SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Koronavírus na Slovensku: Nárast záujmu o tretiu dávku je podľa Lengvarského enormný (minúta po minúte)

PCR testy odhalili viac ako 826-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 16 445 obetí. Platí nočný zákaz vychádzania.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku sme sledovali minútu po minúte:

20:00 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

19:10 SVET - Na tradičnom novoročnom koncerte vo Viedni sa bude môcť zúčastniť 1. januára najviac 1000 divákov. Dôvodom je šírenie variantu omikron.

SkryťVypnúť reklamu

Koncert Viedenských filharmonikov je vypredaný a nové obmedzenia znamenajú, že 700 držiteľov lístkov sa na ňom nebude môcť zúčastniť. Lístky im však budú platiť o rok neskôr. Nové opatrenia sa týkajú aj piatkového silvestrovského koncertu, ako aj štvrtkovej generálky.

18:50 SVET - Grécka vláda oznámila, že po Novom roku opäť sprísni proticovidové opatrenia. Rozhodla sa tak po tom, ako v krajine potvrdili najvyšší denný počet prípadov infekcie koronavírusom od začiatku pandémie - takmer 9 300.

Minister zdravotníctva Thanos Plevris oznámil, že od 3. januára bude povinné nosenie respirátorov alebo dvoch vrstiev rúšok v obchodoch a prostriedkoch verejnej dopravy. Zábavné podniky budú musieť zatvoriť najneskôr o polnoci, kapacita hľadiska na futbalových štadiónoch sa zníži na desať percent a v štátnej správe sa rozšíri práca z domu, pričom sa zmenia aj úradné hodiny. Do domovov opatrovateľských služieb budú vpúšťať iba návštevy s negatívnym PCR testom na koronavírus.

SkryťVypnúť reklamu

18:30 SVET - Dva roky po začiatku pandémie zažíva svet počas Vianoc opäť negatívne rekordy – 23. decembra hlásili na svete prvýkrát takmer milión nových prípadov nákazy, len vo Francúzsku v sobotu pribudlo nových stotisíc nakazených. Viaceré štáty opätovne zavádzajú pre variant omikron obmedzenia.

Doterajšie dáta však naznačujú, že táto vlna môže byť aj vďaka očkovaniu rizikových skupín miernejšia – aspoň čo sa týka úmrtí. Niektorí vedci dokonca tvrdia, že ide o začiatok konca celej pandémie. Viac si prečítajte v texte Lukáša Onderčanina >>>>

Súvisiaci článok Môže omikron ukončiť pandémiu? V nemocniciach rekordy zatiaľ nepadajú Čítajte 

18:00 SVET - Dánsko zaznamenalo najvyšší denný prírastok infikovaných koronavírusom od vypuknutia pandémie. Tamojšie úrady zaevidovali až 16 164 nových prípadov v priebehu ostatných 24 hodín.

SkryťVypnúť reklamu

Predchádzajúce denné maximum bolo pritom stanovené iba v nedeľu, keď zdravotnícke orgány zdokumentovali 14 844 nových infekcií.

17:45 SLOVENSKO - Polícia vo vianočnom období od 23. do 26. decembra odhalila 514 porušení epidemiologických opatrení.

V rámci 13 396 kontrol policajti skontrolovali 18 144 osôb. Do akcie nasadili 7426 príslušníkov Policajného zboru. Ministerstvo vnútra o tom informovalo na sociálnej sieti.

Z 514 priestupkov a deliktov išlo v troch prípadoch o porušenie lekárom stanovenej karantény. Porušenie povinnosti nosenia rúška zaznamenali policajti v 117 prípadoch. Dve prevádzky otvorili napriek zákazu. V 390 prípadoch občania porušili zákaz vychádzania.

16:50 SVET - V New Yorku dnes vstúpilo do platnosti nariadenie, na základe ktorého musia takmer všetky súkromné podniky zakázať neočkovaným zamestnancom vstup na pracovisko. Mesto k tomuto kroku pristúpilo vzhľadom na rýchle šírenie nového variantu koronavírusu omikron.

SkryťVypnúť reklamu

Nová povinnosť sa týka zhruba 184-tisíc podnikov. Ich zamestnanci musia predložiť doklad, že absolvovali aspoň jedno očkovanie proti koronavírusu. V prípade nedodržania povinnosti hrozia zamestnávateľom pokuty od tisíc dolárov. Starosta Bill Blasio však tvrdí, že ukladanie sankcií bude až krajná možnosť.

16:10 SLOVENSKO - Situácia v súvislosti s počtom hospitalizovaných pacientov s covidom sa vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimana v Prešove zlepšuje zo dňa na deň. Uviedol to riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník.

Ako konkretizoval, na 249 reprofilizovaných lôžkach má aktuálne prešovská nemocnica hospitalizovaných 91 pacientov. Štyria pacienti sú k dnešnému dňu umiestnení na umelej pľúcnej ventilácii. Pred týždňom, v pondelok 20. decembra, pritom bolo hospitalizovaných 125 pacientov, z toho osem bolo na umelej pľúcnej ventilácii.

SkryťVypnúť reklamu

15:44 SLOVENSKO - Aj v Nitrianskom kraji si môžu záujemcovia prísť po vakcínu cez sviatky aj medzi nimi. Zaočkovať sa môžu napríklad v novozámockej a levickej nemocnici.

Nemocnica Agel Levice očkuje v utorok v čase od 7:30 do 15:00. Veľkokapacitné očkovacie centrum potom bude v dňoch 29. až 31. decembra zatvorené, informovala nemocnica. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch bude očkovať cez pracovné dni aj počas sviatkov. Na Silvestra a na Nový rok tam bude vakcinačné centrum otvorené od 8. do 16. hodiny.

15:35 SLOVENSKO - V predvianočnom období policajné hliadky v Trnavskom kraji kontrolovali dodržiavanie protipandemických opatrení, najmä nočného zákazu vychádzania. Od 17. do 22. decembra riešili 69 osôb, ktoré opatrenia nedodržali, niektorí tvrdili, že o nich ani nevedeli. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

SkryťVypnúť reklamu

Zákaz vychádzania podľa hovorkyne porušilo 62 osôb, policajné hliadky polovicu priestupkov vyriešili napomenutím, pokuty uložili v 31 prípadoch a jednu osobu nahlásili na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva. Ďalších šesť previnilcov si nenasadilo respirátor, čo vyriešili napomenutím. U jedného človeka zistili porušenie stanovenej karantény. Prípad posunuli hygienikom.

15:25 SVET - Počet prípadov ochorenia Covid-19 v USA bude pravdepodobne naďalej rásť, keďže vo svete sa rýchlo šíri variant koronavírusu omikron. Povedal to americký expert na infekčné choroby a hlavný zdravotnícky poradca Bieleho domu Anthony Fauci.

"Každý deň to stúpa a stúpa. Minulý týždeň denne v priemere pribúdalo zhruba 150-tisíc prípadov a pravdepodobne sa to zvýši," uviedol Fauci pre televíznu stanicu ABC.

SkryťVypnúť reklamu

Ak máte oveľa oveľa viac ľudí s menšou závažnosťou, môže to v istom zmysle neutralizovať pozitívny vplyv menšej závažnosti.

Anthony Fauci, expert na infekčné choroby

Motorom rastu počtu infekcií v USA je variant omikron, ktorý sa dominantným variantom stal minulý týždeň. Hoci sa omikron ukázal ako vysoko nákazlivý, prvé štúdie naznačujú, že z hľadiska hospitalizácii je menej závažný. Fauci však zdôraznil, že teraz nie je čas na "sebauspokojenie".

"Ak máte oveľa oveľa viac ľudí s menšou závažnosťou, môže to v istom zmysle neutralizovať pozitívny vplyv menšej závažnosti," konštatoval Fauci. "Osobitne sa obávame o tú skupinu, ktorá nie je zaočkovaná," dodal.

14:47 SLOVENSKO - Košický samosprávny kraj pokračuje v očkovaní proti covidu aj po Vianociach. Počas posledného týždňa v tomto roku budú v prevádzke všetky tri krajské veľkokapacitné očkovacie centrá. Župa v nich bude očkovať všetkými troma dávkami vakcín, v prípade prvej dávky vakcíny si záujemcovia môžu vybrať z očkovacej látky od spoločností Pfizer, Moderna a Johsnon&Johnson.

SkryťVypnúť reklamu

Zaočkovať sa je možné aj bez predchádzajúcej registrácie. Informovala o tom hovorkyňa predsedu samosprávneho kraja Anna Terezková.

14:23 SLOVENSKO - Lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú v siedmich nemocniciach v Žilinskom samosprávnom kraji obsadené na 80 percent. V pondelok na nich ležalo 40 pacientov s covidom. Na sociálnej sieti o tom informoval odbor zdravotníctva Úradu Žilinského samosprávneho kraja.

Reprofilizované lôžka v nemocniciach zaplnili pacienti na 57 percent, obsadených bolo 286 z 503 lôžok.

13:45 SVET - Britský premiér Boris Johnson sa dnes oboznámi s aktuálnou pandemickou situáciou a rozhodne, či Anglicko sprísni opatrenia, v čase, keď sa v krajine rýchlo šíri nový variant koronavírusu omikron.

Premiér sa doteraz novým obmedzeniam bránil, Škótsko a Severné Írsko sa však s účinnosťou od druhého sviatku vianočného vrátili k niektorým reštrikciám, informuje spravodajský portál BBC.

SkryťVypnúť reklamu

13:30 SLOVENSKO - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa počas návštevy nemocnice v Prešove vyjadril aj k mimoriadnym odmenám pre zdravotníkov. Potvrdil, že ich dostanú aj tí zdravotníci, ktorí sa nestihli včas zaregistrovať.

Vydal tiež pokyn aj na vyplatenie odmeny pre vodičov záchraniek. Mimoriadna odmena je 350 eur v hrubom.

Súvisiaci článok Odmeny dostanú aj tí, čo sa včas nezaregistrovali, tvrdí Lengvarský Čítajte 

13:00 SVET - Nemecko splnilo svoj cieľ podať od zhruba polovice novembra do konca roka ďalších 30 miliónov dávok očkovacích látok proti koronavírusu. Cieľom tejto snahy bolo oživenie pomalej vakcinačnej kampane.

Minister zdravotníctva Karl Lauterbach oznámil, že plán krajina splnila už v nedeľu. "Dosiahli sme dôležitý míľnik," povedal. "Môžeme na to byť hrdí," dodal.

V rámci podaných vakcín bolo 25 miliónov posilňujúcich dávok. Zvyšných päť
miliónov tvorili prvé a druhé dávky.

SkryťVypnúť reklamu

12:20 SVET - Riaditeľ Regionálneho úradu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hans Kluge očakáva, že WHO čoskoro schváli ruskú vakcínu proti koronavírusu Sputnik V. Zároveň odmietol tvrdenia, že schvaľovací proces sa predĺžil z dôvodu jeho politizácie. Povedal to v rozhovore pre agentúra TASS, ktorý zverejnili v pondelok.

Ruský fond priamych investícií (RFPM), ktorý podporil vývoj Sputnika V v ruskom Gamalejovom štátnom vedeckom inštitúte, podľa Klugeho podpísal všetky právnické dokumenty potrebné na schválenie vakcíny na núdzové použitie ešte v októbri. WHO však stále nemá k dispozícii všetky údaje potrebné na ukončenie procesu schvaľovania.

"(Predstavitelia) WHO a RFPM sa stretli koncom novembra, aby prediskutovali nutnosť poskytnutia ďalších údajov týkajúcich sa kvality, bezpečnosti a účinnosti vakcíny... Poskytnutie týchto údajov sa očakáva do konca decembra 2021 a verím, že čoskoro po tom bude proces (schvaľovania) ukončený," uviedol Kluge.

SkryťVypnúť reklamu

12:00 SLOVENSKO - Trnavský samosprávny kraj opäť otvorí svoje veľkokapacitné očkovanie centrá v Trnave, Dunajskej Strede a Skalici v utorok 28. decembra v čase od 8:00 do 18:00. Všade bude k dispozícii vakcína Pfizer, podávať ju budú registrovaným aj neregistrovaným záujemcom. V Trnave bude očkovanie v rovnakom čase prebiehať aj v stredu 29. decembra.

Trnavský samosprávny kraj okrem toho zabezpečí v stredu 29. decembra očkovanie aj v niektorých obciach v okrese Trnava, napríklad v Ružindole alebo Bučanoch.

11:50 SLOVENSKO - Liek Lagevrio s účinnou látkou molnupiravir je a bude dostupný aj pre pacientov na Slovensku. Ako informuje ministerstvo zdravotníctva, vláda síce uplynulý týždeň zrušila nákup tohto lieku lieku na liečbu ochorenia Covid-19, ktorý mal byť na základe výsledkov spoločného obstarávania Európskej komisie, stále však ostáva platná druhá forma nákupu, ktorou je bilaterálna zmluva s výrobcom

SkryťVypnúť reklamu

Slovensko teda nakúpi takmer 35-tisíc balení lieku, aktuálne je už k dispozícii 5760 liečebných cyklov. "Liek bude dostupný v lekárňach na základe indikácie všeobecným lekárom. V prvom januárovom týždni očakávame dodanie ďalších 13 058 liečebných cyklov," dodal rezort zdravotníctva. Liečebný cyklus je balenie potrebné na liečbu jedného pacienta.

Súvisiaci článok Majú nad 60 a dostali covid. Liečbu antivirotikom nemusia stihnúť Čítajte 

11:41 SLOVENSKO - Ak sa na zavedenie povinného očkovania proti covidu nájde politická odvaha, musia byť jasne zadefinované zdravotné výnimky, kto sa očkovať nemusí. Zároveň by sa mal doriešiť aj odškodňovací zákon na kompenzáciu závažných zdravotných následkov, ktoré sa po očkovaní môžu veľmi zriedkavo vyskytnúť. Myslí si to bývalý minister zdravotníctva a súčasný člen zdravotníckeho výboru Národnej rady Marek Krajčí.

SkryťVypnúť reklamu

Pre agentúru SITA zároveň doplnil, že vláda musí ľudí o očkovaní informovať viac, inak to môže podľa neho vyvolať veľké pnutie v spoločnosti.

Vývoj pandémie koronavírusu nás podľa Krajčího uisťuje, že s týmto vírusom sa ľudstvo musí naučiť žiť. Vírus bude aj naďalej mutovať a každý sa s ním určite stretne, ľudstvo si tak postupne vytvorí imunitu. Pravdepodobne však bude vždy nebezpečný pre starších, chronicky chorých ľudí. "Musíme urobiť všetko pre to, aby sme ochránili ich životy a zdravie. V súčasnosti neexistuje účinnejšia ochrana ako očkovanie," vysvetlil svoj postoj bývalý minister.

11:10 SLOVENSKO - Očkovacie centrá sú otvorené aj v posledný týždeň toho roka. Termíny na očkovanie bez registrácie nájdete na stránke ministerstva zdravotníctva >>>

SkryťVypnúť reklamu

10:51 SLOVENSKO - V čakárni na prvú dávku vakcíny proti covidu v posledných dňoch pribúdajú ľudia. Aktuálne na termín čaká 7 240 záujemcov.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zároveň hovorí aj o enormnom náraste záujmu o tretiu dávku vakcíny.

"Ide to raketovým tempom hore," povedal šéf rezortu s tým, že väčšina ľudí v čakárni sa registrovala práve na tretiu dávku. Podľa ministra mala finančná odmena v tomto prípade najväčší efekt.

10:34 SVET - V Šebovom zdravotnom stredisku (Tel ha-Šomer) pri Tel Avive zaočkovali v pondelok štvrtou dávkou protikoronvírusovej vakcíny prvých zdravotníkov. Očkovaciu látku dostane celkovo 150 zamestnancov nemocnice, ktorí sa zároveň stanú súčasťou prvej štúdie účinnosti štvrtej dávky v boji proti covidu.

SkryťVypnúť reklamu

"V tejto štúdii budeme skúmať vplyv štvrtej dávky vakcíny na hladinu protilátok, na prevenciu ochorenia Covid-19 a budeme skúmať aj jej bezpečnosť," povedala vedúca oddelenia infekčných chorôb Gili Regevová Jochajová.

10:20 SLOVENSKO - V nedeľu pribudlo 552 prvoočkovancov, celkovo aspoň jednu dávku vakcíny dostalo už 2 734 731 ľudí.

Druhou dávkou je na Slovensku zaočkovaných 2 435 385 osôb, tri dávky už dostalo 879 269 ľudí.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili v nedeľu 1 221 nakazených koronavírusom. Laboratóriá na 2. sviatok vianočný vykonali 4 995 PCR testov.

Pozitivita testovaných vzoriek bola 24,44 percenta.

S ochorením Covid-19 zomrelo ďalších 47 ľudí, celkovo si pandémia koronavírusu na Slovensku vyžiadala už 16 445 obetí.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

PCR testy odhalili najviac pozitívnych v Trnavskom kraji (253), nasledujú Žilinský (242), Bratislavský (198), Trenčiansky (147), Prešovský (112), Košický (109), Nitriansky (84) a Banskobystrický (76).

V nedeľu tiež laboratóriá vykonali 7 455 antigénových testov, z nich 358 malo pozitívny výsledok.

V nemocniciach je s covidom hospitalizovaných 2 619 ľudí, z toho plne zaočkovaných ich je iba 435.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti leží 480 pacientov. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 246 pacientov, 21 z nich je plne zaočkovaných.

9:20 SVET - Austrália zaznamenala prvý prípad úmrtia v súvislosti s novým koronavírusovým variantom omikron. Zosnulým je muž-osemdesiatnik, ktorý mal niekoľko pridružených ochorení. Úrady však neposkytli bližšie údaje týkajúce sa smrti tohto muža okrem toho, že sa infikoval v domove dôchodcov a zomrel v nemocnici v Sydney.

V krajine tiež opäť stúpa počet nových prípadov nákazy. Miestne úrady však napriek tomu zatiaľ odmietajú pristúpiť k ráznejšiemu sprísňovaniu pandemických opatrení, najmä k zavedeniu ďalšieho lockdownu, pretože počet hospitalizácií zostáva nízky, informovala agentúra Reuters.

9:00 SLOVENSKO - Tohtoročná pandémia Covidu-19 ukrojila z rozpočtu Bratislavy približne 25 miliónov eur. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

„Podpísali sa pod to napríklad nižšie príjmy z podielových daní, ale aj dane za prenocovanie, keďže sú zatvorené hotely a trpí turizmus. Znížili sa tiež príjmy mestským podnikom, napríklad Dopravný podnik Bratislava prišiel o 30 miliónov eur na tržbách," uviedol primátor.

Ako dodal, mesto bolo nútené v dôsledku pandémie posunúť niektoré projekty a rekonštrukcie v meste. „Trochu sme spomalili rekonštrukcie verejných priestorov, ale pevne verím, že to na budúci rok dobehneme," doplnil Vallo.

8:35 SVET - Počet obetí v súvislosti s ochorením Covid-19 na celom svete podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa prekročil 5,4 milióna. Tempo pribúdania obetí sa však mierne spomalilo. Kým posledných 100-tisíc obetí pribudlo za 16 dní, predchádzajúcich 100-tisíc za dvanásť dní.

8:05 SVET - Čína hlási svoj najvyšší tohtoročný počet komunitných prípadov nákazy koronavírusom, a to 162. Z toho 150 nových prípadov hlásili úrady v meste Si-an, ktoré po zistení niekoľkých desiatok infikovaných ľudí zaviedlo minulý týždeň pre 13 miliónov svojich obyvateľov lockdown.

Pravidlá lockdownu v Si-ane znamenajú, že ľudia môžu odísť z domu len vo výnimočných prípadoch. Každá rodina si môže vybrať jedného člena, ktorý chodí nakupovať každý druhý deň. Celé obyvateľstvo mesta bolo zároveň už niekoľkokrát testované.

7:30 SLOVENSKO - Bratislavský samosprávny kraj rozšíril počet očkovacích dní proti Covidu-19. Očkovať sa bude na Národnom futbalovom štadióne od utorka do štvrtka. Jeden očkovací deň pribudne vo štvrtok aj v Malackách.

Samospráva tak reaguje na zvýšený dopyt obyvateľov. TASR o tom informoval riaditeľ komunikačného odboru samosprávneho kraja Michal Feik.

Začiatkom januára pribudnú ďalšie štyri dni, a to 4. januára, 7. až 8. januára a 10. januára. "Aj napriek tomu, že všetci by sme chceli cez vianočné sviatky oddychovať, zodpovednosť nám to nedovolí. Preto očkujeme aj medzi sviatkami a po Novom roku," uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

7:00 SVET - V Česku včera odhalili 2 011 nových nakazených. Je to síce o približne 1700 menej ako pred týždňom, počas vianočných sviatkov však takisto výrazne klesol počet vykonaných testov, upozorňuje web ČT24.

Od dnešného dňa sa tiež okrem sprísnenia podmienok pre vstup do krajiny rozšíril okruh ľudí, ktorí môžu dostať posilňujúcu dávku vakcíny.

6:40 SVET - V Nemecku za posledný deň potvrdili 13 908 prípadov nákazy, čím počet infikovaných od začiatku pandémie prekročil v krajine sedem miliónov, informuje Inštitút Roberta Kocha.

Sedemdňová incidencia, ktorá udáva priemerný počet nakazených na 100-tisíc obyvateľov za posledný týždeň, oproti nedeli mierne stúpla na 222,7. Je to však stále výrazne menej ako pred siedmimi dňami, kedy bola na hodnote 315,4.

Inštitút Roberta Kocha opakovane upozorňuje, že počas vianočných sviatkov a na prelome rokov laboratóriá vykonávajú oveľa menej testov, takže údaje o nakazených pravdepodobne nezodpovedajú reálnej epidemickej situácii. Klesajúca sedemdňová incidencia však znamená, že pandémia ustupuje. Na prelome novembra a decembra bola okolo 450.

6:00 SVET - Od dnešného dňa platia nové podmienky pre vstup na územie Česka. Pred vstupom do krajiny bude nutné disponovať negatívnym výsledkom testu a podrobiť sa PCR testu v rozmedzí piatich až siedmich dní od príchodu na územie Česka.

Výnimku z týchto opatrení majú študenti, pendleri, cezhraniční pracovníci, ďalej tranzit v maximálnej dĺžke 12 hodín. Výnimka tiež platí pre občanov Slovenska, ktorých pobyt potrvá maximálne 24 hodín, pokiaľ však nie je v čase 30. decembra 2021 až 1. januára 2022. Ďalšie výnimky sa týkajú očkovaných.

Súvisiaci článok Česko sprísnilo opatrenia na hraniciach, platia však aj výnimky Čítajte 

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Trápia Vás bolesti a únava? Máme skvelé riešenie k vám domov
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 3. Spacák na kozmetiku?
 4. Danube InGrid zvyšuje energetickú stabilitu aj v Bratislave
 5. IMMOFINANZ pokračuje v úspechoch nájomných zmlúv aj v roku 2022
 6. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete
 7. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 8. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 1. Na západnom Slovensku napreduje modernizácia elektrickej sústavy
 2. Na západnom Slovensku napreduje modernizácia elektrickej sústavy
 3. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 4. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 5. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 6. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 7. Danube InGrid zvyšuje energetickú stabilitu aj v Bratislave
 8. Spacák na kozmetiku?
 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 28 696
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 10 220
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 8 144
 4. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 4 904
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 919
 6. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 331
 7. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 2 982
 8. Máte v hľadáčiku dovolenku v Turecku? Táto inšpirácia padne vhod 1 410
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu