BRATISLAVA. Ak dnes pomáhame brániť sa Ukrajine, chránime aj seba. Na sociálnej sieti to vyhlásila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zároveň upozornila, že Rusko svojich spojencov nachádza aj na Slovensku, a to aj medzi politikmi.
Prezidentka si myslí, že Rusko momentálne nemá šancu vojensky ovládnuť a udržať Ukrajinu a jeho šancou je iba propaganda.
"Niet pochýb, že svojich spojencov nachádza aj na Slovensku, a to aj medzi politikmi - nenávisť priťahuje nenávisť, klamstvo si rozumie s klamstvom," skonštatovala hlava štátu.
Udalosti v Buči, Mariupole a na ďalších miestach Ukrajiny svedčia podľa Čaputovej o prvoplánovej a samoúčelnej krutosti, ktorej dala vojna voľný priechod.
"Ruskú politickú elitu ovládol duch stalinských čias, keď si moc uzurpovala právo rozhodovať o životoch ľudí, aj celých národov," poznamenala.
Vojna na Ukrajine

- Najnovšie správy o vojne na Ukrajine
- Minúta po minúte: Ukrajina vs. Rusko online
- Volodymyr Zelenskyj: Profil a životopis
- Mýty a klamstvá o vojne na Ukrajine
- Tri roky vojny v grafoch, mapách a na satelitných záberoch
- Ako vyzeral tretí rok vojny proti Ukrajine