SME
Štvrtok, 19. máj, 2022 | Meniny má Gertrúda

Mazák: Prešetrujeme sudcu, ktorý zatajil veľkú sumu peňazí

Kontrola majetkových priznaní ukazuje prvé výsledky.

Predseda Súdnej rady Ján Mazák. (Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predseda Súdnej rady JÁN MAZÁK čelil v ostatných týždňoch snahám o odvolanie. Výzvu na jeho odchod podpísalo asi sto sudcov a do sporu sa dostal aj so šéfom Najvyššieho súdu Jánom Šikutom.

V rozhovore pre SME vysvetľuje, prečo nepovažuje výčitky za korektné, a opisuje, ako sa rada chopila nových oprávnení pri preverovaní majetkov sudcov.

V ostatných týždňoch ste čelili niekoľkým výzvam na odstúpenie z funkcie, k čomu sa pridala aj podpisová akcia sudcov. Na čele Súdnej rady však ostávate. Prečo?

Výzvu na odstúpenie som vnímal ako signál, že sa nám v Súdnej rade darí dôsledne vykonávať nové kompetencie a napĺňať ciele, ktoré sme si stanovili. Ozvali sa ľudia, ktorým prekáža, že Súdna rada začína fungovať a že začína byť rešpektovaným ústavným orgánom.

Jediné, čo mi prekážalo, bolo, že akciu sprevádzali urážky, nepravdy a nekompetentné vyjadrenia. Ak si ale niekto myslel, že to teraz vzdám a pôjdem vykonávať funkciu sudcu na Všeobecný súd Európskej únie (EÚ), tak sa mýli. Začal som tu nejakú misiu a ak mi to umožní Súdna rada, chcem ju aj dokončiť.

Aké nepravdy máte na mysli?

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu