by sa stala Slovenská demokratická a kresťanská únia (17,6 percenta). Za nimi by sa umiestnil Smer so 14,5 percentami politických preferencií.
Vyplýva to z výsledkov výskumu agentúry pre marketingový a sociálny výskum Markant, ktorý sa uskutočnil v dňoch 11. až 21. decembra 2000 na vzorke 1046 respondentov. Na otázku "Predstavte si, že by sa nasledujúci víkend konali voľby, ktorú z nasledovných strán by ste volili?" uviedlo konkrétnu odpoveď 69,4 percenta respondentov. 14,4 percenta nevedelo, koho by volili a 16,1 percenta by sa volieb nezúčastnilo.
Politické preferencie HZDS v porovnaní s výsledkami výskumu z októbra poklesli o 2,7 percenta a Smeru o 0,5 percenta. Naopak preferencie SDKÚ stúpli o 1,7 percenta.
Strane maďarskej koalície by odovzdalo svoj hlas 9,1 percenta opýtaných, Kresťanskodemokratickému hnutiu rovných 8 percent. Kresťanskí demokrati tým oproti októbru zaznamenali nárast preferencií o 3,3 percenta. Slovenská národná strana by získala 7,8 percent hlasov, Strana demokratickej ľavice 6,9 percent. Ľavičiarom poklesla podpora voličov v porovnaní s októbrom o 2,4 percenta.
Ďalšie politické subjekty by neprekročili 5-percentnú hranicu, potrebnú na vstup do parlamentu. Ich volebný výsledok by bol nasledovný: Strana občianskeho porozumenia (3,4 percenta), Demokratická strana (2,6 percenta), Komunistická strana (2,2 percenta), Stred (1,1 percenta), Sociálnodemokratická strana Slovenska (0,5 percenta), Liberálnodemokratická únia (0,4 percenta).