SME
Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Tretia vlna silnie, pribudlo takmer päťtisíc prípadov z PCR testovania (minúta po minúte)

Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 957 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

19:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj vo štvrtok.

Skryť Vypnúť reklamu

18:50 SVET Švédsko ponúkne tretiu dávku vakcíny proti covidu ľuďom starším ako 65 rokov, zdravotníkom a opatrovateľom. Postupne by mali dostať možnosť nechať sa zaočkovať treťou dávkou aj ľudia od 16 rokov.

17:56 SVET Tento rok budú vo Viedni tradičné vianočné trhy.

Viedeň v súčasnosti s prevádzkovateľmi vianočných trhov spolupracuje na jednotnom koncepte prevencie, ktorý by bol základom pre všetky takéto podujatia, uvádza sa vo vyhlásení štátneho radcu pre zdravotníctvo Petra Hackera. Zo súčasného pohľadu nebude nevyhnutné na nadchádzajúcich trhoch dodržiavať pravidlo 2G – teda vstup povolený len osobám zaočkovaným alebo zotaveným z covidu – a povinnosť nosenia rúška, závisí to však od epidemiologickej situácie.

Mesto ráta s tým, že vzhľadom na odlišnú štruktúru trhov budú aj rozdielne implementačné koncepty v súvislosti s opatreniami. V tejto súvislosti by bola podľa neho zmysluplná kontrola vstupu prostredníctvom náramkov.

Skryť Vypnúť reklamu

17:34 SVET Na Ukrajine sa za jediný deň dalo zaočkovať rekordných 291 000 ľudí.

Ide o dosiaľ najvyšší počet zaočkovaných za jediný deň od februárového spustenia vakcinačnej kampane v krajine. Za posledný týždeň sa pritom dalo proti covidu zaočkovať viac ako 1,6 milióna Ukrajincov.

K čoraz väčšiemu záujmu Ukrajincov o očkovanie dochádza v čase, keď úrady znovu zaviedli protiepidemické opatrenia v dôsledku výrazného nárastu prípadov nákazy aj súvisiacich úmrtí.

17:27 SLOVENSKO Krajina stále nemá odškodňovací zákon pre podnikateľov, ministerstvá si prehadzujú čierneho Petra.

„Tohto čierneho Petra nechávam ministerstvu hospodárstva. Neregistrujem žiadny návrh pri rokovaní o rozpočte na odškodňovanie podnikateľov z ministerstva hospodárstva. Je to ich úloha, ich kompetencia. Ak by sa jej chceli vzdať, tak ministerstvo financií si to rado prevezme, ale potom si dávame otázku, načo by nám bolo ministerstvo hospodárstva. To nie je zbavovanie sa zodpovednosti, kompetenčný zákon jednoznačne hovorí, kto má túto otázku na starosti,“ povedal minister financií Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

16:56 SLOVENSKO Nemocnica v Banskej Bystrici vyzýva ľudí na očkovanie na sídliskách.

„Vakcinačné centrum v nemocnici má momentálne pozastavenú činnosť, aby sme mali dostatok personálu pri lôžku pacienta. Možností zaočkovať sa je však v našom meste viacero. Zaočkovaním približne 560 ľudí starších než 50 rokov by okres Banská Bystrica prekonal hranicu 65 percent zaočkovanosti, ktorá garantuje zotrvanie nanajvýš v bordovej fáze a ochráni ho od spadnutia do čiernej, ktorá by znamenala lokálny lockdown vrátane výrazných obmedzení pre podujatia či prevádzky,“ uviedla nemocnica.

16:28 SVET Súd odmietol zablokovať vakcinačný mandát leteckého prepravcu Southwest Airlines.

Spoločnosť je v záujme zvýšenia bezpečnosti a udržania prevádzky oprávnená požadovať od zamestnancov potvrdenie o zaočkovaní sa proti koronavírusu.

Skryť Vypnúť reklamu

16:12 SLOVENSKO Zamestnanci SAD Žilina majú k dispozícii samotesty na covid.

„Dobrovoľné antigénové samotestovanie na pracovisku umožňujeme všetkým zamestnancom vrátane tých, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali ochorenie. Zamestnanci môžu požiadať o samotestovanie, ak majú obavy, že sa infikovali ochorením alebo sa necítia úplne vo svojej koži," poznamenala hovorkyňa SAD.

15:44 SLOVENSKO Pandemická situácia v košických školách sa zhoršila.

Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke s tým, že v školách v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti je v karanténe 650 žiakov.

Z pohľadu štatistických ukazovateľov bola počas tohto školského roka horšia situácia zatiaľ len v treťom septembrovom týždni. Napriek tomu sú košické školy podľa magistrátu na tom výrazne lepšie ako celoslovenský priemer, priamo v škole sa nemôžu vzdelávať viac ako tri percentá žiakov.

Skryť Vypnúť reklamu

15:22 SVET Pápež František sa dal zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti covidu.

Prvé dve dávky vakcíny dostal 84-ročný pápež 13. januára a 3. februára. Nechať sa zaočkovať je jeho "morálna povinnosť", zdôraznil nedávno pápež opakovane. Vatikán v súčasnosti podáva tretiu, podpornú dávku vakcíny pre ľudí staršej vekovej kategórie a obyvateľov so zdravotnými problémami a riadi sa vzorom očkovacej politiky Talianska.

Súvisiaci článok Pápež František sa dal zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti covidu Čítajte 

15:11 SLOVENSKO Ústavný súd posúdi ústavnosť novely o COVID preukazoch, účinnosť nepozastavil.

Novelu schválil parlament v júli tohto roka. Novelu napadol Smer, ktorý ju označil za protiústavnú s tým, že vytvára v spoločnosti dve skupiny ľudí a diskriminuje nezaočkovaných.

Súvisiaci článok Ústavný súd posúdi novelu o COVID preukazoch Čítajte 

15:01 SVET Rakúske Štajersko od 8. novembra sprísni pandemické opatrenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Spolková krajina to oznámila po Viedni, Salzbursku a Hornom Rakúsku

Podobne ako vo Viedni bude aj v Štajersku v baroch, nočných kluboch či na zhromaždeniach (vnútorných i vonkajších) s účasťou viac ako 500 ľudí platiť pravidlo 2G. Znamená to, že prístup tam majú iba zaočkovaní a osoby vyliečené z covidu. Povinné je tiež nosenie respirátorov typu FFP2 pre zákazníkov v obchodoch a na kultúrnych podujatiach a náboženských zhromaždeniach.

Súvisiaci článok Štajersko výrazne sprísni opatrenia proti koronavírusu Čítajte 

14:46 SVET Britskí poslanci skritizovali vládny program testovania a trasovania nakazených.

Britská vláda do veľkej miery premrhala obrovskú finančnú sumu (v prepočte 44 miliárd eur) vynaloženú na program testovania a trasovania kontaktov. Vyplýva to zo záverov správy britských poslancov.

Vláda aj šéfka zmieneného programu Dido Hardingová prejavili "prílišné nadšenie" a dôveru voči systému testovania a trasovania, uviedla Meg Hillierová z opozičnej Labouristickej strany, ktorá je predsedníčkou výboru pre verejné financie v Dolnej snemovni britského parlamentu.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Britskí poslanci skritizovali vládny program testovania a trasovania nakazených Čítajte 

14:40 SVET Kódy na výrobu európskych covidpasov niekto ukradol, objavili sa QR kódy Hitlera.

Neznámi páchatelia ukradli počítačové kódy, ktoré sa používajú na udeľovanie covidpasov platných v Európskej únii. V dôsledku toho sa na internet dostali počítačové programy, pomocou ktorých je možné vytvoriť falošné covidpasy.

V dôsledku toho sa na internet dostali počítačové programy, pomocou ktorých je možné vytvoriť falošné covidpasy. Zatiaľ nie je jasné celkové množstvo ukradnutých kódov.

Súvisiaci článok Kódy na výrobu európskych covidpasov niekto ukradol, objavili sa QR kódy Hitlera Čítajte 

14:23 SVET Merck bezplatne poskytne licencie na výrobu lieku proti covidu.

Informovala o tom v stredu medzinárodná organizácia Medicines Patent Pool podporovaná OSN, ktorej cieľom je zvýšiť dostupnosť liekov v chudobných krajinách.

Merck poskytne licencie na výrobu lieku molnupiravir. Dohoda umožní Medicines Patent Pool poskytovať licencie kvalifikovaným firmám, ktoré budú môcť tento liek vyrábať. Poplatky za licenciu pritom nebudú platiť dovtedy, kým bude WHO považovať šírenie koronavírusu za pandémiu.

Skryť Vypnúť reklamu

13:59 SVET Nemecký parlament budúci mesiac nepredĺži núdzový stav.

Počty ľudí infikovaných koronavírusom síce v poslednom čase opäť stúpajú, na predlžovanie „epidemickej situácie“ však poslanci nevidia dôvod. Situácia sa podľa nich zásadne zmenila vďaka tomu, že zhruba dve tretiny obyvateľov sa proti vírusu nechali zaočkovať.

Pandémia si naďalej vyžaduje zodpovedný prístup, potrebné je však aj zmierniť obmedzenia občianskych práv, uviedol Dirk Wiese, zástupca šéfa parlamentnej skupiny Sociálnodemokratickej strany Nemecka.

Súvisiaci článok Nemecký parlament budúci mesiac nepredĺži platnosť celoštátnej epidemickej situácie Čítajte 

13:16 SLOVENSKO SaS chce dosiahnuť, aby sa zohľadňovalo kto je a kto nie je zaočkovaný aj v čiernych okresoch.

Strana predstavila tri požiadavky. Prvou požiadavkou je, aby v prípade, ak sú majiteľ prevádzky, napríklad reštaurácie, ako aj personál zaočkovaní, tak bola táto prevádzka otvorená, a to aj v čiernych okresoch. V druhom bode strana požaduje, aby tí ľudia, ktorí covid prekonali, boli braní rovnako ako očkovaní, a teda mali rovnaké slobody.

Skryť Vypnúť reklamu

Strana tiež žiada, aby všade, kde je to možné, boli takzvaní žolíci, teda faktory pozitívne vplývajúce na zaradenie v rámci COVID automatu, využívaný v maximálnej možnej miere. Tieto kroky podľa Sulíka konzultovali aj s Ministerstvom zdravotníctva SR.

13:04 SLOVENSKO V nemocnici v Komárne stúpol počet hospitalizovaných pacientov.

Na covidovom oddelení je hospitalizovaných 12 pacientov, z toho dvaja sú v ťažkom stave. Ďalší traja sú suspektní. "Z týchto pacientov je iba jediný očkovaný, ten má ale porovnateľne ľahší priebeh ochorenia ako ostatní štrnásti," povedala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Gabriela Filkóová.

12:42 SVET Maďarsko zaznamenalo najvyšší denný nárast infikovaných covidom od apríla.

V krajine pribudlo za uplynulý deň 3125 nákazy novým koronavírusom, čo je najvyšší denný nárast od apríla. V súvislosti s covidom pribudlo za posledný deň aj 36 úmrtí.

Skryť Vypnúť reklamu

12:38 SVET Peking potvrdil, že účastníci hier budú izolovaní od verejnosti.

Člen organizačného výboru Čang Ťien-tung v stredu uviedol, že športovci budú fungovať v uzavretej bubline. Tá bude zahŕňať ubytovanie, stravovanie, dopravu, tréningy i súťaže. Športovcov aj ďalších účastníkov hier čakajú pravidelné testy pred aj počas hier. Rodinní príslušníci, diváci a sponzori zo zahraničia sa na olympiádu nedostanú.

12:19 SVET Vakcínou proti covidu bolo vo svete aspoň čiastočne zaočkovaných viac ako 3,84 miliardy ľudí, teda približne polovica svetovej populácie.

Informuje o tom americký denník The New York Times, ktorý zhromažďuje štatistiky o vakcinácii v jednotlivých krajinách. Plne zaočkovaných je podľa neho 38 percent ľudstva.

12:11 SVET V Rusku podľahlo covidu najvyšší počet obetí za jediný deň od začiatku pandémie.

Skryť Vypnúť reklamu

Rusko zaznamenalo počas uplynulý deň úmrtia 1 123 pacientov s covidom. O deň skôr to bolo 1106 úmrtí. Vládny krízový štáb ohlásil aj 36 582 novo potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, z toho 5 789 v Moskve. O deň skôr to bolo 36 446 novo nakazených.

12:07 SVET V Poľsku pribudlo najviac nových prípadov od apríla.

V krajine pribudlo 8 361 infikovaných koronavírusom, čo je podľa poľských médií najvyšší počet za jediný deň od 29. apríla. Ministerstvo zdravotníctva ohlásilo aj 133 úmrtí na covid počas uplynulého dňa. O deň skôr ministerstvo hlásilo 6265 nových prípadov a 93 úmrtí.

12:00 SVET Belgicko obnovilo niektoré protipandemické opatrenia.

Vláda v utorok rozšírila povinnosť nosenia rúšok v interiéroch a ľudí vyzvala, aby boli obozretnejší s tým, že nebude obmedzovať ich aktivity. Používanie COVID pasov sa bude tiež vzťahovať na viac podujatí.

Skryť Vypnúť reklamu

11:38 SVET V Rakúsku pribudlo 4261 infikovaných koronavírusom, najviac za 11 mesiacov.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je v Rakúsku 250 pacientov s covidom. V nemocniciach je s covidom hospitalizovaných 1257 ľudí, čo je o 89 viac ako v utorok. Za posledný deň pribudlo i desať obetí, čím doterajší počet úmrtí súvisiacich s koronavírusom stúpol na 11 289.

11:16 SLOVENSKO Ako sa vyvíja nákazy v jednotlivých okresoch? Porovnajte si sedemdňovú incidenciu. ​

11:11 SLOVENSKO Tretiu dávku vakcíny doteraz dostalo viac ako 66-tisíc ľudí.

Ďalších 8 822 ľudí je registrovaných v takzvanej čakárni. Očkuje sa na 98 miestach, z toho je sedem veľkokapacitných očkovacích centier, 16 polikliník a 75 nemocníc. Výjazdové tímy uskutočnili 16 výjazdov do ohnísk spolu s intervenčným tímom Ministerstva zdravotníctva.

Skryť Vypnúť reklamu

11:00 SLOVENSKO - Minister školstva vyzýva k tomu, aby ľudia ostali cez prázdniny doma a zminimalizovali cestovanie a stretávanie sa s inými ľuďmi.

Napriek horšej epidemickej situácii sa zatiaľ darí držať situáciu na školách stabilnú a vyhnúť sa vzniku ohnísk. S blížiacimi sa sviatkami Gröhling vyzýva na zodpovednosť, aby sa aj naďalej bolo možné udržať bezpečné prostredie na školách. Svoju prosbu o zváženie očkovania adresuje aj tým, ktorí sa ešte pre vakcínu nerozhodli.

10:13 SLOVENSKO Lengvarský vylúčil zavedenie núdzového stavu.

Pri očkovaní treťou dávkou chce ministerstvo uprednostniť vyššie ročníky. Lengvarský povedal, že chcú poznať záujem ľudí, čo ministerstvu pomôže kapacitne sa pripraviť na očkovanie treťou dávkou nižších ročníkov. Systém by mal byť podľa šéfa rezortu zdravotníctva nastavený tak, aby sa všetci záujemcovia mohli zaočkovať čím skôr.

Skryť Vypnúť reklamu

Výjazdové tímy vyšli 16-krát do ohnísk spolu s intervenčným tímom Ministerstva zdravotníctva. Vypomáha aj 142 profesionálnych vojakov, z nich 91 je v nemocniciach a 51 je v regionálnych úradoch verejného zdravotníctva.

Súvisiaci článok Epidemiologická situácia sa mierne zhoršila, podľa ministra je však pod kontrolou Čítajte 

10:10 SLOVENSKO "Čo je mierne optimistická správa, že počet ľudí na umelej pľúcnej ventilácii sa stále drží na hodnote 120 až 130 ľudí posledných pár dní. Verím, že to, čo je kritické, čiže starostlivosť o pacientov na umelej pľúcnej ventilácii, bude stále na nižších číslach tak, ako je teraz," povedal minister zdravotníctva.

10:06 SLOVENSKO Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský o aktuálnej epidemiologickej situácii.

10:02 SLOVENSKO Zdravotníci zaočkovali v utorok prvou dávkou 1 457 ľudí.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 493 542. Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 298 360 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 1 326 ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

10:00 SLOVENSKO Tretia vlna silnie, PCR testy zachytili najviac prípadov od začiatku januára.

PCR testy odhalili 4 746 prípadov, z nich viac ako 70 percent nebolo zaočkovaných. Čo sa týka antigénového testovania, pribudlo 892 pozitívnych, viac ako 75 percent z nich sa doteraz nezaočkovalo. Včera bolo ukončených 19 658 RT-PCR vyšetrení a 21 680 antigénnych testov.

Počet potvrdených obetí vzrástol o 22 osôb. Celkový počet úmrtí na covid je 12 957.

V nemocniciach je hospitalizovaných 1 352 pacientov, potvrdené ochorenie má 1 270 ľudí. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 78,76 percent. Na JIS je 121 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 127 osôb.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Žilinskom kraji (945), nasledujú Prešovský kraj (940), Banskobystrický (700), Košický (618), Bratislavský (461), Trenčiansky (419), Trnavský (366) a Nitriansky (297). Je medzi nimi 2 212 mužov a 2 534 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 221 571 a žien 243 456.

9:52 SLOVENSKO Premiér argumentoval, že očkovanie prináša aj uvoľnenie opatrení. Ak sa nechceme pozerať na vyspelé krajiny, príklad máme aj na Slovensku, pozrime sa na Bratislavu, tvrdí Heger.

9:48 SLOVENSKO Premiér Eduard Heger vyzval ľudí chrániť sa očkovaním v súvislosti s nárastom prípadov a hospitalizácií.

8:37 SLOVENSKO Vláda schválila nové rozdelenie okresov podľa covidového automatu. Od pondelka pribudne 14 čiernych okresov >>>>

 • V stupni ostražitosti - oranžová farba budú okresy Bratislava I.-V., Galanta, Komárno a okres Šaľa.
 • V prvom stupni ohrozenia - červené okresy - budú od pondelka okresy Dunajská Streda, Ilava, Levice, Nové Zámky, Prievidza, Senica, Trnava a okres Žarnovica.
 • V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, budú okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rožňava, Senec, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce a okres Zvolen.
 • Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, budú zaradené okresy Bardejov, Čadca, Humenné, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Poltár, Poprad, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Tvrdošín a okres Vranov nad Topľou.

8:15 SVET Počet nových infekcií v Česku naďalej prudko rastie. Za utorok zachytili 6 274 pozitívnych, čo je o tritisíc viac ako pred týždňom. V nemocniciach je s covidom 1 146 ľudí.

7:18 SVET Bulharsko za uplynulý deň zaznamenalo 6 813 novo preukázaných prípadov koronavírusu, čo je najvyšší denný prírastok infikovaných od vypuknutia pandémie.

V súvislosti s Covidom-19 zomrelo za posledných 24 v krajine 124 ľudí.

6:22 SVET Austrálska vláda potvrdila, že na budúci týždeň zruší zákaz, ktorý zabraňoval občanom krajiny vycestovať do zahraničia bez povolenia.

Austrálčania znášali 19 mesiacov jedny z najprísnejších obmedzení pohybu na svete, ktoré mali za cieľ vyhnúť sa covidovej epidémii. Od 1. novembra už ľudia nebudú potrebovať výnimky na opustenie krajiny, ak budú plne zaočkovaní.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Mecom ide na zelenú
 3. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 4. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 5. Marrákeš je červená perla Maroka
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 7. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 8. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 9. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 10. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
 1. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 2. Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek
 3. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 4. Mecom ide na zelenú
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 8. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
 9. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. Marrákeš je červená perla Maroka 4 649
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 4 343
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 767
 4. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 464
 5. Cukrovkári a covid-19 2 560
 6. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 517
 7. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 516
 8. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 308
 9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 633
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 567
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Od 19. januára platia na Slovensku nové opatrenia proti šíreniu koroanvírusu.

PCR testy odhalili takmer 884-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 17 398 obetí. Začali platiť nové pravidlá pre hromadné podujatia v blížiacej sa vlne variantu omikron.


a 5 ďalší 6 h
Skryť Zatvoriť reklamu