SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Koronavírus: Omikron už vysoko prevláda, pokles hospitalizovaných sa zastavil (minúta po minúte)

PCR testy odhalili takmer 930-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 17 698 obetí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku sme sledovali minútu po minúte:

18:30 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

18:00 SLOVENSKO - Kultúra mohla otvoriť už 12. januára, no väčšina divadiel pre protipandemické opatrenia a polovičné kapacity obmenilo hrací plán.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac o tom, ako sa darí slovenským divadlám >>>

Súvisiaci článok Zrušené, nahradené, posunuté. Diery v programe divadiel ostávajú aj po otvorení kultúry Čítajte 

17:38 SLOVENSKO - Pre zhoršenú pandemickú situáciu zavrelo mesto Veľké Kapušany v okrese Michalovce všetky svoje vzdelávacie zariadenia. Či ich opäť otvorí v stredu 2. februára, ako si naplánovalo, bude závisieť od počtu povinne karantenizovaných detí. Pre TASR to potvrdil primátor Peter Petrikán.

17:35 SLOVENSKO - Prešovský samosprávny kraj spustil v súvislosti so silnejúcou štvrtou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 vlastnú informačnú telefonickú linku.

Nová infolinka 051/70 81 777 slúži verejnosti od stredy.cez pracovné dni aj počas víkendov od 8.00 h do 18.00 h a využívať ju môžu aj tí, ktorí sa nedovolajú svojmu všeobecnému lekárovi. TASR o tom informovala hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

SkryťVypnúť reklamu

16:16 SLOVENSKO - Omikron dostane veľa ľudí do nemocnice, no väčším problémom bude jeho šírenie medzi pacientmi ležiacimi na necovidových oddeleniach. Myslí si to Milan Kulkovský, primár interného oddelenia Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici.

V rozhovore taktiež prezradil, prečo od februára budú niektorí ľudia s dvoma dávkami vakcíny vnímaní ako neočkovaní, či majú ľudia právo na odškodné v prípade závažných vedľajších účinkov očkovania, ako sa líšia symptómy omikronu oproti delte, ale aj to, kedy predpokladá že nastane vrchol omikronovej vlny.

Čítajte viac v rozhovore >>

Súvisiaci článok Lekár Kulkovský: Slováci si stoja za názorom aj keď sa mýlia. Mnohých táto tvrdohlavosť zabije Čítajte 

16:14 SVET - Švédsko predĺži svoje súčasné protipandemické opatrenia o ďalšie dva týždne, uviedol v stredu minister zdravotníctva, keďže variant omikron sa šíri rekordnou rýchlosťou.

SkryťVypnúť reklamu

Opatrenia znamenajú, že bary a reštaurácie sa musia zatvárať o 23:00 a vo väčších vnútorných priestoroch je limit 500 ľudí.

"Máme extrémne vysokú úroveň šírenia," povedala ministerka zdravotníctva Lena Hallengrenová na tlačovej konferencii. "Obmedzenia musia zostať v platnosti dva týždne. Ak všetko pôjde podľa plánu a ak to situácia dovolí, potom budú obmedzenia zrušené.“

15:50 SVET - Britský premiér Boris Johnson povedal, že nemá v úmysle odstúpiť z funkcie pre sériu večierkov počas lockdownu v sídle jeho úradu na Downing Street v Londýne. Informovala o tom agentúra Reuters.

15:45 SLOVENSKO - Na ochorenie Covid-19 zomrelo v Košiciach od začiatku pandémie 1 090 ľudí. Na Krízovom štábe mesta Košice o tom dnes informovala riaditeľka regionálneho úradu verejného zdravotníctva Zuzana Dietzová.

SkryťVypnúť reklamu

15:30 SLOVENSKO - Informácie o vývoji epidemickej situácie boli hlavným bodom dnešného rokovania Krízového štábu mesta Košice. Po rokovaní krízového štábu o tom informoval košický primátor Jaroslav Polaček so zástupcami mestských podnikov.

"Štvrtá vlna pandémie už nastala a najbližší mesiac až šesť týždňov to podľa analýz ministerstva zdravotníctva môže mať výrazný vplyv na chod mesta. Vytýčili sme si preto sedem okruhov základných služieb, ktoré sú pre mesto kľúčové. Patria k nim odpadové hospodárstvo, zimná údržba, školstvo, sociálne služby, energetika, fungovanie MHD a cintorínske služby," uviedol Polaček.

14:50 SLOVENSKO - Vláda zverejnila analýzu o povinnom očkovaní, ktorú vypracovalo ju ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s rezortom spravodlivosti.

SkryťVypnúť reklamu

"V analýze sa jasne uvádza, že vakcíny používané proti COVID-19 sú bezpečné, zabraňujú šíreniu ochorenia, znižujú riziko hospitalizácie a taktiež riziko následného úmrtia. Benefity vakcinácie sú preukázateľné," skonštatoval predseda vlády.

14:38 SVET - Rumunsko zaznamenalo za uplynulých 24 hodín spolu 34 255 nových prípadov koronavírusovej nákazy, čo je najviac od začiatku pandémie.

Informovala o tom v stredu agentúra AP s odvolaním sa oficiálne údaje. V porovnaní s predchádzajúcim dňom sa počet infikovaných takmer zdvojnásobil, píše agentúra AGERPRES.

Pribudlo aj ďalších 94 úmrtí, čo je najviac za vyše mesiaca. Podľa oficiálnych údajov tri štvrtiny z týchto úmrtí a viac ako 80 percent pacientov hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti tvorili neočkované osoby.

SkryťVypnúť reklamu

14:22 SVET - Svetová zdravotnícka organizácia v utorok oznámila, že za uplynulý týždeň krajiny sveta zaznamenali 21 miliónov nových prípadov koronavírusu.

Ide o najvyšší týždenný prírastok od začiatku pandémie. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Týždenný počet úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19 zostal nezmenený. WHO registrovala viac ako 50-tisíc obetí.

Počet nových prípadov nákazy sa v porovnaní s predchádzajúcim týždňom zvýšil o päť percent. Tempo nárastu sa však podľa WHO spomaľuje.

Súvisiaci článok WHO zaznamenala najvyšší týždenný prírastok od začiatku pandémie Čítajte 

14:05 SLOVENSKO - Iniciatíva Veda pomáha očakáva tri fázy testovania v období vlny omikron, v ktorých bude rôzna úroveň záujmu o testovanie. Ako informoval hovorca iniciatívy Richard Kollár, v prvej fáze bude kapacita testovania dostatočná do 30-tisíc PCR testov a 50-tisíc antigénových testov denne.

SkryťVypnúť reklamu

V druhej fáze môže byť dopyt až cez 100-tisíc PCR testov. Kapacita testovania nebude dostatočná a budú rásť čakacie doby, miestami aj nad päť dní, čo bude viesť k hľadaniu alternatívneho testovania, prípadne aj k neotestovaniu niektorých osôb.

Pre rizikové skupiny to bude znamenať nemožnosť podávať včas účinné liečivá, čo bude viesť k vážnejším stavom v nemocniciach a nápor bude aj na antigénové testovanie. V tretej fáze po vrchole vlny iniciatíva očakáva zlepšenie dostupnosti testovania.

Súvisiaci článok Slovensko je podľa vedcov v druhej fáze vlny omikronu Čítajte 

14:01 SLOVENSKO - Nárast počtu nakazených variantom omikronu je v školstve rovnaký ako v celej spoločnosti. Čo sa týka možného výpadku učiteľov, ministerstvo školstva už pociťuje odozvy z niektorých škôl alebo regiónov.

Povedal to dnes minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas brífingu v rámci jeho pracovného výjazdu v Spišskej Novej Vsi. Zároveň pripomenul projekt rezortu, prostredníctvom ktorého môžu školy žiadať o finančné prostriedky pre extra učiteľov, ktorí by mohli na toto obdobie zamestnať.

SkryťVypnúť reklamu

13:45 SLOVENSKO - Nezaočkovaní zamestnanci by sa mali na pracoviskách testovať aj po 1. februári. Po rokovaní vlády to pripustil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Testovanie zamestnancov bola aj jednou z tém ústredného krízového štábu. Minimálne testovanie zamestnancov je jedenkrát za týždeň, každá firma má stanovené vlastné poriadky.

"Jednotlivé firmy sú na to pripravené a majú manuály, ako to zvládnuť tak, aby neohrozili chod najmä kritickej infraštruktúry," poznamenal Lengvarský.

Predpokladá, že predĺženie OTP režimu na pracoviskách sa udeje v súčinnosti s hlavným hygienikom.

Načítavam video...

13:30 SLOVENSKO - Čísla pozitívnych každým dňom rastú, omikron začal vysoko prevládať informuje minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský spolu s odborníkmi o aktuálnej situácii na Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu

Povinné očkovanie sa nebude závádzať počas vlny omikron, povedal Lengvarský. Vláda sa bude nad týmto riešením zamýšľať, ak príde nový variant s vysokou úmrtnosťou a ťažkým priebehom.

Nápor na nemocnice zatiaľ nie je, aj keď sa pokles hospitalizovaných zastavil. Pripravujú sa na nápor pri testovaní aj na prípravu triážnych stanov.

V 14 okresoch došlo až k strojnásobeniu počtu pozitívnych prípadov. V štyroch okresoch (Námestovo, Tvrdošín, Stropkov, Dunajská Streda) boli za posledný týždeň testované až dve percentá obyvateľov.

K najvýraznejšiemu nárastu výjazdov ku covid pacientom došlo k Prešovskom kraji.

Martin Pavelka z Inštitútu zdravotníckych analýz upozornil na nové symptómy , ktoré prináša variant omikron. "Nemôžeme porovnávať krajiny, ktoré majú vysokú zaočkovanosť," povedal Pavelka. "Vo Veľkej Británii má posilňujúcu dávku každý druhý človek. Riziko hospitalizácie je tam nižšie. Očkovanie je to, čo robí omikron slabším."

SkryťVypnúť reklamu

13:24 SLOVENSKO - Náklady na prevoz zomrelých na COVID-19 späť do miesta bydliska preplatí štát.

Štát preplatí pozostalým dodatočné náklady na prevoz zomrelých do miesta bydliska do maximálnej výšky 1000 eur, ktorí boli z dôvodu prekročenia nemocničných kapacít prevezený do iných nemocníc vzdialených minimálne 100 km od miesta bydliska a podľahli ochoreniu covid-19.

12:56 SVET - Dve tretiny ľudí, ktorí sa v poslednom čase nakazili variantom koronavírusu omikron, uvádzajú, že už v minulosti prekonali ochorenie COVID-19.

Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na výsledky rozsiahlej pokračujúcej štúdie s tisíckami dobrovoľných účastníkov v Anglicku.

Na potvrdenie, koľko z nich sa skutočne opätovne infikovalo, je potrebná ďalšia práca, no výsledky zároveň naznačujú, ktoré skupiny obyvateľstva majú väčšiu pravdepodobnosť, že COVID-19 znovu dostanú. Sú to zdravotnícki pracovníci a obyvatelia domácností s deťmi či viacerými členmi pod jednou strechou.

SkryťVypnúť reklamu

12:54 SVET - Lockdown pre obyvateľov nezaočkovaných proti covidu sa v Rakúsku skončí budúci pondelok deň predtým, ako v krajine nadobudne účinnosť zákon o povinnom očkovaní. Oznámila to v stredu rakúska vláda, informovali agentúry APA a AP.

Obmedzenia pre nezaočkovaných, zavedené vlani v novembri, už experti nepovažujú za potrebné, pretože nehrozí preťaženie nemocničných jednotiek intenzívnej starostlivosti, uviedli rakúsky kancelár Karl Nehammer a minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein.

Súvisiaci článok Rakúsko od pondelka ruší lockdown pre nezaočkovaných Čítajte 

12:50 SVET - Slovinsko a Bulharsko hlásia rekordný prírastok počtu infikovaných.

V Slovinsku pribudlo za utorok 17.491 nových prípadov nákazy koronavírusom, za utorok bolo vykonaných takmer 23-tisíc PCR testov. Odhadovaný počet aktívnych prípadov v krajine stúpol na viac ako 136-tisíc, ukazujú údaje slovinského Národného ústavu verejného zdravia (NIJZ).

SkryťVypnúť reklamu

Podľa oficiálnych údajov v Bulharsku zaznamenali 12 399 nových prípadov. Väčšinu z nich spôsobil nákazlivejší variant omikron. Pribudlo aj ďalších 73 úmrtí.

12:46 SVET - Holandsko uvoľnilo lockdown a od stredy tak prvý raz v tomto roku umožnilo otvorenie barov, reštaurácií, múzeí, divadiel a ďalších verejných priestorov. Krok oznámil premiér Mark Rutte, pričom zároveň varoval, že to nebude bez rizika.

"Dnes robíme veľký krok k otvoreniu Holandska, zatiaľ čo nám rastú počty infikovaných," upozornil Rutte v utorok.

12:01 SLOVENSKO - V závislosti od vývoja pandémie ochorenia COVID-19 bude Slovensko naďalej solidárne a pripravené poskytnúť materiálnu alebo finančnú pomoc za predpokladu, že budú v dostatočnej miere zabezpečené potreby jeho obyvateľov. Rovnako ako vlani sa poskytnú partnerským krajinám vakcíny, ktoré by zostali na Slovensku nevyužité.

SkryťVypnúť reklamu

Uvádza sa to v dokumente o zameraní dvojstrannej rozvojovej spolupráce SR na tento rok, ktorý dnes schválila vláda.

11:30 SLOVENSKO - Nemocnica Agel Komárno začína od piatka s očkovaním detí vo veku päť až 11 rokov. Vakcinácia je podmienená registráciou, každé dieťa musí prísť v sprievode zákonného zástupcu a na mieste je vždy prítomný aj pediater, upozornila námestníčka pre ošetrovateľstvo Gabriela Filkóová.

Deti sa nebudú očkovať priamo vo vakcinačnom centre nemocnice, ale v pediatrickej ambulancii v budove G na prízemí. Podľa slov Filkóovej sa očkuje vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech a ide o menšiu dávku, ako dostávajú dospelí. Každé dieťa bude v Národnom centre zdravotníckych informácií riadne zaregistrované ako očkované.

10:58 SVET - Rekord hlási už šiesty deň po sebe aj Rusko. Nové denné prípady vyskočili na 74 692, v porovnaní so 67 809 deň predtým. Vládna pracovná skupina pre koronavírus tiež oznámila 657 oficiálnych úmrtí na koronavírus za posledných 24 hodín.

SkryťVypnúť reklamu

10:55 SVET - Poľsko je ďalšou krajinou s rekordným prírastkom nakazených. Pribudlo 53 420 pozitívnych.

"Musíme byť pripravení na ďalší nárast prípadov, dokonca nad 60-tisíc," povedal na tlačovej konferencii hovorca ministerstva zdravotníctva. Omikron predstavuje 40 percent prípadov.

V snahe bojovať proti náporu Poľsko zintenzívnilo testovanie a za 24 hodín vykonalo rekordných 173-tisíc oficiálnych testov. Uviedla tiež, že starší žiaci základných a stredných škôl musia od štvrtka prejsť na diaľkové vzdelávanie.

Súvisiaci článok V Poľsku pribudlo rekordných vyše 53-tísíc nových prípadov Čítajte 

10:35 SLOVENSKO - Povinné očkovanie na ochorenie COVID-19 bude možné zaviesť vtedy, ak sa objaví nový koronavírusový variant, ktorý by dostával ľudí do nemocníc. Slovensko je momentálne v stúpajúcej vlne omikronu a očakáva sa, akým spôsobom sa prejaví v nemocniciach.

SkryťVypnúť reklamu

Pred rokovaním vlády to uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO). Povinné očkovanie je podľa analýzy rezortov spravodlivosti a zdravotníctva na Slovensku možné zaviesť.

Načítavam video...

10:31 SLOVENSKO - Prezenčne sa v školách vzdeláva 78,8 percenta žiakov a 81,6 percenta tried. Dištančným spôsobom sa vzdeláva 21,2 percenta žiakov.

Pred stredajšom rokovaní vlády to uviedla štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Svetlana Síthová. Dáta rezortu školstva nahlásilo viac ako 90,4 percenta škôl.

10:21 SLOVENSKO - Tretiu dávku dostalo včera 8519 osôb (spolu 1 429 115), druhú dávku očkovacej látky dostalo 3217 ľudí (spolu 2 646 860) a prvú dávku vakcíny dostalo včera 1053 osôb (spolu 2 791 225)

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili 13 840 nových prípadov nákazy, takmer 63 percent nebolo zaočkovaných. Antigénové testy odhalili 1642 pozitívnych, viac ako 61 percent z nich nemá očkovanie.

Bolo vykonaných 32 328 PCR a 29 195 antigénových vyšetrení.

Najviac nakazených bolo v Žilinskom kraji (2595). Nasleduje Prešovský (2127), Bratislavský (1933), Trnavský (1631), Nitriansky (1591), Trenčiansky (1553) a Košický kraj (1409). Najmenej pozitívnych pribudlo v Banskobystrickom kraji (1001).

Pribudlo 27 obetí covidu. Celkový počet obetí pandémie stúpol na 17 725.

V nemocniciach je 1 505 pacientov s COVID-19, na JIS a OAIM je 300 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 148 ľudí. Viac ako 81 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

9:52 SLOVENSKO - Epidemická situácia v košických základných školách sa oproti minulému týždňu opäť výrazne zhoršila. Už len dve košické základné školy nemajú v karanténe ani jednu triedu. Úplne uzatvorená je zatiaľ len ZŠ Abovská v Barci. Žiaci jej 14 tried sa opäť stretnú až v pondelok 30. januára, keď sa tam obnoví prezenčná výučba. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

"Na dištančnom vzdelávaní je 4 173 žiakov v 198 triedach. To predstavuje vyše štvrtinu z takmer 16 500 žiakov na našich základných školách. Tie čísla nám v porovnaní s uplynulým týždňom narástli na viac ako dvojnásobok. Žiadame každého, aby dodržiaval všetky pandemické opatrenia a urobil tak všetko pre to, aby riziko prenosu nového koronavírusu znížil na minimum," skonštatovala vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

9:42 SVET - V uplynulých 24 hodinách potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 20 174 osobám, v súvislosti s ochorením COVID-19 v tomto čase zomrelo 69 pacientov, informoval v stredu operačný štáb na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

V utorok zaznamenali v krajine 9717 prípadov infekcie a 74 úmrtí. Doterajšou bilanciou koronavírusovej pandémie je 1 471 276 nakazených a 41 087 obetí na životoch.

V nemocniciach ošetrujú 3145 chorých s covidom a 164 z nich je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Proti covidu je zaočkovaných vyše 6,3 milióna ľudí, dve dávky vakcíny dostalo takmer 6,1 milióna a tretiu dávku vyše 3,5 milióna z nich.

9:05 SVET - Južná Kórea zaznamenala včera viac ako 13-tisíc nových prípadov nákazy, čo je takmer o 50 percent viac ako deň predtým. Takmer polovicu nových prípadov odhalili v hlavnom meste Soul.

V krajine navyše rastú obavy zo zrýchlenia šírenia nákazy v súvislosti s blížiacimi sa oslavami lunárneho nového roka, ktoré sa začnú v sobotu a potrvajú päť dní.

8:40 SVET - Čínske hlavné mesto Peking hlási 14 nových prípadov covidu. Zároveň sa v meste začalo tretie kolo hromadného testovania miliónov ľudí pred zimnými olympijskými hrami, ktoré tam štartujú o deväť dní, 4. februára.

Súvisiaci článok Čína zaznamenala pred olympijskými hrami nárast v prípadoch nákazy Čítajte 

8:10 SVET - Ďalšou európskou krajinou, ktorá eviduje rekordný prírastok nakazených, je Bulharsko. Za 24 hodín tam testy odhalili 12 399 prípadov. Podobne ako v iných krajinách, aj v Bulharsku je za väčšinu prípadov zodpovedný variant omikron.

7:53 SLOVENSKO - Klinické príznaky ochorenia Covid-19 sa rozšírili. Pri ich výskyte je nutné sa izolovať od ostatných a kontaktovať svojho všeobecného lekára. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorá je účinná od utorka.

Medzi klinické príznaky ochorenia Covid-19 sa po novom zaraďujú zvýšená telesná teplota nad 37 stupňov Celzia, kašeľ, nočné potenie, únava, bolesti hrdla, bolesti hlavy, dýchavičnosť, strata chuti alebo strata čuchu, črevné a zažívacie problémy a pocit upchatého nosa.

"V izolácii musia po výskyte niektorého z vyššie uvedených klinických príznakov zostať všetky osoby. Teda osoby neočkované, osoby očkované a osoby po prekonaní Covidu-19," zdôraznil Úrad verejného zdravotníctva. Domáca izolácia pozitívnej osoby je po novom skrátená na päť dní.

7:30 SVET - Prírastky nakazených skokovo rastú aj v Česku. Testy včera odhalili 39 614 novonakazených, okrem toho potvrdili u 2 459 osôb opätovnú nákazu. Celkovo tak pribudlo 42 073 nových prípadov.

Je to rekord, pričom oproti tomu poslednému z dňa predtým narástol počet nových nakazených o vyše 9-tisíc.

7:15 SVET - Nemeckí poslanci dnes budú prvý raz rokovať o možnosti zavedenia všeobecného povinného očkovania proti covidu.

V Spolkovom sneme vzniká niekoľko návrhov, od koľkých rokov by vakcinácia mala byť povinná. Kancelár Olaf Scholz podporuje očkovanie od 18 rokov, konečné rozhodnutie ale necháva na parlament. Scholz však pôvodne chcel, aby platilo už od februára, prípadne marca, takéto rýchle presadenie je ale momentálne považované za nepravdepodobné. Navyše nie je jasné, či sa Nemecko cestou povinného očkovania nakoniec vôbec vydá, dodáva ČTK.

7:00 SVET - Rekordný prírastok nakazených za 24 hodín hlási aj Nemecko. Inštitút Roberta Kocha, ktorý vývoj pandémie v krajine monitoruje, informuje o 164-tisíc nových pozitívnych testoch, čo je najviac od začiatku pandémie.

Počty nakazených rastú v Nemecku skokovo. Hranica 100-tisíc za deň padla prvý raz 19. januára, včera hlásili 127-tisíc infikovaných. Odborníci navyše upozorňujú, že reálny počet nakazených je zrejme oveľa vyšší, ako ukazujú oficiálne čísla. Vo viacerých oblastiach dochádzajú kapacity testovacích miest.

6:30 SVET - Francúzsko hlási rekordný prírastok prípadov nákazy: za posledných 24 hodín tam potvrdili 501 635 nových infekcií. Denný prírastok nakazených v krajine vôbec prvýkrát prekročil hranicu pol milióna.

Vo francúzskych nemocniciach je aktuálne vyše 30-tisíc pacientov s covidom, čo je najvyšší počet od novembra 2020. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je však len niečo vyše 3 700 chorých, čo je menej než na vrchole predchádzajúcich vĺn pandémie.

Opatrenia platné od 19. januára 2022 Opatrenia platné od 19. januára 2022 (zdroj: SME/DC)

Pre zväčšenie kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 2. Plyn v doprave môže byť medzičlánkom k nízkoemisnej budúcnosti
 3. Spacák na kozmetiku?
 4. Danube InGrid zvyšuje energetickú stabilitu aj v Bratislave
 5. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete
 6. IMMOFINANZ pokračuje v úspechoch nájomných zmlúv aj v roku 2022
 7. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 8. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 1. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 2. Na západnom Slovensku napreduje modernizácia elektrickej sústavy
 3. Na západnom Slovensku napreduje modernizácia elektrickej sústavy
 4. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 5. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 6. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 7. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 8. Danube InGrid zvyšuje energetickú stabilitu aj v Bratislave
 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 12 265
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 10 744
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 8 287
 4. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 941
 5. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 605
 6. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 3 079
 7. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 2 905
 8. ČSOB hľadá zamestnancov: Skvelá kampaň, chystajte životopis! 1 184
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Na zavádzanie reštrikčných opatrení by nemalo prísť.


SITA 19m
Za Milana Kaplana sa postavili aj krajskí poslanci na pondelkovom zastupiteľstve.

Pre policajtov to bolo absurdné, hovorí politik.


27m
Havarované vozidlá.

Polícia informuje o obchádzke.


a 1 ďalší 2 h
Richard Sulík, Mária Kolíková a Branislav Gröhling z SaS.

Následne oznámilo mimoriadne predsedníctvo aj OĽaNO.


TASR a 1 ďalší 2 h
SkryťZatvoriť reklamu