Bratislava 20. marca (TASR) - Po personálnych zmenách v sekciách zahraničných vzťahov i obrannej politiky a obranného plánovania sa v najbližších dňoch chystajú výmeny aj vo vedení inšpekcie ministra obrany a takisto v sekcii legislatívy a práva. Generálni riaditelia oboch týchto vrcholných riadiacich zložiek podľa informácií ministra obrany SR Jozefa Stanka požiadali o uvoľnenie.
J. Stank dementoval informácie, že sa uvažuje o odvolaní náčelníka Generálneho štábu ASR generálporučíka Milana Cerovského. "Naopak, má moju plnú dôveru, pracuje v mojom užšom tíme a denne sa spolu stretávame a radíme. Je aj členom štábu podieľajúceho sa na koncepcii rozvoja armády", dodal minister obrany.
Podobne odmietol, že by M. Cerovský niesol politickú zodpovednosť za meškanie koncepčných dokumentov týkajúcich sa reformy a rozvoja Armády SR. Stank pripomenul, že v minulosti bola síce prijatá určitá koncepcia reformy, avšak nebola dopracovaná. Jediným konkrétnym údajom v nej bolo, že do roku 2002 má ASR mať 30 tisíc vojakov.
*st som