sa schádza každé tri mesiace, aby diskutoval o pandémii koronavírusu a vydával odporúčania.

"Kým sa prostredníctvom zvýšeného príjmu vakcín a liečby dosiahol pokrok, analýza súčasnej situácie a modely predpovedí naznačujú, že pandémia ešte zďaleka nekončí," uviedla WHO po utorkovej štvorhodinovej virtuálnej schôdzke.

19:05 SVET - Švédsko prekonalo negatívny míľnik v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Ako informovali tamojšie úrady, na covid už oficiálne skonalo viac ako 15-tisíc ľudí.

Pre porovnanie, Dánsko dosiaľ zaznamenalo 2 703 úmrtí, Nórsko eviduje 895 obetí a vo Fínsku si pandémie vyžiadala 1 150 ľudských životov. Každá z týchto krajín má približne polovičný počet obyvateľov ako zhruba 10-miliónové Švédsko, kde momentálne evidujú 15 002 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu

Švédske úrady reagovali na pandémiu iba odporúčaním, aby sa ľudia od seba dištancovali. Kompetentné orgány nenasledovali príklad iných európskych štátov v súvislosti s nastolenými opatreniami a väčšina škôl, barov či reštaurácií zostala otvorená.

18:29 SVET - Senegal a Rwanda podpísali s nemeckou spoločnosťou BioNTech dohodu, ktorá sa týka výstavby tovární na výrobu mRNA vakcín.

Má ísť o prvé komplexy svojho druhu na africkom kontinente. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Firma BioNTech, ktorá vyvinula vakcínu Comirnaty v spolupráci s americkým farmaceutickým gigantom Pfizer, uviedla, že výstavba oboch výrobných centier by sa mala začať v polovici budúceho roka.

17:50 SLOVENSKO - Na covidových lôžkach krompašskej nemocnice je k utorku hospitalizovaných šesť pacientov, zariadenie tiež eviduje troch pozitívnych zamestnancov a jedného v karanténe. Konateľ zariadenia Miroslav Kraus v tejto súvislosti pripomína význam očkovania.

Skryť Vypnúť reklamu

"Je to výrazný rozdiel oproti situácii po nástupe druhej vlny, keď ešte zamestnanci neboli očkovaní a ochorení COVID-19 bolo medzi nimi niekoľkonásobne viac," uviedol, pričom podotkol, že očkovaný nebol žiaden z aktuálne hospitalizovaných pacientov. Zdravotný stav dvoch z nich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

17:34 SVET - Británia hlási 40 954 nových prípadov koronavírusu a 263 úmrtí. Hospitalizovaných je 8 693 ľudí, z toho 913 potrebuje pľúcnu ventiláciu.

16:42 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva spustilo registráciu na tretiu dávku vakcíny pre ľudí starších ako 55 rokov po polroku od podania druhej dávky očkovacej látky.

Žiadatelia sa môžu registrovať na stránke www.korona.gov.sk a bude im pridelený termín v nimi vybranom okrese.

Skryť Vypnúť reklamu

Očkovať sa dá aj bez registrácie po predložení platného Covid pasu vo vakčinačnom centre počas určených hodín.

Očkovaní vakcínou AstraZeneca, PfizerBioNTech, Sputnikom V a Janssen dostanú ako tretiu dávku (resp. druhú) vakcínu Comirnaty od spoločností Pfizer&BioNTech.

Očkovaní, ktorým boli aplikované prvé dve dávky vakcíny Spikevax (Moderna), dostanú tretiu dávku tej istej očkovacej látky od toho istého výrobcu.

Súvisiaci článok Spustili registráciu na tretiu dávku pre ľudí nad 55 rokov Čítajte 

16:35 SVET - V Slovinsku pribudlo za pondelok 2292 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší denný prírastok prípadov od začiatku januára. Informovala o tom v utorok slovinská agentúra STA s odvolaním sa na oficiálne údaje.

Sedemdňový priemer nových prípadov stúpol predchádzajúci deň na 1810, 14-dňová incidencia na 100-tisíc obyvateľov medzitým dosiahla 959 prípadov nákazy.

Skryť Vypnúť reklamu

16:20 SLOVENSKO - Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici vyzýva ľudí, aby zvýšili opatrnosť a riadili sa odporúčaniami konzília odborníkov počas blížiaceho sa Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých.

16:11 SVET- Americká biotechnologická spoločnosť Moderna oznámila, že africkým krajinám dodá do 110 miliónov dávok očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.

Vo vyhlásení firma Moderna uviedla, že je pripravená dodať prvých 15 miliónov dávok do konca tohto roka, 35 miliónov dávok v prvom kvartáli 2022 a do 60 miliónov dávok v druhom štvrťroku budúceho roka.

Súvisiaci článok Moderna dodá do 110 miliónov dávok vakcíny africkým štátom Čítajte 

15:45 SLOVENSKO - Banská Bystrica spolu s krajom pripravujú očkovanie proti ochoreniu COVID-19 na banskobystrických sídliskách. Podľa primátora Noska chýba v okrese Banská Bystrica zaočkovať ešte približne 560 ľudí nad 50 rokov, aby okres získal žolíka a nedostal sa do čiernej farby COVID automatu.

Skryť Vypnúť reklamu

Bez nutnosti registrácie budú dva tímy očkovať v sobotu 30. októbra od 9:00 do 16:00. V Sásovej to bude na Základnej škole Tatranská a na Moskovskej v mestskej časti Fončorda.

15:15 SLOVENSKO - Úmrtie bývalého poslanca Národnej rady SR Jaroslava Pašku mohlo súvisieť s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom
spravodajský portál TV Joj Noviny.sk s odvolaním sa na Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Ústav údajne prijal v júli hlásenie o Paškovom úmrtí. To následne posúdil a zaslal do európskej databázy EudraVigilance s podozrením na nežiaduce účinky po podaní vakcíny Comirnaty.

Prípad bol uzavretý v piatok 22. októbra s výsledkom, že nemožno vylúčiť, že očkovanie prispelo k rozvoju komplikácií pacienta a jeho následnému úmrtiu. Súvislosť úmrtia s očkovaním preto uzavrel ŠÚKL ako možnú.

Skryť Vypnúť reklamu

15:02 SLOVENSKO - Očkovanie je 80 percent úspechu, ale tých zvyšných 20 percent riešenia nesmieme zanedbať. Uviedol to v utorkovej relácii Na telo Plus s Michalom Kovačičom infektológ Vladimír Krčméry.

Podľa jeho slov sa ľuďom dáva falošný pocit, že vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vyriešia pandémiu a že nie je potrebné nosiť rúška či dodržiavať rozostupy. Dianie v zahraničí ukazuje, že očkovanie nestačí na to, aby sa dalo vyhrať nad koronavírusovou infekciou.

Matematik Richard Kollár uviedol, že masívne očkovanie ľudí treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 zatiaľ nie je potrebné. Na jar to však podľa neho bude treba znova zvážiť. Vysvetlil tiež, že s koronavírusom sa veľmi pravdepodobne stretne počas tretej vlny väčšina ľudí.

Pre tých zaočkovaných to bude znamenať takzvaný 'boost', teda opätovné nabudenie imunitnej odpovede, ktoré by malo daného človeka ochrániť, aj keď v súčasnosti nepodstúpi očkovanie treťou dávkou.

Skryť Vypnúť reklamu

14:55 SLOVENSKO - Levočská nemocnica má zatiaľ tretiu vlnu pandémie podľa jej riaditeľa pod kontrolou. V nemocnici, ktorá sa nachádza v čiernom okrese, leží s COVID-19 jedenásť pacientov.

Pozitívnych je aj osem zamestnancov a jeden je v karanténe. Okrem niektorých výnimiek platí v nemocnici aj naďalej zákaz návštev.

14:35 SLOVENSKO - Z rezervy vytvorenej na riešenie pandémie štát do konca augusta 2021 minul takmer 2,5 miliardy eur. Pôvodná rezerva v hodnote viac ako 1 miliarda˙eur bola v roku 2021 navýšená na 3 840 438 168 eur.

Uvádza sa to vo zverejnenej prílohe k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2022 až 2024.

Súvisiaci článok Z rezervy na pandémiu štát do konca augusta minul takmer 2,5 miliardy eur Čítajte 

14:22 SVET - Celkový počet prípadov chrípky počas začínajúcej sezóny v Únii a Európskeho hospodárskeho priestoru je zatiaľ nízky, v Chorvátsku už ale evidujú zvýšenú cirkuláciu vírusu nezvyčajne skoro, informovalo Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC).

Skryť Vypnúť reklamu

"Prudký nárast chrípkových infekcií počas prebiehajúcej pandémie Covid-19 by mohol mať vážne dôsledky pre starších a ľudí s oslabenou imunitou. Zdravotníctvu už teraz vyťaženému pandémiou Covid-19 by tak pribudla ďalšia záťaž," uviedla hlavná expertka ECDC na chrípku Pasi Penttinenová. Vyzvala preto na ochranu ohrozených skupín.

Súvisiaci článok Európski odborníci očakávajú ťažkú chrípkovú sezónu, ohrození sú najmä starší ľudia Čítajte 

13:45 SVET - V Poľsku za uplynulý deň pribudlo 6 265 prípadov nákazy koronavírusom. Krajina sa pomaly blíži k priemeru 7 000 nakazených denne, čo je hranica, po ktorej prekročení majú podľa poľského ministra zdravotníctva Adama Niedzielského prijať tvrdšie opatrenia.

13:27 SVET - Taliansko chce od januára budúceho roku všetkým svojim obyvateľom umožniť očkovanie treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Uviedol to v utorkovom rozhovore pre miestnu rozhlasovú stanicu minister zdravotníctva Pierpaolo Sileri, informuje agentúra APA.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako priblížil, ešte do konca tohto roka majú tretiu očkovaciu dávku dostať ľudia nad 60 rokov, ako aj rizikové osoby bez ohľadu na svoj vek.

13:07 SVET - Belgicko uvažuje o obnovení niektorých reštrikcií. Denný počet infekcií v krajine minulý týždeň vzrástol o 75 percent. Počet hospitalizácií sa zvýšil o 69 percent na 102 denne. Mierne stúpol aj počet úmrtí, a to v priemere na 13 denne.

12:42 SVET - Od novembra sa budú musieť takmer všetci zamestnanci v Rakúsku pri vstupe na pracovisko preukázať dokladom o absolvovaní očkovania, prekonaní
ochorenia COVID-19 alebo negatívnym testom na koronavírus.

Upravujú sa aj pravidlá zimnej turistiky vrátane organizovania vianočných trhov. Rozhodla o tom v pondelok večer rakúska vláda.

Súvisiaci článok Rakúsko zavádza povinné COVID pasy pre takmer všetkých zamestnancov Čítajte 

12:40 SLOVENSKO - Nemocnica Agel Levice eviduje zhoršenie pandemickej situácie v regióne, vývoj pandémie však má pod kontrolou. V nemocnici je hospitalizovaných šesť pacientov na štandardnom kyslíkovom lôžku, stav ďalších dvoch si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. V karanténe je šesť zamestnancov, informoval riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Skryť Vypnúť reklamu

Aktuálne sa nemocnica nachádza v druhej fáze reprofilizácie podľa pokynov ministerstva zdravotníctva.

"Momentálne máme v rámci II. fázy reprofilizácie k dispozícii 24 lôžok s kyslíkom a tri lôžka s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu," potvrdil Belanský.

12:30 SLOVENSKO - Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove je aktuálne hospitalizovaných 90 pacientov s ochorením COVID-19. Nemocnica má pre pacientov s ochorením COVID-19 vyčlenených celkovo 110 lôžok.

Pre TASR to uviedol riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník.

Momentálne je na infekčnom oddelení hospitalizovaných 81 pacientov s ochorením COVID-19. Ďalší deviati si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu a sú hospitalizovaní na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.
Nemocnica eviduje 58 zamestnancov, ktorí mali pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19.

Skryť Vypnúť reklamu

12:12 SLOVENSKO - Počet pacientov s ochorením COVID-19 v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura Košice stúpa. K utorku je ich hospitalizovaných 112, za uplynulé štyri dni prijali 62 nových pacientov. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Monika Krišková s tým, že pristúpili k ďalšej reprofilizácii.

"Kým uplynulé týždne sme mávali do desať príjmov denne, teraz máme už niekoľko dní po sebe dvojciferné čísla," povedal generálny riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

V súvislosti s nárastom obsadenosti lôžok pristúpili k ďalšej reprofilizácii kliník a oddelení na Rastislavovej ulici. Momentálne majú vyčlenených 142 lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19, obsadené sú na 77 percent.

11:34 SVET - Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch na utorňajšej tlačovej konferencii označil súčasné šírenie koronavírusu v krajine za "epidémiu neočkovaných".

Skryť Vypnúť reklamu

Zároveň kritizoval tých obyvateľov, ktorí odmietajú očkovanie proti covidu, a pritom ešte neprekonali ochorenie COVID-19. Informoval o tom spravodajský portál ČT24.

Súvisiaci článok Český minister kritizoval nezaočkovaných. Je to ich epidémia Čítajte 

11:20 SVET - Na Ukrajine zaznamenali za posledných 24 hodín rekordných 734 úmrtí osôb nakazených novým druhom koronavírusu.

Na Ukrajine okrem toho za ostatný deň pribudlo aj 19 120 prípadov nákazy, oznámilo v utorok tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

11:15 SLOVENSKO - Bratislavský samosprávny kraj začal s očkovaním treťou dávkou proti ochoreniu COVID-19 v domovoch seniorov.

Ako prvý prišiel na rad Ružinovský domov seniorov na Sklenárovej ulici, ktorý je najväčším zariadením svojho druhu na Slovensku. Zaočkovať by sa tam malo počas utorka viac ako 250 seniorov i zamestnancov zariadenia.

Skryť Vypnúť reklamu

11:05 SVET - Rusko hlási šiesty rekord úmrtí počas ôsmich dní. Počas uplynulých 24 hodín podľahlo covidu 1 106 ľudí. Pribudlo 36 446 nových prípadov nákazy.

10:51 SVET - Štvormiliónové mesto Lan-čou v strednej časti Číny zaviedlo v utorok lockdown v dôsledku nárastu prípadov nákazy novým druhom koronavírusu.

Tamojším obyvateľom úrady nariadili, aby s výnimkou nevyhnutných prípadov nevychádzali z domu. Informovala o tom agentúra AFP.

V Číne zaznamenali v posledných 24 hodinách 29 nových nových "domácich" prípadov nákazy vrátane šiestich prípadov zaevidovaných v meste Lan-čou, ktoré je metropolou provincie Kan-su.

10:36 SVET - Nový Zéland rozšíri vakcinačný mandát na tisíce ďalších pracovníkov, ktorí sú v úzkom kontakte so zákazníkmi, vrátane zamestnancov
reštaurácií, barov, posilňovní a kaderníckych salónov. Novozélandská vláda o tom informovala v utorok.

Skryť Vypnúť reklamu

Po novom sa bude musieť dať proti koronavírusu plne zaočkovať zhruba 40 % všetkých novozélandských pracovníkov, inak im hrozí strata zamestnania. Doteraz to bolo približne 15 %.

Súvisiaci článok Nový Zéland zavádza povinné očkovanie pre vybraných zamestnancov Čítajte 

10:17 SVET - V uplynulých 24 hodinách pribudlo v Maďarsku 1701 nakazených novým druhom koronavírusu a v súvislosti s ochorením COVID-19 v tomto čase zomrelo 44 pacientov, informoval v utorok operačný štáb na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

Aktuálne je nakazených 25 775 osôb. V nemocniciach ošetrujú 1685 pacientov, z ktorých 197 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Zaočkovaných proti covidu je v Maďarsku už takmer šesť miliónov ľudí. Z nich vyše 5,7 milióna dostalo dve dávky vakcíny a 1,1 milióna aj tretiu dávku.

10:05 SLOVENSKO - V pondelok sa prvou dávkou vakcíny zaočkovalo 1512 osôb, spolu ju má na Slovensku aplikovanú 2 490 134 ľudí. Druhú dávku vakcíny dostalo 1793 občanov, spolu ju má v našej krajine 2 296 893 osôb.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili 2 850 infikovaných, z nich takmer 69 percent nebolo zaočkovaných. Laboratóriá za včerajšok otestovali 15 341vzoriek.

Pozitívny antigénový test malo 1201 ľudí, z nich zaočkovaných nebolo takmer 73 percent.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (673),

nasledujú Žilinský kraj (649), Bratislavský (379), Banskobystrický (376), Košický (268), Trenčiansky (192) a Trnavský (142).

Je medzi nimi 1 348 mužov a 1 502 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 219 359 a žien 240 922.

V nemocniciach je 1302 pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň, z nich nie je plne zaočkovaných viac ako 79 percent. Na JIS je 116 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 129 ľudí.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 18 osôb. Celkový počet úmrtí "na Covid" je 12 935 a celkový počet úmrtí "s Covidom" je 2 516.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 3 874 010 pričom takto bolo pozitívne testovaných 460 281. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 38 973 553 z čoho bolo pozitívne testovaných 407 862 osôb.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 739 698. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

9:57 SLOVENSKO - Exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin sidnes pri v stupe do budovy súdu odmietol nasadiť rúško.
Argumentoval tým, že mu to nijaký zákon ani Ústava SR neprikazuje. Na súd prišiel v sprievode obžalovaného Tibora Eliota Rostata, ktorý rúško odmietol tiež.

Súvisiaci článok Obžalovaný Rostas a Harabin sa na súd nedostali, odmietli rúška Čítajte 

9:56 SLOVENSKO - V rámci akcie Spolu to zvládame doručujú v utorok mestskí policajti tatranským seniorom v domácnostiach a v štyroch denných centrách tekuté dezinfekčné mydlá. V minulosti im takto roznášali ochranné rúška.

TASR o tom informoval zástupca náčelníka Mestskej polície Vysoké Tatry Jozef Štefaňák.

9:52 SLOVENSKO - Očkovanie musí byť slobodou nielen pri cestovaní, a preto sa chce štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) pri úprave COVID
automatu inšpirovať v susednom Rakúsku.
Pre prudký nárast počtu nakazených tamojšia vláda rozhodla o cielenom sprísnení podmienok pre neočkovaných.

Klus to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

9:38 SVET - V Česku pribudlo za pondelok 4262 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje výrazný nárast (o 1733) oproti údajom spred týždňa. Informoval o tom v utorok spravodajský portál ČT24.

V nemocniciach leží po prvý raz od mája vyše 1000 pacientov s covidom. Hospitalizovaných je 1055 osôb, pričom 156 z nich je v ťažkom stave (o 14 viac než deň predtým). Za uplynulý deň pribudlo 135 ľudí, ktorí museli byť v súvislosti s nákazou prevezení do nemocnice.

09:27 SVET - Bulharsko eviduje rekordný denný prírastok nakazených a úmrtí na covid. Nákazu koronavírusom potvrdili za uplynulý deň u 5 863 ľudí, ďalších 243 pacientov na covid zomrelo.

08:31 SLOVENSKO - V štyroch nemocniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja je obsadených 136 lôžok pacientmi s ochorením Covid-19. Obsadenosť COVID lôžok sa v porovnaní s minulým týždňom zvýšila o viac ako 25 percent.

Nárast hospitalizovaných pacientov hlásia všetky nemocnice, dlhodobo najviac pacientov s ochorením Covid-19 majú v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 71 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 51 nie je očkovaných.

08:27 SVET - V Číne rastie počet nakazených. Obyvateľom Pekingu odporúčajú, aby neopúšťali mesto, pokiaľ to nie je nevyhnutné.

07:38 SLOVENSKO - Skalická fakultná nemocnica zatiaľ operácie neruší, ale zvýšila počty reprofilizovnaých lôžok. K pondelku mala hospitalizovaných 15 pozitívnych pacientov, jeden z nich potreboval podporu umelej pľúcnej ventilácie.

07:09 SVET - Britský princ Charles spolu s manželkou navštívia v novembri Jordánsko a Egypt v rámci svojej prvej zahraničnej cesty od začiatku pandémie koronavírusu.

06:00 SVET - Tisíce zamestnancov mesta New York, zväčša hasičov, protestovalo proti rozhodnutiu samosprávy, ktorá nariadila minulý týždeň povinné očkovanie proti covidu všetkým zamestnancom verejného sektora.

Zamestnanci mesta odmietajúci očkovanie proti covidu kráčali centrom mesta cez Brooklynský most k radnici a v rukách mali transparenty s nápismi ako "Pýtame sa vás, či ste zaočkovaní, keď voláte na tiesňovú linku?" či "Včera nenahraditeľný, dnes nezamestnaní".

Povinné očkovanie sa bude vzťahovať na 160 000 zamestnancov mesta New York, z ktorých podľa minulotýždňových údajov nie je zaočkovaných zhruba 46 000. Pre policajtov, hasičov či pracovníkov komunálnych služieb bude očkovanie povinné od 1. novembra.

V prípade neuposlúchnutia nariadenia im bude hroziť strata zamestnania.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 2. O prideľovanie štátnych grantov sa môže starať softvér
 3. Diplom, na ktorý budeš právom hrdý. Študuj u nás
 4. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 5. Vytvor si svoju budúcnosť podľa vlastných predstáv!
 6. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 7. Získaj náskok pred štartom
 8. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 9. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 10. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 1. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 2. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 3. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 4. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 5. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 6. Darujte predplatné SME.sk a vyhrajte
 7. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 8. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 9. Nadácia Orange podporí digitálne zručnosti učiteľov a žiakov
 10. Changes to the System of Remedies, Procurement Law Amendment
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 19 204
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 11 087
 3. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 233
 4. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 639
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 312
 6. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 4 090
 7. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 407
 8. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 3 224
 9. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 172
 10. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 835
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vchod do vakcinačného centra v kanadskom Montreale.

PCR testy odhalili viac ako 732-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 14 900 obetí. Lockdown opäť obmedzil život na Slovensku, platí zákaz vychádzania.


a 5 ďalší 8 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu