SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Covid na Slovensku: Do nemocníc pribúdajú mladší pacienti (minúta po minúte)

Pozitivita v školách klesá, dištančne sa učí menej tried.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku sledujeme minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

17:58 SVET - Cestujúci z európskych krajín môžu od stredy vstúpiť do Švédska bez obmedzení týkajúcich sa ochorenia COVID-19. Švédska agentúra pre verejné zdravie však všetkým odporúča absolvovať PCR test ihneď po príchode do krajiny.

SkryťVypnúť reklamu

Cestujúci z krajín mimo EÚ alebo Európskeho hospodárskeho priestoru musia splniť jednu z výnimiek zo zákazu vstupu a zároveň disponovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, prípadne byť od požiadavky na test oslobodení.

Výnimky zo zákazu vstupu a požiadavky na test sú určené pre niekoľko kategórií cestujúcich vrátane cestujúcich s očkovacími preukazmi vydanými v určitých krajinách.

17:40 SVET - Neuznanie ruskej a čínskej vakcíny proti ochoreniu Covid-19 vo svetovom meradle má výhradne politické príčiny, vyhlásil maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na Facebooku.

Očkovacie látky z uvedených krajín podľa neho spĺňajú požiadavky na účinnosť i bezpečnosť.

Súvisiaci článok Neuznanie ruskej a čínskej vakcíny má politické príčiny, tvrdí Szijjártó Čítajte 

16:40 SVET - Štátna tajomníčka britského ministerstva zdravotníctva Gillian Keeganová sa ospravedlnila za to, že pokračovala v osobnom stretnutí aj po tom, ako jej oznámili, že mala pozitívny výsledok testu na koronavírus.

SkryťVypnúť reklamu

Keeganová uviedla, že jej pozitívny výsledok testu oznámili práve, keď mala schôdzku s troma mužmi, ktorých dcéry spáchali samovraždu. Tajomníčka dodala, že stretnutie mala "okamžite" ukončiť, a to, že tak neurobila, označila za "chybu" a "mylný úsudok".

16:33 SLOVENSKO - Prešovský kraj vydal manuál Manažment COVID-19 pozitívneho pacienta, ktorý zaslal všetkým zdravotníckym zariadeniam a ambulanciám v kraji.

V súvislosti so silnejúcou vlnou spôsobenou variantom koronavírusu omikron zaktualizoval tiež svoju podstránku o koronavíruse a zriadili nou infolinku. Verejnosti prináša všetky podstatné informácie, ktoré s týmto ochorením súvisia.

15:40 SVET - Britský premiér Boris Johnson plánuje zrušiť všetky reštrikcie v Anglicku zamerané proti šíreniu koronavírusu o mesiac skôr.

SkryťVypnúť reklamu

"Za predpokladu, že terajšie povzbudzujúce trendy v dátach budú pokračovať, očakávam, že budeme môcť o celý mesiac skôr zrušiť posledné domáce reštrikcie, vrátane povinnej izolácie pozitívne testovaných ľudí," povedal premiér poslancom. Informuje o tom portál news.sky.com.

Platnosť terajších britských protipandemických predpisov sa má skončiť 24. marca.

Súvisiaci článok Anglicko by mohlo zrušiť zvyšné opatrenia o mesiac skôr Čítajte 

15:35 SVET - Česká vláda schválila postupné uvoľňovanie protipandemických opatrení. Od 1. marca podľa premiéra Petra Fialu počíta s malým počtom opatrení a ak bude pandemická situácia priaznivá, prakticky
to bude len nosenie respirátorov. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Od 10. februára v Česku po novom končí povinnosť preukazovať sa COVID certifikátmi v reštauráciách, v službách a na športových, kultúrnych a iných podujatiach. Devätnásteho februára sa zase skončí povinné testovanie na koronavírus vo firmách.

SkryťVypnúť reklamu

Tiež sa odvtedy zvýši kapacita hromadných podujatí, na ktorých sa bude môcť zúčastniť 500 ľudí. V prípade sediacich, napríklad na štadióne, bude možné navýšiť počet ľudí na podujatí o 50 percent kapacity.

Súvisiaci článok Česká vláda schválila uvoľnenie opatrení, zostanú iba respirátory Čítajte 

15:25 SLOVENSKO - Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) bol pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19. Informoval o tom na sociálnej sieti.
Šéf diplomacie sa už v stredu nezúčastnil na rokovaní vlády.

15:23 SLOVENSKO - Prímestská autobusová doprava v regiónoch Liptov a Orava funguje v upravenom režime. Dôvodom je nepriaznivá pandemická situácia.

"Prímestské autobusy prevádzkované spoločnosťou Arriva Liorbus v okresoch Liptovský Mikuláš, Tvrdošín a Námestovo jazdia do piatka 18. februára v hybridnom režime. To znamená, že k prázdninovému režimu pridajú spoje do škôl a zamestnania. Dôvodom je vysoká chorobnosť a karanténa vodičov v uvedených okresoch, ktoré sú aktuálne najpostihnutejšie vlnou omikronu," priblížila hovorkyňa kraja Martina Remencová..

SkryťVypnúť reklamu

15:11 SVET - Španielsky kráľ Filip VI. mal v stredu pozitívny test na koronavírus. V priebehu predchádzajúcej noci sa u neho objavili mierne príznaky ochorenia COVID-19. Panovník zostane v izolácii sedem dní, oznámil kráľovský palác.

"Celkový zdravotný stav Jeho veličenstva je dobrý a bude pokračovať vo svojich inštitucionálnych aktivitách zo svojho sídla," dodal kráľovský palác.

14:46 SLOVENSKO - Štát plánuje spustiť očkovanie treťou dávkou pre deti od 12 do 18 rokov už budúci týždeň. Pre denník N to uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Očkovanie bude opäť na žiadosť rodiča, no nebude potrebný súhlas od pediatra.

14:00 SLOVENSKO - Národné centrum zdravotníckych informácií uverejnilo návod pre tých, ktorí absolvovali očkovanie proti covidu v zahraničí a majú nárok na Digitálny Covid preukaz EÚ.

SkryťVypnúť reklamu

13:55 SLOEVNSKO - Vysoký počet pozitívnych na Orave sa prejavil najmä v Hornooravskej nemocnici, ktorú zapĺňajú pacienti s postcovidovými komplikáciami.

Súvisiaci článok Každá štvrtá rodička v trstenskej nemocnici má covid Čítajte 

Od 31. januára do 2. februára PCR a antigénové testy potvrdili covid celkovo u 3788 Oravcov. Viac ako polovica, 1982, býva v okrese Námestovo, pričom v ani jednej obci tohto okresu nie je počet nižší ako dvadsať.

13:45 SVET - Antigénové rýchlotesty na zistenie nákazy koronavírusom je v Maďarsku od stredy možné kúpiť už aj v maloobchodných reťazcoch, drogériách či na čerpacích staniciach pohonných látok.

Vláda prijala návrh protimonopolného úradu GVH na podporu konkurencie v maloobchodných cenách antigénových rýchlotestov a od stredy povolila širší predaj týchto testov pre účely samotestovania obyvateľstva.

SkryťVypnúť reklamu

13:40 SVET - Ukončí omikron pandémiu? WHO je optimistická, vedci sú skeptickí.

Súvisiaci článok Ukončí omikron pandémiu? WHO je optimistická, vedci sú skeptickí Čítajte 

Práve prirovnanie nového variantu koronavírusu k vakcíne vedie mnohých k myšlienke, že je lepšie prekonať nákazu omikronom, než sa dať zaočkovať. Imunológovia z Univerzity v južnej Kalifornii však túto myšlienku zavrhujú.

13:35 SVET - Indonézia začala v stredu na ľuďoch testovať svoju vlastnú vakcínu proti koronavírusu po tom, čo dostala odobrenie od tamojšieho regulačného úradu.

Do prvej a druhej fázy klinických skúšok sa zapojí 90 a 405 dospelých dobrovoľníkov.

Výskum vakcíny Merah Putih (Červenobiela), pomenovanej podľa farieb indonézskej vlajky, vedú univerzita Airlangga University a spoločnosť Biotis Pharmaceutical Indonesia.

13:22 SLOVENSKO - V Trnavskom kraji bolo za posledných sedem dní prostredníctvom PCR a antigénových testov zaevidovaných spolu 15 471 prípadov ochorenia COVID-19.

SkryťVypnúť reklamu

V predchádzajúcom týždni to bolo podľa riaditeľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Tomáša Hauka 12 412 prípadov, ide o nárast o 25 percent.

Najviac chorých v prepočte na 100-tisíc obyvateľov je v okrese Skalica (2 988) a Senica (2 483).

13:18 SLOVENSKO - Približne o týždeň by sa mala začať registrácia na očkovanie novou vakcínou od spoločnosti Novavax.

Potvrdil to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý si od dvojdávkovej vakcíny sľubuje zvýšenie záujmu o očkovanie.

Súvisiaci článok Očkovanie má podľa Lengvarského stále zmysel, zaočkovanosť určí jesennú vlnu Čítajte 

"Áno, teraz je ten záujem nižší, no myslím si, že ľudia by mohli mať záujem vakcinovať sa štandardnou chrípkovou vakcínou," uviedol minister.

Slovensko zakontrahovalo celkovo 600-tisíc dávok vakcíny od Novavaxu. Vakcína by mala byť do krajiny dodaná koncom februára.

SkryťVypnúť reklamu

13:15 SLOVENSKO - Situácia v nemocniciach v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou na Slovensku je stabilná. Uviedol to počas rokovania vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

"Epidemiologická situácia sa vyvíja podľa analýz, ktoré sme mali predtým, takže dochádza aj k nárastu pacientov v nemocniciach. Pravidelne situáciu vyhodnocujeme a budeme zvyšovať kapacity testovania," povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Podotkol, že sa pracuje na tom, aby z radov študentov bol v prípade potreby posilnený zdravotnícky personál.

"Nemocnice prijímajú priemerne okolo 250 pacientov denne," povedal Matej Mišík z Inštitútu zdravotníckych analýz s tým, že v porovnaní s vlnou delta výrazne stúplo zastúpenie mladších osôb pod 20 rokov, ale aj v produktívnom veku 20-40 rokov.

SkryťVypnúť reklamu

13:05 SLOVENSKO - Výrazne klesol počet žiakov a študentov v dištančnom vzdelávaní. V súčasnosti je ich 15, 4 percenta, dáta odovzdalo vyše 90 percent škôl , oznámil minister školstva Branislav Gröhling. V priebehu predchádzajúce týždňa sa vykonalo 617-tisíc testov s pozitivitou 2,9 percenta. V dvoch tretinách škôl nebola v karanténe žiadna trieda. Ochorenia Covid-19 má 5,1 percenta zamestnancov škôl a 2,7 percenta žiakov, doplnil minister Gröhling.

12:50 SLOVENSKO - Najviac pozitívnych výsledkov PCR testov (4 379) na koronavírus bolo včera vo vekovej skupine od 35 do 44 rokov, uviedla hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií Alžbeta Sivá.

Vo vekovej kategórii 65 a viac rokov odhalili PCR testy za uplynulý deň 1017 prípadov. "Medzi deťmi je najvyššia pozitivita po testovaní PCR testami (1950) hlásená vo vekovej kategórii od desať do 14 rokov," spresnila Sivá.

SkryťVypnúť reklamu

12:35 SVET - Svetová zdravotnícka organizácia eviduje v týždni od 31. januára do 6. februára viac ako 19 miliónov nových prípadov Covid-19 a takmer 68-tisíc úmrtí.

Zo šiestich regiónoch päť evidovalo pokles, len zóna východného Stredomoria hlásila nárast o 36 percent, obzvlášť v Afganistane, Iráne a Jordánsku.

Súvisiaci článok Koronavírusom sa dosiaľ nakazilo 400 miliónov ľudí Čítajte 

V Európe klesli prípady o sedem percent, napriek tomu, že východné krajiny ako Azerbajdžan, Bielorusko a Rusko hlásili nárasty.

V Severnej a Južnej Amerike prípady v porovnaní s predošlým týždňom klesli o 36 percent, pričom samotné Spojené štáty evidujú pokles nákaz o 50 percent.

12:30 SVET - Počet prípadov nákazy koronavírusom vo svete minulý týždeň klesol o 17 percent a úmrtia o sedem percent. Vo svojej týždennej správe o vývoji pandémie to uviedla Svetová zdravotnícka organizácia.

SkryťVypnúť reklamu

Variant koronavírusu omikron je čoraz viac dominantný a na medzinárodnej platforme GISAID, určenej na sledovanie vírusu, predstavuje už takmer 97 percent všetkých prípadov. Variant delta je zastúpený o niečo viac ako tromi percentami prípadov.

12:15 SVET - V Hongkongu sa takmer zdvojnásobil prírastok nových prípadov koronavírusu na rekordných 1 161 prípadov, uviedla agentúra Reuters.

Úrady hlásili za posledné dva týždne takmer 4 000 nakazených. Ich počet od začiatku epidémie narástol na vyše 17-tisíc a na covid zomrelo 215 ľudí.

11:59 SVET - Slovinský premiér Janez Janša mal v stredu pozitívny test na koronavírus. Test si robil sám. Na Twitteri zverejnil fotografiu pozitívneho výsledku. Uviedol, že má všetky príznaky typické pre ochorenie COVID-19, aj keď mierne.

SkryťVypnúť reklamu

Janša v tvíte napísal, že jeho rodina sa dva roky úspešne vyhýbala nákaze koronavírusom, až do utorka, keď si jeho dvaja synovia urobili testy a vyšli im pozitívne výsledky, pričom on ho mal negatívny.

Krajina zaznamenala v utorok, na štátny sviatok Dňa slovinskej kultúry, celkovo 5076 prípadov infekcie koronavírusom. Údaj je výrazne nižší než vyše 11-tisíc prípadov nákazy hlásených v predchádzajúci deň a vyše 23-tisíc prípadov spred týždňa, čo bolo celkové slovinské maximum.

Podľa Národného inštitútu pre verejné zdravie je teraz 14-dňová incidencia hlásených prípadov na 100-tisíc obyvateľov 8239, čo je pokles o 588 prípadov oproti predchádzajúcemu dňu. Sedemdňový priemer nových denných prípadov je 9862, teda menej o 2710.

10:43 SLOVENSKO - V nemocnici v Rimavskej Sobote v uplynulých dňoch pribúdajú pacienti s ochorením COVID-19. Aktuálne je hospitalizovaných s covidom 28 pacientov. Stav žiadneho z nich si nevyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

SkryťVypnúť reklamu

Na prípadný nápor pacientov v dôsledku variantu omikron sa nemocnica pripravila triážou pri vstupe do zdravotníckeho zariadenia. Posilnila tiež pracovné tímy na príjmových ambulanciách, kde vypomáhajú i dobrovoľníci z radov študentov.

10:33 SLOVENSKO - Opatrenia proti šíreniu koronavírusu, aké ich poznáme v súčasnosti, by mali prestať platiť niekedy okolo marca. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO).

Aj premiér Eduard Heger (OĽaNO) verí, že po kulminácii vlny omikron príde na Slovensku k uvoľneniu opatrení. Presný dátum zatiaľ povedať nevedel, bude závisieť aj ďalšieho vývoja situácie.

"Smerujeme k tomu, a tá predbežná diskusia je nastavená tak, že keď budeme vidieť kulmináciu na Slovensku a potvrdí sa kulminácia a pokles, zrejme v období 10 dní, budeme vedieť prísť k výraznému uvoľneniu," vyhlásil.

SkryťVypnúť reklamu

10:28 SVET - V Maďarsku pribudlo 13 932 prípadov nákazy, zaznamenali 101 úmrtí na covid.

Z 5108 hospitalizovaných pacientov s covidom je 193 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Od vypuknutia pandémie evidujú 42 170 obetí na životoch.

Počet zaočkovaných dosiahol takmer 6,4 milióna, z nich dve dávky dostalo vyše 6,1 milióna a necelých 3,8 milióna aj tretiu dávku očkovacej látky proti covidu.

10:23 SLOVENSKO - Podľa údajov NCZI, včera pribudlo 31 078 ľudí zaočkovaných treťou dávkou vakcíny (spolu 1 545 625), druhú dávku očkovacej látky dostalo 16 179 osôb (spolu 2 548 277), prvou dávkou očkovacej látky sa včera zaočkovalo 4 289 ľudí (spolu 2 807 574).

10:00 SLOVENSKO - Za utorok ukázali PCR testy 20 582 nakazených, viac ako 60 percent z nich nebolo zaočkovaných. Antigénové testy odhalili 3 335 infikovaných, takmer 58 percent z nich nebolo zaočkovaných.

Bolo vykonaných 36 766 PCR a 27 333 antigénových vyšetrení. Počet obetí pandémie stúpol o 19 na 18 014.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (3 387), nasleduje Žilinský (3 367), Košický (2 993), Bratislavský (2 878), Trenčiansky (2 592), Banskobystrický (1 806), Nitriansky (1 801) a Trnavský (1 758).

V nemocniciach je momentálne 2283 pacientov s COVID-19, na JIS a OAIM je 298 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 135 ľudí. Viac ako 74 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

9:50 SVET - Rusko opäť hlási rekordný denný prírastok nakazených. Za utorok pribudlo 183 103 nových prípadov koronavírusu, covidu podľahlo 669 ľudí.

9:43 SVET - Poľsko zrejme v marci zruší protipandemické opatrenia, ak budú počty denných prípadov nákazy naďalej klesať súčasným tempom. Oznámil to minister zdravotníctva Adam Niedzielski.

Minister spresnil, že nosenie rúšok či respirátorov bude skôr odporúčaním než povinnosťou a že prioritou je návrat k prezenčnému vyučovaniu v školách.

Niedzielski vyhlásil, že chce skrátiť obdobie izolácie pre ľudí s covidom zo súčasných desať dní na sedem dní.

9:25 SVET - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že od objavenia variantu omikron bolo zaznamenaných už pol milióna úmrtí ľudí na ochorenie Covid-19, a tento počet označila za "viac než tragický".

Epidemiológ WHO Abdi Mahamud tiež povedal, že od vyhlásenia omikronu za znepokojujúci variant koncom novembra minulého roka celosvetovo potvrdili aj 130 miliónov prípadov nákazy.

"V čase účinných vakcín je smrť pol milióna ľudí naozaj niečo vážne," uviedol Mahamud naživo na kanáloch WHO na sociálnych sieťach. "Aj keď každý vraví, že omikron je miernejší, zabúda sa na to, že od zistenia tohto variantu zomrelo pol milióna ľudí. Je to viac než tragédia," dodal.

Maria Van Kerkhoveová, technická šéfka WHO pre covid, vyhlásila, že už len samotný počet prípadov nákazy omikronom je "ohromujúci", pričom skutočný počet prípadov a úmrtí je zrejme oveľa vyšší než tieto známe čísla.

Súvisiaci článok WHO oznámila pol milióna úmrtí na covid od objavenia omikronu Čítajte 

8:50 SVET - V ekonomicky zničenom Afganistane prudko pribúda nakazených koronavírusom. Liečbu Covidu-19 však poskytuje iba päť nemocníc v krajine, ďalších 33 totiž museli v posledných mesiacoch uzavrieť, pretože chýbali lekári či lieky.

Afganský zdravotnícky systém je podľa agentúry AP zdevastovaný od chvíle, ako moc prevzalo radikálne islamistické hnutie Taliban.

"Situácia sa zhoršuje každým dňom čoraz viac," hovorí s odkazom na počty nakazených lekár Muhammad Gul Livál, riaditeľ jedinej nemocnice v metropole Kábul, ktorá lieči pacientov s covidom.

8:30 SVET - Hongkong má podozrenie na prvé úmrtie v súvislosti s covidom za posledných päť mesiacov. V miestnej nemocnici zomrel 73-ročný muž, ktorý mal pozitívny antigénový test pri príjme do zariadenia.

Aby ho úradu započítali medzi nakazených, musel by mať pozitívny aj potvrdzovací PCR test, uviedla agentúra Reuters.

7:45 SVET - Testy v Česku odhalili včera 44 301 prípadov koronavírusu. U 37 627 ľudí išlo o prvú potvrdenú nákazu, ďalších 6 674 sa nakazilo opakovane. Aktuálny prírastok nových nakazených je takmer o 20-tisíc nižší ako pred týždňom.

V českých nemocniciach je s covidom 3 553 pacientov, z toho 214 v ťažkom stave.

7:17 SVET - Denný prírastok nakazených koronavírusom sa v Nemecku priblížil k rekordu. Inštitút Roberta Kocha dnes ráno ohlásil 234-tisíc nových prípadov. To je síce zhruba o 14-tisíc prípadov menej ako doterajšie maximum z piatka, ale v porovnaní s minulým utorkom ide o nárast o vyše 25-tisíc.

Sedemdňová incidencia je aktuálne na hodnote 1 451 nakazených na 100-tisíc obyvateľov, čo je približne o 224 prípadov viac než pred týždňom.

7:00 SLOVENSKO - Už žiadne kontroly pri vstupe do reštaurácií alebo do obchodov a len dobrovoľné rúška a respirátory. Protipandemické opatrenia, ktoré obyvateľov výrazne obmedzovali takmer dva roky, by štát mohol zrušiť už na budúci mesiac. Zámer naznačujú vyjadrenia premiéra Eduarda Hegera z OĽaNO, ale aj odborníkov na pandémiu.

Úplne sa však nedá vylúčiť ani februárový termín. V koalícii ho presadzujú najmä dvaja lídri strán, Richard Sulík z SaS a Boris Kollár zo Sme rodina.

Súvisiaci článok Protipandemické opatrenia by sa mohli zrušiť v marci Čítajte 

6:30 SVET - Kanadská provincia Saskatchewan od nedele zruší takmer všetky opatrenia proti šíreniu koronavírusu vrátane povinnosti preukazovať sa covidpasom. Rúška ostanú povinné vo verejných vnútorných priestoroch ešte do konca mesiaca, rovnako ako karanténa pre osoby s pozitívnym testom.

TASR o tom informuje na základe správy AFP, ktorá sa odvoláva na utorňajšie vystúpenie predsedu provinčnej vlády Scotta Moea.

Viac než 80 percent obyvateľov Saskatchewanu je zaočkovaných najmenej dvoma dávkami vakcíny proti covidu, polovica z nich má už tri dávky. Nastal tak čas začať považovať covid za endemické ochorenie, myslí si Scott Moe.

6:00 SVET - Európska agentúra pre lieky (EMA) začala posudzovať podávanie tretej, posilňujúcej dávky vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech pre deti vo veku 12 do 15 rokov.

"EMA začala vyhodnocovať žiadosť na používanie posilňujúcej dávky (vakcíny) Comirnaty pre adolescentov vo veku 12-15 rokov," uviedla agentúra so sídlom v Amsterdame.

Agentúra dodala, že aktuálne prebieha aj posudzovanie tretej dávky vakcíny pre vekovú kategóriu 16 až 17 rokov. Pre osoby nad 18 rokov už vlani v októbri schválila očkovanie posilňujúcou dávkou od Pfizeru aj Moderny.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 2. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 3. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 4. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
 5. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 6. Inovatívna diagnostika - moderná budúcnosť zdravotníctva
 7. Slovákov láka zakladanie fondov, no väčšina preferuje zahraničie
 8. Appka, ktorá hľadá predražené platby, je už v slovenskej verzii
 1. Na čo slúžia bubnové kosačky a ako vybrať tú správnu?
 2. V Košiciach vznikla inkluzívna škola s finančnou podporou grantu
 3. Lekár U19: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením"
 4. Tatra banka získala 2 prestížne ocenenia
 5. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 6. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 7. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 8. BILLA vstupuje do sveta e-commerce
 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 27 400
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 9 520
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 6 106
 4. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 4 855
 5. Máte v hľadáčiku dovolenku v Turecku? Táto inšpirácia padne vhod 4 522
 6. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 781
 7. Jedinečný rodinný All Inclusive hotel vás privíta aj toto leto! 2 907
 8. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 2 622
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vstup do Národného parku Poloniny.

Štát podporu z plánu obnovy nedomyslel.


17. jún
Zuzana Kepplová.

Balíček je Sputnik, a preto vieme, čo by malo nasledovať.


8 h
Pelotón počas jednej z horských etáp na Tour de France 2018.

Thierry Gouvenou vysvetľuje, ako plánuje trasu etáp na Tour de France.


15 h
Volodymyr Zelenskyj v najnovšom videopríhovore.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 4 h
SkryťZatvoriť reklamu