SME
Pondelok, 4. júl, 2022 | Meniny má Prokop

Koronavírus na Slovensku: Už v piatok sa začnú uvoľňovať opatrenia pre očkovaných a uzdravených (minúta po minúte)

PCR testy odhalili viac ako 739-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 15 004 obetí. Lockdown opäť obmedzil život na Slovensku, platí zákaz vychádzania.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus: Na Slovensku platí lockdown s výnimkami (minúta po minúte)

19:30 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj v stredu.

SkryťVypnúť reklamu

19:00 SVET - Tisíce belgických zdravotníckych pracovníkov sa zišli v Bruseli na demonštrácii proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu Covid-19. Podľa polície sa na pochode v belgickom hlavnom meste zišlo približne 4-tisíc ľudí.

Hlučná demonštrácia sa skončila pred belgickým ministerstvom zdravotníctva, kde polícia v jednom okamihu použila aj slzný plyn, aby zachovala odstup protestujúcich od budovy. Nijaké správy o zraneniach sa neobjavili.

Súvisiaci článok Tisícky belgických zdravotníkov protestovali proti povinnému očkovaniu Čítajte 

18:48 SLOVENSKO - Príspevok pre seniorov za očkovanie prešiel do druhého čítania. Namiesto pol miliardy vyše stovky miliónov. Kto má nárok na odmenu za očkovanie a koľko to bude stáť?

18:19 SVET - Nemecko je krok od zavedenia povinného očkovania proti ochoreniu Covid-19. V piatok budú o úprave protipandemického zákona hlasovať poslanci Spolkového snemu a následne tiež Spolková rada, ktorá zastupuje nemecké spolkové krajiny.

SkryťVypnúť reklamu

Nemecko sa rovnako pripravuje na všeobecnú očkovaciu povinnosť, o ktorej by poslanci mohli hlasovať v januári.

17:54 SLOVENSKO - Pri povinnom očkovaní rizikových skupín sa názory v koalícii rozchádzajú. OĽANO i Za ľudí diskusiu o ňom pripúšťajú, SaS má v strane viaceré názory, no Sme rodina je proti.

Koaliční predstavitelia potvrdili, že povinné očkovanie by mohol cez vyhlášku spustiť minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ten zatiaľ hovorí, že povinné očkovanie s následným vymáhaním nateraz nechcú zaviesť.

17:50 SLOVENSKO - Poslanci posunuli návrh ministra financií Matoviča o finančnom príspevku pre seniorov do druhého čítania.

17:33 SVET - Variant omikron takmer určite nie je vážnejší ako delta. Povedal americký lekár a poradca Bieleho domu Anthony Fauci.

SkryťVypnúť reklamu

17:24 SVET - Tisíce belgických zdravotníckych pracovníkov sa zišli v Bruseli na demonštrácii proti povinnému očkovaniu. Podľa polície sa na pochode v belgickom hlavnom meste zišlo približne 4-tisíc ľudí.

Hlučná demonštrácia sa skončila pred belgickým ministerstvom zdravotníctva, kde polícia v jednom okamihu použila aj slzný plyn, aby zachovala odstup protestujúcich od budovy. Nijaké správy o zraneniach sa neobjavili.

17:16 SLOVENSKO - Strana Hlas nesúhlasí s uvoľňovaním opatrení iba pre očkovaných a ľudí, ktorí prekonali ochorenie Covid-19. Podľa opozičnej strany by malo byť uvoľňovanie opatrení v režime OTP. Informoval o tom dnes na tlačovej besede predseda strany Peter Pellegrini.

"Pýtame sa, aké nebezpečenstvo pre spoločnosť predstavuje čerstvo PCR otestovaný človek," povedal Pellegrini.

SkryťVypnúť reklamu

17:00 SVET - Muž v Nemecku, ktorý je podozrivý z toho, že zavraždil svoju manželku a tri malé deti a následne spáchal samovraždu, sfalšoval covidpas pre svoju manželku a obával sa, že im preto úrady vezmú deti.

Oznámila to nemecká prokuratúra, ktorú citovala agentúra Reuters.Polícia našla telá dvoch 40-ročných ľudí a troch detí vo veku štyri, osem a desať rokov v sobotu v rodinnom dome v meste v blízkosti Berlína. Všetci členovia rodiny zomreli v dôsledku strelných poranení.

Súvisiaci článok Nemec sfalšoval covidpas, zo strachu pred väzbou zrejme zabil svoju rodinu a seba Čítajte 

15:55 SLOVENSKO - Prítomnosť protilátok u neočkovaných nedáva možnosť posúdenia, kedy k infekcii došlo a či daná hladina protilátok zabezpečuje dostatočnú ochranu voči reinfekcii. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva.

Diagnostické testy protilátok založené na pôvodnom proteíne S nehovoria prakticky nič o ochrane pred novými variantami vírusu.

SkryťVypnúť reklamu

15:31 SVET - Španielske ministerstvo zdravotníctva schválilo očkovanie detí vo veku 5 až 11 rokov vzhľadom na rast počtu infekcií v krajine.

Vakcináciu detí majú začať 15. decembra, čiže dva dni potom, ako do krajiny prídu prvé dodávky očkovacích látok. Celkovo má do Španielska prísť 3,2 milióna dávok.

15:30 SLOVENSKO - Polícia počas kontrol minulý týždeň zistila 1 777 priestupkov a deliktov porušenia opatrení. Viac ako 13 800 policajtov skontrolovalo takmer 44-tisíc osôb.

"Policajti zistili 11 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 215 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok, 1539 prípadov porušenia zákazu vychádzania a 12 prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok," spresnila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

SkryťVypnúť reklamu

15:20 SVET - Európska kancelária WHO uviedla, že deti od 5 do 14 rokov sú momentálne zodpovedné za najvyššiu mieru potvrdených prípadov ochorenia Covid-19 v regióne zahŕňajúcom Európu a Strednú Áziu.

14:50 SVET - V Poľsku bude od 1. marca 2022 očkovanie proti covidu povinné pre zdravotníkov, učiteľov a príslušníkov uniformovaných zložiek. Oznámil to minister zdravotníctva Adam Niedzielski.

Minister zároveň informoval, že od 15. decembra sa zníži povolený limit zákazníkov reštaurácií, barov a hotelov, a to z aktuálnych 50 percent ich kapacity na 30 percent. Rovnaké obmedzenie bude od tohto dátumu platiť tiež pre kiná, divadlá či športoviská.

Tieto obmedzenia sa nebudú vzťahovať na zaočkovaných ľudí, uviedol Niedzielski.

Minister tiež povedal, že školy prejdú od 20. decembra na dištančné vzdelávanie, ktoré bude prebiehať až do 9. januára.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok V Poľsku bude od marca povinné očkovanie pre zdravotníkov aj učiteľov Čítajte 

14:47 SVET - Regionálny úrad WHO pre Európu vyhlásil, že povinné očkovanie proti covidu by malo byť až poslednou možnosťou, ak zlyhajú všetky ostatné prostriedky na zvýšenie miery zaočkovanosti.

14:36 SLOVENSKO - Minister zdravotníctva bude mať v rukách brzdu. V nemocniciach bude určený maximálny počet pacientov, po prekročení tejto hranice sa všetky uvoľňujúce opatrenia zrušia.

14:26 SLOVENSKO - Ak sa situácia s koronavírusom na Slovensku nezlepší, bude strana Za ľudí podporovať povinné očkovanie.

Šéfka strany Veronika Remišová tiež vyzvala prezidentku, aby verejne podporila povinné očkovanie pre ľudí nad 60 rokov.

14:20 SLOVENSKO - Ľudia nad 60 rokov dostanú namiesto 500-eurových poukazov za očkovanie 300 eur v hotovosti. Zaočkovaní treťou dávkou dostanú peniaze automaticky.

SkryťVypnúť reklamu

Ak má človek dve dávky a chystá sa na tretiu, dostane tiež 300 eur. Ak má len jednu dávku a do Vianoc dostane druhú, dostane 200 eur. Ak niekto nie je doteraz zaočkovaný a stihne to do Vianoc, taktiež dostane 200 eur.

O zmene informoval minister financií Igor Matovič.

Seniori sa musia na očkovanie zaregistrovať najneskôr do 24. decembra. Ak sa zaregistrujú neskôr, peniaze nedostanú.

Načítavam video...

14:15 SLOVENSKO - Koalícia sa dohodla na nových protiepidemických opatreniach. Budú platiť do 9. januára, môžu sa však meniť podľa vývoja situácie.

Zákaz vychádzania platí naďalej, rovnako ako núdzový stav. Druhý stupeň základných škôl a stredné školy prejdú na dištančné vzdelávanie. Obchody pre očkovaných a prekonaných sa otvoria o týždeň skôr, 10. decembra. Informoval o tom minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

SkryťVypnúť reklamu

Zvyšné opatrenia budú platiť tak, ako ich včera predstavil minister zdravotníctva.

Načítavam video...

14:03 SVET - Kanadský výrobca liečiv Medicago tvrdí, že vyvinul vakcínu na rastlinnej báze, ktorá preukázala silnú ochranu proti koronavírusu.

Spoločnosť informovala, že o registráciu dvojdávkovej vakcíny čoskoro požiada doma aj v zahraničí. Výrobca sa odvoláva na rozsiahlu štúdiu, ktorá podľa jeho údajov v pokročilej fáze preukázala 71-percentnú účinnosť.

Štúdia pracovala s viacerými variantmi koronavírusu vrátane delta variantu, nezahŕňa však nový variant omikron, ktorý v čase jej realizácie nebol ešte známy.

14:00 SLOVENSKO - Počet pacientov s Covidom-19 sa v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice za uplynulý týždeň nezvýšil. Denne prijímajú na hospitalizáciu do 30 pacientov s koronavírusom.

SkryťVypnúť reklamu

Informovala o tom hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

13:51 SVET - Európska agentúra pre lieky schválila používanie vakcín proti covidu od rozličných výrobcov pre jednotlivé fázy očkovania vrátane posilňujúcich dávok u tých istých osôb.

Súvisiaci článok EMA schválila podávanie rôznych vakcín proti covidu u tej istej osoby Čítajte 

13:50 SLOVENSKO - Počas pandémie vzrástol počet prípadov šikanovania či kyberšikanovania. Skúsenosť s nimi priznáva 26 percent detí a mladých. Pandémia mala vplyv aj na kontakt detí a dospievajúcich so sexuálnymi obsahmi, priznalo to 61 percent detí.

Vyplýva to z prieskumu Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch pri Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny.

Súvisiaci článok Štvrtina detí z prieskumu sa v priebehu pandémie stretla so šikanou Čítajte 

13:28 SLOVENSKO - Nemocnice v Žilinskom samosprávnom kraji sú už niekoľko týždňov maximálne vyťažené pacientmi s ochorením Covid-19. Aktuálny kritický stav v nemocniciach však nesmie spôsobiť zastavenie operatívy pre onkologických pacientov.

SkryťVypnúť reklamu

Zhodli sa na tom aktéri stretnutia vedenia odboru zdravotníctva Úradu Žilinského samosprávneho kraja, Univerzitnej nemocnice Martin a Národného onkologického ústavu v Bratislave.

Koncovým pracoviskom v Žilinskom kraji pre najťažších onkologicky chorých pacientov, ktorí si vyžadujú včasný operačný zákrok, je Univerzitná nemocnica Martin.

"Je našou maximálnou snahou spoločne zabezpečiť pre 85 onkologických pacientov dostupnosť k onkologickej operácii, preto sme sa rozhodli uplatniť všetky možné a dostupné riešenia," potvrdila riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja Silvia Pekarčíková.

12:48 SLOVENSKO - V popradskej nemocnici sa situácia mierne zlepšuje. Potvrdila to hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda s tým, že momentálne je stabilizovaný aj počet zdravotníkov.

SkryťVypnúť reklamu

"Aj v pondelok sme zaznamenali nižšie čísla, čo sa týka príjmov na kyslíku, mali sme 22 obsadených kyslíkových lôžok, teraz je to 19, už sme mali aj 32 pred pár týždňami, takže pokles tu je," uviedla.

Stav na tzv. high-flow lôžkach a umelej pľúcnej ventilácii sa priebežne mení, niekedy sú plné, občas sa na krátko niekoľko miest uvoľní. Znížil sa aj počet pacientov ošetrených na covidovom urgentnom príjme.

"Mali sme aj 30 prípadov denne, v piatok to bolo 19, cez víkend dokonca po 11 pacientov," konkretizovala Galajda.

12:30 SVET - Počet hospitalizácií a úmrtí je najnižší v tých štátoch Únie, ktoré majú najvyššiu zaočkovanosť.

11:52 SVET - Nezaočkovaní Rakúšania zostanú v lockdowne aj po tom, ako sa budúci týždeň celoštátny lockdown skončí. Informoval o tom nový kancelár Karl Nehammer.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Lockdown pre očkovaných sa v Rakúsku skončí 12. decembra Čítajte 

11:40 SLOVENSKO - „Stále nemáme konečnú dohodu, nechcem preto predbiehať a dávať nejaké čiastkové informácie,“ priblížil stav rokovaní o nových opatreniach šéf klubu poslancov OĽaNO Michal Šípoš.

Naznačil, že až do schválenia vládou nie je nič isté. „Viete ako to zvykne byť. Už veľakrát sa stalo, že sme sa už dohodli a nakoniec prišiel koaličný partner a povedal že jemu sa nepáči hento, druhému sa nepáči tamto,“ povedal Šípoš.

11:35 SVET - Mnohí nezaočkovaní maďarskí učitelia plánujú radšej zmeniť zamestnanie a ísť učiť do súkromných či cirkevných škôl, ako by sa mali dať zaočkovať.

Maďarská vláda pritom rozhodla, že zamestnávatelia môžu predpísať svojim zamestnancom povinné očkovanie. Ak sa zamestnanec nepodriadi povinnosti zaočkovať sa, môže dostať neplatené voľno. Ak sa takýto stav nezmení do jedného roka, môže ho zamestnávateľ prepustiť.

SkryťVypnúť reklamu

Z výsledkov prieskumu vyplýva, že 5 270 pedagógov nie je zaočkovaných a 3 338 z nich sa ani v budúcnosti nemieni nechať zaočkovať.

Súvisiaci článok Maďarskí učitelia sa snažia vyhnúť očkovaniu odchodom do súkromných škôl Čítajte 

11:15 SLOVENSKO - Koalícia je bližšie k dohode o finálnej podobe opatrení. Ešte v pondelok na koaličnú radu prišli všetky koaličné strany s vlastným návrhom.

„Dnes ráno sa to trošku zmenilo. Mám pocit že to smeruje k nejakým kompromisom,“ povedala šéfka zdravotníckeho parlamentu za SaS Janka Bittó Cigániková.

SaS žiada, aby od štvrtka vládla uvoľnila pravidlá pre očkovaných, Sme rodina je naopak za sprísnenie opatrení pre všetkých. OĽaNO a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský navrhli predĺžiť aktuálny lockdown do 16. decembra.

Vláda bude o konečnej podobe rozhodovať v stredu.

11:10 SVET - Výmena druhej dávky za vakcínu inej značky môže zvýšiť imunitu voči koronavírusu. Poukázala na to britská štúdia, ktorá priblížila, že ide najmä o prvú dávku od spoločností Pfizer a AstraZenaca a druhú dávku vakcíny Moderna.

SkryťVypnúť reklamu

11:03 SLOVENSKO - Mobilný očkovací tím chce počas tohto týždňa v podtatranských obciach prekonať hranicu 1 200 zaočkovaných. Začali vo Veľkom Slavkove, Novej Lesnej, Mlynici a deň ukončia v popradskej mestskej časti Matejovce.

Prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský uviedol, že v stredu sa presunú do obcí Mengusovce, Štôla, Batizovce, Lučivná a Gerlachov, o deň neskôr zaočkujú záujemcov vo Vernári, Vikartovciach, Kravanoch a Gánovciach. Mali by tak prejsť viac-menej všetky obce z Popradského okresu.

10:56 SVET - Nemecký parlament má rokovať o navrhovanom povinnom očkovaní pre zamestnancov nemocníc a domovov dôchodcov.

10:54 SVET - Liečbu covid pomocou plazmy uzdravených pacientov by nemali absolvovať pacienti, ktorí majú mierny alebo stredne ťažký priebeh. Odporučila to Svetová zdravotnícka organizácia.

WHO vo vedeckom časopise British Medical Journal spresňuje, že táto terapia by sa mala používať len u pacientov s ťažkým priebehom choroby, avšak aj v tom prípade len ako súčasť klinického testu.

"Súčasné dôkazy ukazujú, že (liečba) nezvyšuje šancu na prežitie ani neznižuje pravdepodobnosť, že bude potrebné použiť mechanickú (pľúcnu) ventiláciu, navyše je nákladná a časovo náročná," vysvetľuje WHO.

Súvisiaci článok WHO neodporúča liečiť covid plazmou z krvi ľudí, ktorí ho prekonali Čítajte 

10:24 SVET - V uplynulých 24 hodinách pribudlo v Maďarsku 4 311 prípadov nákazy a v súvislosti s ochorením covidom zomrelo 224 chorých, informoval v utorok maďarský operačný štáb na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

Zaočkovaných proti covidu je v Maďarsku už vyše 6,1 milióna osôb, z nich takmer 5,9 milióna dostalo dve dávky. Počet obyvateľov zaočkovaných tromi dávkami vakcíny dosiahol 2 790 263.

Hospitalizovaných je 7 568 pacientov, z ktorých 618 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Z covidu sa doposiaľ zotavilo 938 836 chorých.

10:11 SLOVENSKO - Lídri koaličných strán ešte aj dnes ráno riešili, ako by mali vyzerať opatrenia počas nasledujúcich týždňov. Dohoda zatiaľ nepadla, podľa šéfky poslaneckého klubu SaS Anny Zemanovej sa ešte rokuje.

10:01 SLOVENSKO – PCR testy za včerajšok odhalili 7 049 infikovaných, viac ako 70 percent z nich nebolo zaočkovaných.

Laboratóriá otestovali 24 952 vzoriek.

Najviac pozitívne testovaných bolo v Bratislavskom kraji, a to 1 434, nasledujú Žilinský kraj s 919 infikovanými, Trnavský má 911 nových nakazených, Košický 904, Prešovský 784, Trenčiansky 751, Nitriansky 699 a Banskobystrický kraj 647.

Vykonalo sa tiež 47 747 antigénových testov. Pozitívny test malo 1775 ľudí, z ktorých viac ako 74 percent nebolo zaočkovaných.

Koronavírusu podľahlo 104 ľudí. Celkový počet obetí na Slovensku už presiahol 15-tisíc. Počet úmrtí "s covidom" je 2 751.

V nemocniciach je momentálne 3 503 pacientov. Na JIS a OAIM je 629 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 299.

Viac ako 82 percent nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

10:01 SLOVENSKO - Počet ľudí s treťou dávkou vakcíny presiahol pol milióna, tretiu dávku má aktuálne 504 955 ľudí.

Kompletne zaočkovaných je 2 358 338 osôb, prvú dávku očkovacej látky dostalo doteraz 2 668 033 ľudí.

9:53 SLOVENSKO - Plénum Národnej rady pokračuje v rozprave o poukazoch v hodnote 500 eur za očkovanie pre ľudí nad 60 rokov.

9:40 SVET - Španielsky premiér vyzval obyvateľov, aby počas blížiacich sa vianočných sviatkov "zostali obozretní" v súvislosti s ochorením Covid-19. Učinil tak po tom, ako sa v jednej zo španielskych nemocníc nakazili koronavírusom desiatky zamestnancov.

Podľa premiéra Španieli nesmú "poľaviť v ostražitosti", pretože koronavírus sa naďalej šíri, a to aj napriek nižšiemu počtu prípadov a menším problémom v zdravotníctve ako vlani.

9:10 SLOVENSKO - Všetci žiaci 2. stupňa základných škôl a stredoškoláci v okresoch Trnava a Piešťany sa od 1. decembra učia doma.

Doma je aj takmer 680 študentov Gymnázia Jána Hollého v Trnave. „Mrzí ma, že ako riaditeľka pomerne veľkej školy som zachytila šíriace sa informácie o zatvorení škôl od žiakov aj pedagógov deň predtým. Nikto ma neoslovil ani nezisťoval môj názor na situáciu v škole, ktorá sa práve tento týždeň zlepšovala znižujúcim sa počtom tried v karanténe. Myslím si, že riaditeľ školy sa má takúto dôležitú informáciu dozvedieť ako prvý a nie, aby sa šírila oveľa skôr, ako je oficiálne zverejnená,“ povedala Marianna Katreniaková, riaditeľka Gymnázia Jána Hollého v Trnave.

Súvisiaci článok Školy zatvorili expresne rýchlo, riaditelia nadšení nie sú Čítajte 

8:55 SVET - Nemecká polícia rozohnala v pondelok večer viacero demonštrácií proti epidemiologickým reštrikciám, ktoré sa konali v spolkovej krajine Sasko.

7:17 SVET - V Česku pribudlo za pondelok 15 541 nových prípadov nákazy koronavírusom, minulý pondelok ich bolo 17 604.

Nových prípadov covidu v medzitýždňovom porovnaní ubudlo už piaty deň za sebou.

Počet hospitalizovaných pacientov s covidom počas pondelka stúpol na 6 520, z nich 1 009 sa nachádza vo vážnom stave. Počet hospitalizovaných sa od minulého pondelka znížil zhruba o 500. Opäť sa znížila aj týždňová incidencia.

6:20 SVET - V dôsledku koronavírusovej pandémie došlo k narušeniu systémov zdravotnej starostlivosti, čo viedlo k výraznému nárastu úmrtí na maláriu. Vo výročnej správe o malárii to uviedla WHO.

6:00 SVET - Nový variant koronavírusu omikron vyniká tým, že obsahuje viac ako tridsať zmien v spike proteíne. Úlohou proteínu je rozpoznať hostiteľské bunky a je hlavným cieľom pri imunitnej reakcii tela.

Vedcov znepokojuje pravdepodobná vyššia infekčnosť vírusu a početné mutácie na spike proteíne naznačujú, že potrebná môže byť aj aktualizácia vakcín. Budeme teda potrebovať nové vakcíny? A ako proces aktualizácie vakcíny vyzerá? Pripravili sme otázky a odpovede >>>

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 3. Má len 17 rokov a pracoval už pre americkú armádu aj slovenské ministerstvo
 4. Spoločnosť Mars inšpiruje: Lepší svet pre domácich miláčikov
 5. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 1. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 2. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 3. Kamery do auta: Čo dokážu a akú by ste si mali vybrať?
 4. Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov problémom
 5. Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!
 6. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 7. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 8. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 15 747
 2. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 831
 3. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 420
 4. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 9 305
 5. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 353
 6. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 878
 7. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 682
 8. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 2 965
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu