SME

V niekoľkých okresoch hrozia povodne. V okrese Turčianske Teplice platí výstraha tretieho stupňa

Výstrahy platia aj na východe Slovenska.

Vo viacerých okresoch platí výstraha pred povodňami.Vo viacerých okresoch platí výstraha pred povodňami. (Zdroj: SHMÚ)

BRATISLAVA. V niekoľkých okresoch Slovenska hrozia povodne. Výstraha druhého stupňa pred povodňami platí v okrese Čadca. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvý stupeň pred povodňami z topiaceho sa snehu platí pre okresy Kysucké Nové Mesto, Tvrdošín, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča a Turčianske Teplice.

Vaša lokalita:
Bratislava

Predpoveď počasia na dnes

13 ℃
Riziko zrážok: 10%
12 ℃
Riziko zrážok: 15%

Povodňové výstrahy prvého stupňa sú aj na východnej časti Slovenska v okresoch Bardejov, Svidník, Stropkov, Snina a Humenné.

SkryťVypnúť reklamu

"Vzhľadom na existujúce snehové zásoby, oteplenie, spadnuté a predpovedané kvapalné zrážky je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," predpokladajú meteorológovia.

Hasiči museli od rána zasahovať pri 90 udalostiach kvôli silnému vetru a nepriaznivému počasiu. Predpokladajú, že v severnej oblasti Slovenska ešte pribudnú.

Hasiči doteraz najviac zasahovali v Žilinskom kraji, kde boli pri 28 udalostiach. "Dnešné výjazdy hasičov smerujú najčastejšie k popadaným stromom, strhnutým strechám a do zatopených lokalít," priblížili hasiči.

Pomáhať bolo potrebné aj v Trnavskom kraji 16-krát, v Trenčianskom a Bratislavskom kraji 14-krát, v ostatných krajoch do desaťkrát.

SkryťVypnúť reklamu

Západoslovenská energetika aktuálne neeviduje pre štvrtkový silný vietor vo svojej distribučnej oblasti zvýšený počet výpadkov elektrickej energie.

"Vzhľadom na vývoj počasia budeme situáciu nepretržite monitorovať a sme pripravení okamžite zasiahnuť, ak príde k jej zhoršeniu," spresnila hovorkyňa spoločnosti Michaela Dobošová.

Meteorológovia varujú vo štvrtok na západe krajiny pred silným vetrom, ktorý môže dosiahnuť priemernú rýchlosť 60 až 70 a v nárazoch 85 až 105 kilometrov za hodinu. Platí tak zvýšené nebezpečenstvo pre aktivity ľudí, pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 137
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 112
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 911
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 988
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 687
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 102
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 035
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 538
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

ONLINE: Rebecca Šramková - Johanne Svendsenová, Billie Jean King Cup 2025 (2. dvojhra).

Sledujte s nami online prenos z kvalifikačného turnaja Pohára Billie Jean Kingovej 2025: Viktória Hrunčáková - Rebecca Munková Mortensenová.


HK Nitra - DOXXbet Vlci Žilina: ONLINE prenos z 5. zápasu semifinále play-off Tipos extraligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos z 5. zápasu semifinále play-off Tipos extraligy: HK Nitra - DOXXbet Vlci Žilina.


Basketbalová trénerka Natália Hejková

Slovenská trénerka má šancu na šiesty titul.


TASR
Nórska biatlonistka Karoline Offigstad Knottenová.

Zo situácie je sklamaný aj legendárny Ole Einar Björndalen.


SkryťZatvoriť reklamu