SME
Sobota, 30. september, 2023 | Meniny má Jarolím

Ranný brífing: Zelenskyj si získal svet, Putin len pozornosť psychológov

Prečítajte si najdôležitejšie správy.

Ranný brífing SMERanný brífing SME (Zdroj: SME.sk / Hejty)

Vojna na Ukrajine trvá už mesiac a napriek snahám Kremľa sa stále ukazuje, že na slovách záleží. Práve prejavy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského z neho spravili najvplyvnejšieho muža Európy, zatiaľ čo blúznenia ruského prezidenta Vladimira Putina sa stali predmetom skúmania psychológov.

Prvá žena v spojených štátoch v tak vysokej funkcii. Rodáčka z Prahy, dcéra diplomata a utečenkyňa pred nacistami aj komunistami. Vo veku 84 rokov zomrela Madeleine Albrightová. Čím bola výnimočná a kde urobila najväčšie chyby? Najnovšiu epizódu Dobrého rána si môžete ráno vypočuť v mobilnej aplikácii SME alebo cez aplikáciu Apple, Google, Spotify či RSS.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V dnešnom vydaní sa dočítate:


SME ŽENY: Ak si v piatok alebo počas víkendu kúpite rozšírené tlačené vydanie denníka SME, nájdete v ňom vložený magazín SME ŽENY v novom, vylepšenom dizajne. Prečítate si za čo najviac míňajú známe slovenské herečky a dozviete sa ako ušetriť peniaze a ako si vypýtať vyšší plat. Poradíme vám ako sa pripraviť na Veľkú noc s najkrajšou výzdobou a najlepšími koláčmi. Denník SME na celý víkend spolu s magazínom SME ŽENY stojí len 1,50 eur.

SkryťVypnúť reklamu

Vojna deň za dňom: Ako Ukrajina odoláva Putinovi

Ruská vojenská agresia na Ukrajine trvá presne mesiac. Vyžiadala si tisíce obetí z radov civilistov aj vojenských obetí na oboch stranách konfliktu. Svoje domovy na Ukrajine opustilo viac ako desať miliónov ľudí, z ktorých 3,3 milióny ušli do zahraničia.

Vladimir Putin pôvodne plánoval rýchlu operáciu, ktorej cieľom bolo čo najskôr zlomiť ukrajinský odpor, obsadiť najväčšie mestá a dosadiť prokremeľskú vládu. Tento plán sa začal rozpadať už po prvých dňoch agresie.

Aj keď ruská armáda na mnohých miestach síce pomaly, ale stále postupuje, na niektorých frontoch sa ju podarilo Ukrajincom zastaviť a dokonca zatlačiť späť.

Takto prebiehal uplynulý mesiac. V texte prinášame, vysvetľujeme a rozširujeme najdôležitejšie momenty, ktoré vojna priniesla.

SkryťVypnúť reklamu
 • Dnes by nám nepomohla ani Albrightová: Tak, ako medzi Kosovom a Ukrajinou nájdeme množstvo podobností, narazíme aj na dve kľúčové odlišnosti. Jedna by intervencii síce priala, ale druhá ju vylučuje. Totiž, zásah proti Rusku na žiadosť Ukrajiny by bol v plnej miere legálny, čo bol v prípade Juhoslávie vážny nedostatok, píše Peter Tkačenko.
 • Čo nás Putin naučil o vojne a mieri: Všetko sa zmenilo. Vladimir Putin nás všetkých obral o pocit bezpečia. V priebehu pár minút. V momente, keď zaútočil na Ukrajinu. Učíme sa významy vojny a mieru nanovo. Prežívame príbehy ľudí, ktorých sme doteraz nepoznali, ale teraz nám ukazujú, aké krehké sú naše istoty, píše šéfredaktorka Beata Balogová.

Hlavný odkaz ostáva, prejavy sa menia. Čo sa Zelenskyj naučil od Aristotela

Odvtedy, čo grécky filozof Aristoteles vyzýval rečníkov, aby sa v prvom rade snažili poznať svoje publikum, prešlo takmer 2400 rokov. Treba vedieť, ako poslucháč premýšľa a ako mu cez jeho skúsenosť môžete priblížiť tému prednášky.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi najúčinnejšie spôsoby prednášania patrí táto metóda dodnes. Hovorí sa jej alúzia, teda odkazovanie na známe udalosti, ľudí alebo miesta, ktoré publiku pripomenie spoločné hodnoty či spomienky. Využíva ju aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Jedným z kľúčových spôsobov komunikácie ukrajinskej vlády po napadnutí Ruskom boli práve vystúpenia Zelenského v parlamentoch demokratických krajín. Prihovára sa cez videohovory, v jednoduchom tričku vo vojenskej farbe, kdesi z bombardovaného Kyjeva, ktorý odmieta opustiť, aj keď mu ide o život.

Potlesk postojačky si takto vyslúžil napríklad v Európskom parlamente, v britskom parlamente alebo v americkom Kongrese. Prihovoril sa lídrom štátov Európskej únie aj NATO.

Aj vďaka spôsobu komunikácie sa za mesiac od ruskej invázie stala z bývalého komika, ktorého mnohí podceňovali, hlavná tvár ukrajinského odporu proti ruskej presile. Web Politico po hlasovaní čitateľov označil Zelenského za najvplyvnejšieho muža Európy.

SkryťVypnúť reklamu

V krátkosti z Ukrajiny:

 • Ukrajinský spravodaj: Začal sa druhý mesiac bojov po tom, ako Rusko napadlo susednú Ukrajinu. Moskve sa stále nedarí dobyť niektoré z väčších miest, no už týždeň oblieha Mariupoľ, bombarduje Charkov a pripravuje ofenzívu na Kyjev. Prečítajte si o najdôležitejších udalostiach z ruskej vojny na Ukrajine.
 • Ukrajinský týždenník: Redaktorka zahraničnej redakcie SME Nina Sobotovičová hodnotí štvrtý týždeň vojny na Ukrajine. Vybrala dôležité momenty, ktoré sa udiali na ruskej a ukrajinskej strane. Hovorí o tom, ako Ukrajina začína využívať ukoristené ruské zbrane, aj o snahe Zelenského vyhrať aj informačnú vojnu.
 • Zapojenie Západu je otázkou času: Putin sa na Ukrajine prepočítal a vojensky zatiaľ konflikt prehráva. Je však otázkou času, kedy sa Západ do konfliktu zapojí priamejšie, hovorí odborník na Ukrajinu Taras Kuzio. „Po Srebrenici si Západ povedal, že niečo také nedovolí, a teraz sa pozerá na zabíjanie civilistov v Mariupoli,“ vraví v rozhovore pre SME.
 • Mykolajiv ruské vojská odrazil: Mesto Mykolajiv na juhu Ukrajiny je považované za ten úspešnejší príbeh toho, ako sa ukrajinská armáda bráni pred ruskou inváziou. Je to miesto, kde si ukrajinské sily udržali svoje pozície a tým oddialili akúkoľvek ruskú ofenzívu na strategické a kľúčové prístavné mesto Odesa. Práve v Mykolajive podnikli Ukrajinci aj protiútoky, aby zatlačili ruské jednotky.
 • Albrightová si o Putinovi myslela to najhoršie: Blízky priateľ Madeleine Albrightovej a bývalý český diplomat Michael Žantovský v rozhovore pre SME hovorí o tom, ako sa Albrightová zaslúžila o členstvo Česka a neskôr aj Slovenska v NATO, ako ju formovalo pohnuté detstvo a ako vnímala Vladimira Putina.
 • Biele kone Putina: Musela prísť až vojna na Ukrajine, aby si Európa priznala, že má s toxickými Rusmi problém? Aké typy biznisu oligarchovia preferujú? A ktoré krajiny najčastejšie využívali ako offshorové útočiská? Odpovedajú investigatívne novinárky Pavla Holcová a Zuzana Šotová.
 • NATO zareaguje na použitie chemických zbraní: Použitie chemických zbraní ruskými vojskami na Ukrajine vyvolá "reakciu" zo strany NATO, povedal v Bruseli po skončení summitu skupiny G7 americký prezident Joe Biden. Ďalej zdôraznil, že počas telefonátu s čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom objasnil dôsledky v prípade, ak sa Peking rozhodne pomôcť Rusku.
 • Rezolúcia OSN o humanitárnej kríze: Valné zhromaždenie OSN obvinilo Rusko zo spôsobenia humanitárnej krízy na Ukrajine a vyzvalo na okamžité zastavenie paľby. Rezolúcia poukazuje na „hrozivé humanitárne dôsledky“ ruskej agresie, ktorý zahŕňa ostreľovanie, letecké útoky a "obliehanie" husto obývaných miest Ukrajiny, a požaduje neobmedzený prístup k humanitárnej pomoci.
 • Zelenskyj žiada lietadlá a tanky: Ukrajinský prezident Zelenskyj sa virtuálne pripojil na summit NATO. V príhovore povedal, že aliancia stále môže zabrániť úmrtiam Ukrajincov pri ruských útokoch. Krajina od NATO žiada jedno percento spojeneckých lietadiel a tankov, aby sa mohla brániť pred ruskou agresiou.
 • Ukrajinci zatláčajú Rusov pred Kyjevom: Ukrajinským jednotkám sa stále darí brzdiť postup ruskej armády smerom na Kyjev. Ukrajinci zastavili Rusov pri predmestí Brovary východne od metropoly, uviedol ukrajinský generálny štáb. Aj britské ministerstvo obrany v novej analýze potvrdilo, že sa ukrajinským silám darí blízko metropoly protivníka zadržiavať alebo dokonca zatláčať.

Zo zahraničných webov:


Volá ju krvavá Suzan. Blaha musí stiahnuť vyjadrenia o prezidentke

Tvrdenia o vlastizrade označuje za politickú kritiku, prekrúcanie jej slov považuje za "interpretáciu". Poslanec Smeru Ľuboš Blaha musí do troch dní stiahnuť svoje tvrdenia o prezidentke Zuzane Čaputovej, kde ju opisuje ako Američanmi platenú vlastizradkyňu. Zároveň sa musí ďalšie dni zdržať podobných výrokov.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa rozhodnutia Okresného súdu Bratislava I „výroky žalovaného, v ktorých obviňuje prezidentku z obzvlášť závažných trestných činov a iné hanlivé obvinenia, pri ktorých je evidentná snaha žalovaného o vyvolanie silných negatívnych emócii u jeho priaznivcov voči prezidentke, nie sú obhájiteľné slobodou prejavu, nakoľko v nich absentuje vecná, racionálna argumentácia, prípadne akákoľvek snaha o vysvetlenie a preukázanie tvrdených skutočností. Jeho statusy majú útočnú povahu s cieľom vyvolávať a podnecovať silné negatívne emócie,“ píše sa v nariadení.

Ľuboš Blaha si podľa prezidentky vytvoril vlastný svet z manipulácií a do očí bijúcich lží. „V prostredí sociálnej siete denne zasypáva vybraných ľudí tonami urážok. Problémom je, že nenávisť, ktorú podnecuje sa z internetu prelieva do reality a priamo ohrozuje ľudí vo fyzickom priestore,“ tvrdí prezidentka Čaputová.

SkryťVypnúť reklamu

Prezidentka je jedným z najčastejších cieľov Blahových facebookových statusov. Prezýva ju krvavá Susan a tvrdí, že ju „zjavne baví“ ak na Ukrajine zomierajú ľudia. Okrem toho, že ju obviňuje z vlastizrady, viackrát prekrúcal jej vyjadrenia.

 • Ani poslanec nemôže bezbreho trepať. Osviežujúce: Takže predsa má politik aj nejakú zodpovednosť k pravde. Teda k faktom, k podloženostiam. A inštitúcie majú toto priebežne vyhodnocovať a nevyhovárať sa na slobodu slova a vôľu voličstva rozhodnúť, či sa im to páčilo, alebo nie. Volič totiž nerozhoduje o faktoch ani nenastavuje mantinely prijateľnosti, iba si vyberá zástupcov. Aj to je veľa, ale nie je to v demokracii všetko. Zvyšok roboty musia odviesť na to povolaní, píše Zuzana Kepplová.

V krátkosti z domova:

 • Nástenkári zostávajú vo väzení: Takmer tri roky sa bývalí ministri SNS Marián Janušek a Igor Štefanov, odsúdení za nástenkový tender, domáhali, aby Najvyšší súd riešil ich dovolanie. Keď sa konečne dostal ich prípad na rad, na pojednávanie neprišli, súhlasili, aby sa konalo v ich neprítomnosti. S dovolaním napokon nepochodili, obaja zostávajú vo väzení.
 • NAKA zadržala a obvinila Slotu: Vyšetrovateľ NAKA obvinil exšéfa SNS Jána Slotu pre zločin prijímania úplatku. Zároveň obvinil ďalšie dve osoby pre zločin prijímania úplatku a prečin podplácania. Trestné stíhanie vedie v súvislosti s poskytnutím úplatku v roku 2018 sudcom Krajského súdu Žilina za ovplyvňovanie rozhodnutí v im pridelených trestných veciach.
 • Koronavírus na Slovensku: PCR testy odhalili 9 649 nakazených, laboratóriá celkovo vykonali 18 588 testov. V nemocniciach aktuálne leží 2 285 pacientov, pribudlo aj 24 obetí ochorenia Covid-19. Prvú dávku vakcíny dostalo 148 ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

V Bratislave ich stopol Vallo, v Tatrách im daniari berú pozemky

Skupina firiem zoskupená okolo značky Danicon Holding nezažíva najlepšie obdobie. Len pred pár týždňami sme písali o tom, že narazila so zámerom stavať projekt Zelenka v bratislavskom Ružinove.

Ešte väčšie problémy však musí riešiť vo Vysokých Tatrách. S najväčšou pravdepodobnosťou príde o lukratívne pozemky v Tatranskej Lomnici, ktoré do dražby posiela Daňový úrad Bratislava. Dlhy voči ostatným štátnym inštitúciám majú aj ďalšie spoločnosti zo skupiny.

Akciová spoločnosti Danicon Holding vznikla v priebehu roka 2006. Jej hlavným zameraním boli činnosti zoskupené okolo stavebníctva. Jej najznámejšou firmou sa stala akciová spoločnosť Tubau, ktorá vznikla odkúpením časti podniku Váhostav – Tunely a špeciálne zakladania.

SkryťVypnúť reklamu

Hlavnou postavou skupiny je Vladimír Ondriš, ktorý personálne spája všetky dcérske spoločnosti skupiny Danicon. Okrem spomínanej akciovej spoločnosti Tubau patria do nej aj firmy Cestné stavby Liptovský Mikuláš, Zeda Banská Bystrica a Danicon Development.

V krátkosti z ekonomiky:

 • Investičný chaos je späť: Firma GameStop je produktom starej éry, keď sa videohry, herné príslušenstvo a spotrebná elektronika kupovali výhradne fyzicky v obchodoch. Umierajúci trh a pandémia ju mali definitívne pochovať. Akcie GameStopu od pondelka posilnili už o 50 percent. V posledných dňoch investičné šialenstvo s takzvanými meme akciami, čo sú špekulatívne akcie bezvýznamných firiem, znova ožíva.
 • Odpojenie EÚ od ruského plynu: Európska únia by mohla byť nezávislá od ruského plynu najskôr koncom roku 2026, vyhlásil premiér Eduard Heger pred rokovaním Európskej rady v Bruseli. O tejto téme rokoval aj so slovenskými odborníkmi v oblasti energetiky. Analyzovali, čo by pre Slovensko znamenal výpadok ruského plynu.
 • Barometer finančnej pohody: Slovensko je na chvoste európskeho barometra finančnej pohody. Ukazuje to najnovší Barometer finančnej pohody 2021 spoločnosti Intrum. Väčšina krajín zaznamenala zhoršenie vzhľadom na koronakrízu a jej dopady na ekonomiku. Slovensko sa v celkovom hodnotení prepadlo až na predposledné 23. miesto.

Ich mestá bombardujú, krasokorčuliari zožali na svetovom šampionáte aplauz

Celá hala tlieskala postojačky. Aplauz neutíchal, mnohí mali slzy v očiach. V zóne Kiss&Cry, kde zvyčajne pretekári čakajú na známky po svojich jazdách, teraz stáli piati športovci a trénerka.

SkryťVypnúť reklamu

Tanečníci na ľade Oleksandra Nazarovová a Maksym Nikitin, pretekár v kategórii mužov Ivan Šmuratko, športová dvojica Sofija Holičenková, Artem Darenskyj a ich trénerka Lilija Batuninová. Ukrajinská delegácia na svetovom šampionáte v krasokorčuľovaní.

Účasť ukrajinských pretekárov na majstrovstvách sveta má silný odkaz. „Motivuje nás, že celý svet nás podporuje, a chceme ukázať, že ukrajinskí športovci taktiež bojujú za svoju krajinu. Sme silný národ, prekonáme všetko,“ uviedla Sofija Holičenková.

Do Francúzska pricestovali prakticky bez prípravy. „Po olympiáde sme vôbec nechodili na ľad. U nás je vojna. Vôbec sme netrénovali,“ poznamenala trénerka Lilija Batuninová. Ukrajinský pár sa za normálnych okolností pripravuje v Dnipre, rodnom meste partnera. Teraz museli z krajiny utiecť.

SkryťVypnúť reklamu


Putin bez trička a ľútosti. Čo vedia psychológovia vyčítať o jeho osobnosti?

Narcis, zúfalý blázon alebo plne racionálny stratég s jasne premyslenými budúcimi krokmi? Názory na vládnutie ruského prezidenta Vladimira Putina sa rôznia a ide vždy iba o odhady. Bez reálnej znalosti jeho osobnosti, je ťažké povedať, čo poháňa jeho osobné, politické a vojenské kroky.

Psychológovia však vedia veľa o type vodcov, medzi ktorých patrí aj Putin. Charakterizuje ich mačizmus aj ohýbanie demokracie vo vlastný prospech. Putin je takzvaný strongman, v preklade silný muž. Politológovia takto označujú vládcov s autokratickými sklonmi, ktorí vládnu silovo. Hoci operujú v rámci demokracie, riadia ju nedemokratickými spôsobmi.

U Putina môžu byť jedným z prejavov mačizmu aj početné zábery, na ktorých pózuje bez trička. "Keď si Putin vyzlečie tričko a odhalí hruď, nie je to len o jeho samoľúbosti alebo narcizme. Je to nástroj budovania politickej legitimity," hovorí americká historička Ruth Ben-Ghiatová.

SkryťVypnúť reklamu

Psychológ Magnus Linden a odborník na etiku vojny George R. Wilkes upozorňujú, že je nemožné diagnostikovať osobu na diaľku bez toho, aby podstúpila test osobnosti. Isté črty vodcov však vedia odhadnúť z verejných prejavov, rozhodnutí a rozhovorov.

V krátkosti z vedy a techniky:

 • Antarktída aj Arktída sa prudko oteplili: Na viacerých polárnych staniciach v Antarktíde vedci zaznamenali oteplenie takmer o štyridsať stupňov Celzia oproti priemerným teplotám. Dni sa skracujú a podľa logiky by teploty mali rapídne klesať. Aj na opačnej strane zemegule, v Arktíde, bolo o tridsať stupňov teplejšie, ako je bežný priemer v tomto období. Nezvyčajne vysoké teploty zaskočili klimatológov.
 • Azory sa pripravujú na najhoršie: Portugalské sopečné súostrovie Azory sa od soboty otriasa. Na ostrove Sao Jorge zaznamenali už okolo 1800 menších zemetrasení. Odborníci vyhlásili seizmickú krízu a pripúšťajú, že by mohlo dôjsť aj k väčším otrasom či k výbuchu sopky. Miestne úrady preto vyzvali ľudí, aby na ostrov v súčasnosti radšej necestovali.
 • Vedci vytvorili dokonalý budíček: Myslíte si, že otravné pípanie budíka vás nakoniec prinúti vstať z postele? Áno, zvuky, ktoré vám ponúka smartfón, vás pri správnej hlasitosti nakoniec určite zobudia. Otázne však je, či vás prebudia správne. Na základe najnovších poznatkov vytvorili vedci zvuk budíka, po ktorom sa prebudíte čo najčulejší a najpozornejší.

Rozhovory ZKH

Ako vyzerá trauma? Ako pomôcť utečencom z Ukrajiny, ktorí prídu s traumou? A ako môžeme Ukrajincom pomôcť my, obyčajní ľudia? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s psychiatrom a psychoterapeutom Jozefom Haštom.

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty SME

Karikatúra

Recept dňa

Dezerty, ktoré zvládnete obratom ruky. Ponúkame vám desať receptov na skvelé prevrátené koláče.

Voľný čas

Stiahnite si stovky e-kníh a audiorozprávok. Vyberte si zo slovenského zlatého fondu, svetovej klasiky a autorov edície SME.


Ďakujeme, že ste časť svojho rána strávili so SME. Uvidíme sa opäť v pondelok.

Chcete pravidelne dostávať Ranný brífing SME e-mailom? Prihláste sa na odber jedným klikom.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

 1. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
 2. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 3. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 4. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
 5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 6. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 7. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 8. Všetkým lepí pred voľbami
 1. Zlato z malého futbalu aj plážového volejbalu
 2. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
 3. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
 4. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 5. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 6. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
 7. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
 8. TIPOS prichádza s aplikáciou, ktorá zjednoduší stávkovanie
 1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 20 201
 2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 12 461
 3. Všetkým lepí pred voľbami 11 969
 4. Hladinka smeruje do Košíc! 8 255
 5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 899
 6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 5 356
 7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 968
 8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 528
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dom s garážou, hospodárskou budovou aj s rozľahlým pozemkom v Revišskom Podzámčí kúpila Enter AD Michala Gučíka v roku 2020

Gučík tvrdí, že sa ku kauze tunelovania Vojenského spravodajstva nemôže vyjadriť.


9 h
Americká výskumná stanica McMurdo na Antarktíde.

Prípady sa dejú dlhodobo.


13 h
Peter Schutz

Na mastnú pokutu z Bruselu má Slovensko peňazí dosť.


11 h
Marián Pavla, predseda družstva Lovčica-Trubín

Bez dotácií nedokážu slovenskí farmári konkurovať Západu ani Ukrajine.


18 h

Sportnet

Sergio Ramos v drese FC Sevilla v zápase proti FC Barcelona.

Barcelona sa opäť posunula na prvú priečku.


TASR 6 h
Futbalista Dortmundu Julian Ryerson (vpravo) v súboji s Johnom Brooksom.

Dortmund sa dostal na priebežné prvé miesto.


Sportnet 6 h
Mechanik cyklistického tímu Jumbo-Visma Milan Lukáč.

Milan Lukáč hovoril o práci mechanika v tíme Jumbo-Visma.


20 h
Útočník Zvolena Peter Zuzin (vpravo) v súboji o puk.

Pozrite si výsledky piatkového 5. kola Tipos extraligy.


Sportnet 8 h
SkryťZatvoriť reklamu