SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

NAKA obvinila Roberta Fica a tiež zadržala Kaliňáka (minúta po minúte)

Heger verí, že obvinenie je podložené dôkazmi.

Kľúčové udalosti

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Načítavam... Mimoriadne: Prišlo už aj na Fica a Kaliňáka. Obvinili ich"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Najnovšie správy o obvinení Fica a Kaliňáka minúta po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Najnovšie | Najstaršie
20. 4. 2022
|
18:51
|
Domov

Hoci trojnásobný expremiér Robert Fico svoje obvinenie zľahčuje tým, že ho opisuje ako príhody deda Jahody, v skutočnosti sa však k jeho stíhaniu schyľovalo už dva roky. Čo sa bude diať ďalej? Pripravili sme otázky a odpovede.

Akcia Súmrak a akcia Očistec. Akcia Súmrak a akcia Očistec. (zdroj: SME/Dominika Colombová)
(SME)
20. 4. 2022
|
18:24
|
Domov

Želanie z tábora Kaliňáka, aby dozor prevzala Generálna prokuratúra, je indíciou, prečo oba Smery vo voľbe prokurátora podporili Žilinku. V každom prípade platí, že proces očisty dostal s Ficom a Kaliňákom novú rotáciu. Píše Peter Schutz. (SME)

20. 4. 2022
|
17:07
|
Domov

Obhajca obvineného Kaliňáka zatiaľ nevie, či vyšetrovateľ podá v jeho prípade návrh na väzbu. Uviedol to pre médiá po dnešnom výsluchu zadržaného.

„Neviem posúdiť, ako sa rozhodne vyšetrovateľ. Povedal, že musí zvážiť ďalšie okolnosti," uviedol advokát. Zároveň povedal, že proti uzneseniu o vznesení obvinenia podali sťažnosť.

Rovnako podali aj námietku zaujatosti, keďže medzi poškodenými sú prokurátori Úradu špeciálne prokuratúry. Lindtner dodal, že obvinenie považujú v tejto chvíli za nedôvodné a nezákonné. (SITA)

20. 4. 2022
|
16:56
|
Domov

Polícia koná výhradne podľa zákona, nie podľa rozmarov politikov, napísal na sociálnej sieti minister vnútra Roman Mikulec.

"Politici si nesmú myslieť, že sú nadľudia, nesmú si byť istí svojou nedotknuteľnosťou a nakoniec, musia vedieť, že pred zákonom sme si všetci rovní," skonštatoval. Ak si niekto myslí, že akýkoľvek člen vlády vymýšľa nápady, ako niekoho obviniť, podľa Mikulca sa mýli. (TASR)

20. 4. 2022
|
16:51
|
Domov

Vyjadrenie obhajcu Davida Lindtnera po výsluchu bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka po jeho obvinení a zadržaní. (SME)

20. 4. 2022
|
16:38
|
Domov

Úrad špeciálnej prokuratúry potvrdil, že vyšetrovateľ NAKA obvinil v rámci akcie Súmrak štyri osoby pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Obvinenými sú Robert Fico, Robert Kaliňák, Norbert Bödör a Tibor Gašpar. Ako úrad uviedol na sociálnej sieti, Fico a Kaliňak sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

„Dozor nad zákonnosťou v prípravnom konaní vykonáva prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry," informovala prokuratúra s tým, že momentálne sa vo veci vykonávajú procesné úkony. Preto nie je možné v tomto štádiu konania poskytnúť bližšie informácie. (TASR)

20. 4. 2022
|
16:11
|
Domov

Predstavitelia Smeru a Hlasu robia všetko pre to, aby sa vyhli spravodlivosti, vyhlásil minister financií Igor Matovič. Dodal, že poctiví vyšetrovatelia majú rozviazané ruky a politici sa o obvineniach dozvedajú z médií.

"Fico s Kaliňákom podľa svedectiev mnohých členov ich mafie hrubým spôsobom zneužívali Policajný zbor na kriminalizáciu svojich politických protivníkov," uviedol. (TASR)

20. 4. 2022
|
16:06
|
Domov

Juraj Blanár vyjadril za vedenie Smeru a poslanecký klub absolútnu podporu Ficovi a Kaliňákovi. Slovensko podľa neho čelí škandalóznemu zneužívaniu orgánov činných v trestnom konaní voči politickej opozícii. (TASR)

Tlačová konferencia Smeru.
Zdroj SME/Marko Erd
20. 4. 2022
|
16:01
|
Domov

Spravodlivosť musí platiť vždy všade a pre každého, je to základom fungovania štátu a dôvery ľudí v politikov, zdôraznil predseda KDH. Mimoparlamentné strany hovoria o potrebe dôkazov.

"Pri akomkoľvek obvinení je dôležité nechať orgány činné v trestnom konaní robiť si svoju prácu," podčiarkol Milan Majerský s tým, že treba počkať na závery vyšetrovania.

SNS apeluje na orgány činné v trestnom konaní, aby nepodliehali politickým tlakom.  "Dva roky po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej už vieme, že tento ohavný čin bol špičkou ľadovca. V našej krajine aj pred rokom 2018 sa diali také skutky, ktoré by pre spoločnosť mali byť tým povestným zdvihnutým prstom," uviedol Konrád Rigó zo strany Aliancia. (TASR)

20. 4. 2022
|
15:56
|
Domov

Zadržanie Kaliňáka a jeho obvinenie spolu s Ficom budí veľké vášne. Zneužívanie polície proti politickej opozícii, ktorého sa podľa vyšetrovateľov dopustili, je obludné. Niežeby sme indície nemali už skôr. No treba byť zdržanliví, sme na začiatku. Píše Jakub Filo. (SME)

20. 4. 2022
|
15:37
|
Domov

Ak poslanca Národnej rady nezadržia priamo pri páchaní trestnej činnosti, nemožno žiadať parlament o súhlas s jeho vzatím do väzby. Bude stíhaný na slobode. Skonštatoval to Lukáš Kyselica.

Otvoril otázku potreby odbornej diskusie k zmenám Ústavy SR.

Vyjadrenia poslancov o tom, ako by hlasovali v prípade žiadosti o zadržanie či väzbu pre Fica, označil Kyselica za irelevantné. "Je pravda, že na vzatie do väzby je potrebný súhlas NRSR podľa ústavy. Avšak, aby mohol byť vzatý do väzby, musí tomu predchádzať zadržanie v zmysle Trestného poriadku," ozrejmil Kyselica.

Poukázal, že orgány činné v trestnom konaní musia upovedomiť predsedu parlamentu a mandátového a imunitného výboru v prípade, "ak bol poslanec pristihnutý a zadržaný pri trestnom čine".

Myslí si, že Ústava SR nemyslí na prípady, keď by sa mohol obzvlášť násilný zločin objasniť až neskôr a páchateľom by bol poslanec. Pripomenul, že hoci sa zrušila trestnoprávna imunita na trestné stíhanie poslancov, ponechala sa v zákonoch "poistka", aby nedochádzalo napríklad k politicky motivovaným zadržaniam či zneužívaniu moci, keďže poslanec je pri hlasovaní nezastupiteľný.

"Aj v prípade vzatia do väzby sa jeho mandát len neuplatňuje," dodal Kyselica. (TASR)

20. 4. 2022
|
15:33
|
Domov

Prezidentka Čaputová rešpektuje postup orgánov činných v trestnom konaní. Zdôraznila, že je potrebné počkať na ďalšie procesné úkony. Nie je podľa nej politicky vhodné komentovať takéto procesy.

"Rešpektujem to, že je to postup orgánov činných v trestnom konaní. Všetci sme si rovní pred zákonom. Jediné, čo k tomu môžem povedať, je, že je potrebné počkať na ďalšie procesné úkony zo strany vyšetrovateľov a prokuratúry," povedala novinárom Čaputová, ktorá je na oficiálnej návšteve Talianska.

"Takéto procesy nie je vôbec vhodné politicky komentovať. Že to robí Robert Fico, je jeho voľba," reagovala prezidentka. (TASR)

20. 4. 2022
|
15:17
|
Domov

Fico považuje obvinenie za prejav zúfalstva a pomsty zo strany vlády. Predseda Smeru vyhlásil, že ak by bol legálny trest smrti, predstavitelia vlády by povešali opozičných politikov.

Fico na začiatku tlačovej konferencie zaútočil na novinárov. „Je vás tu 60 nadržaných a máte krv v očiach,“ vyhlásil líder Smeru. Novinári sa podľa neho mýlia, ak čakajú, že niekto "pozametá" s jeho osobou.

Fico sa poslaneckého mandátu nevzdá.

Predseda Smeru vyhlasuje, že obvinenie z vytvorenia zločineckej skupiny má kryť problémy vlády a sú politickou objednávkou. Líder Smeru tvrdí, že bol obvinený „bandou čurillovcov“ zo závažnej trestnej činnosti a posvätila to „banda“ na Úrade špeciálnej prokuratúry.

Na výsluch je predvolaný 26. apríla a plánuje sa ho zúčastniť. Fico tiež povedal, že poslaneckého mandátu sa nevzdá.

Smer opäť žiada odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. (SME)

20. 4. 2022
|
15:10
|
Domov

Tlačová konferencia Smeru k obvineniu šéfa strany Roberta Fica.   (SME)

20. 4. 2022
|
15:07
|
Domov

Parov advokát Michal Mandzák po výsluchu povedal, že jeho klient vinu popiera a je obvinený z veci, ktorú už raz vyšetrovali na podnet prokurátora Vasiľa Špirka. Para je stíhaný za podporovanie zločineckej skupiny, ale jeho prípad vyčlenili na samostatné konanie.

Krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vystúpil Špirko na známej tlačovke a oznámil, že Kaliňák so špičkami polície organizuje jeho diskreditáciu. Podal preto aj trestné oznámenie za sabotáž.

Išlo o kauzu podozrivej zákazky firmy Tempest, kde vystupoval daňový podvodník Ľuboš Varga. Ten pred Špirkom najprv svedčil o účasti Kaliňáka a Počiatka a potom tvrdil, že šlo len o nezáväzný rozhovor, ktorý Špirko neoprávnene spísal.

Vargu zastupoval práve Para, ktorý sa v tom čase podľa knihy návštev stretával so špičkami na polícii a neskôr ani on ani polícia nevysvetlili o aké stretnutia išlo.

Po ôsmich mesiacoch generálna prokuratúra prípad uzavrela s tým, že k sabotáži nedošlo, a trestné oznámenie Špirka odmietla. Zároveň ale aj disciplinárna komisia Špirka očistila z podozrenia, že falšoval Vargovu zápisnicu. (SME)

20. 4. 2022
|
14:37
|
Domov

Smolková by dala za Fica ruku do ohňa. Otto Brixi spája obvinenie s vojnou medzi spravodajskými a policajnými zložkami. Redakcia Korzára zisťovala, ako obvinenie expremiéra vnímajú súčasní a bývalí členovia Smeru z východného Slovenska. (Korzár)

20. 4. 2022
|
14:25
|
Domov

Robert Fico a Robert Kaliňák sú obvinení. Bývalého ministra vnútra dnes ráno zadržala NAKA. Polícia ich obvinila zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny a z ohrozenia daňového tajomstva. O čo presne ide a čo bude nasledovať?

Načítavam... Mimoriadne: Prišlo už aj na Fica a Kaliňáka. Obvinili ich"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.
(SME)
20. 4. 2022
|
14:12
|
Domov
Dôležité

Fico považuje svoje obvinenie za politickú pomstu. "NAKA ma dnes ako opozičného lídra štvrtýkrát politicky obvinila. Nie preto, že by som bol podozrivý z korupcie alebo inej ekonomickej trestnej činnosti. Ale preto, že si ako opozičný politik robím svoju robotu," vyhlásil.

(TASR)
20. 4. 2022
|
14:11
|
Domov

Pellegrini nazval zatknutie Kaliňáka a obvinenie Fica divadlom. "Vláda sa zasa rozhodla namiesto chleba ponúknuť Slovensku hry," povedal líder Hlasu. Pellegrini zdôrazňoval prezumpciu neviny.

Zatknutie bývalého ministra vnútra a advokáta Mareka Paru ako aj obvinenie lídra Smeru Fica považuje Pellegrini za divadlo, ktoré ma kryť problémy vlády.

Poslanci Hlasu nezahlasujú za vydanie Fica do väzby. Pellegrini vyhlásil, že to nepovažuje za potrebné.

Očakáva tiež vyšetrovanie súčasného ministra vnútra Mikulca "ak má NAKA naozaj tak rozviazané ruky ako sa hovorí." Šéf Hlasu obvinil prokuratúru a orgány činné v trestnom konaní, že pracujú na politickú objednávku vlády.

Vláde ide podľa Pellegriniho iba o "zatváranie opozičných politikov." Zo zadržania nemá strach. "Ja som žiadne trestné činy nespáchal," vyhlásil líder Hlasu. "Ak by sa tak stalo, išlo by o vyfabrikovaný útok," dodal.

Pellegrini si počas svojho pôsobenia v Smere nevšimol žiadne nelegálne aktivity Fica alebo Kaliňáka. (SME)

20. 4. 2022
|
13:55
|
Domov
Dôležité

Obvinenie Fica s Kaliňákom súvisí podľa informácií SME so zbieraním špiny na Igora Matoviča, Andreja Kisku ale aj prokurátora Vasiľa Špirku. Postavené je aj na komunikácii v Kočnerovej Threeme, kde si písal s Bödörom a Fica volali „šéf“. (SME)

20. 4. 2022
|
13:53
|
Domov

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš potvrdil, že ak orgány požiadajú parlament o zadržanie alebo vzatie do väzby poslanca Fica, členovia klubu OĽaNO im nebudú brániť v práci.

"Budú hlasovať za. Rovnosť pred zákonom a funkčný právny štát sú hodnoty, za ktoré naše hnutie bojuje od svojho vzniku," povedal Šipoš. (TASR)

20. 4. 2022
|
13:37
|
Domov

Obvinenie Fica a Kaliňáka zo zosnovania zločineckej skupiny znie až príliš dobre a k odsúdeniu bude cesta ešte veľmi kľukatá.

To nie je prejav sympatií k týmto pánom, prinajmenšom morálne a politicky sú vinní z ťažkých zločinov proti slovenskému hospodárstvu, spoločnosti, spravodlivosti a vlastne štátu ako takému. Politická zodpovednosť je však úplne iná ako trestnoprávna, tá sa totiž preukazuje pred súdom. Píše v komentári Peter Tkačenko. (SME)

20. 4. 2022
|
13:30
|
Domov

Minister obrany Naď predpokladá, že nenastanú žiadne prekvapenia a poslanci z klubu OĽaNO budú za pri hlasovaní o súhlase na vzatie Fica do väzby. (TASR)

20. 4. 2022
|
13:27
|
Domov

Fico nesie politickú zodpovednosť za rozvetvenú patrokraciu, stranícke nominácie prepojené lojalitou strane až na hranu korupcie a následnej slepej ochrany vinníkov. Ale druhá vec je naplniť trestný paragraf. Píše Beata Balogová. (SME)

20. 4. 2022
|
13:21
|
Domov

Obvinenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny vzniesla popri Ficovu a Kaliňákovi aj podnikateľovi Norbertovi Bödörovi a bývalému šéfovi polície Tiborovi Gašparovi.

Obvinenie je podľa obhajcu dvojice politikov Davida Lindtnera kriminalizáciou práce opozičného poslanca a tiež advokáta, ktorým je Kaliňák.

Pokiaľ ide o skutky ohrozenia daňového tajomstva, to sa podľa advokáta týka napríklad bývalého prezidenta Andreja Kisku alebo súčasného ministra financií Igora Matoviča. „To sú skutky z 2012 až 2018," povedal Lindtner. Obvinenie v súvislosti so zločineckou skupinou podľa neho súvisí aj s nominovaním určitých osôb do čela inštitúcii.

Na čele zločineckej skupiny mal byť podľa obvinenia Fico. „Na to, aby mohol byť podaný návrh na väzbu je nevyhnutné, aby ste dramatizovali ten skutok," skonštatoval advokát s tým, že unesenie o vznesení obvinenia má 100 strán a obsahuje napríklad Kočnerovu Threemu a odkazy na rôzne tlačové konferencie obvinených.

Návrh na väzobné stíhanie obvinených by podľa Lindtnera bol obrovským spoločenským precedensom. „Dôvodom zadržania je kolúzna väzba. Veľmi ťažko si viem predstaviť, ako by takýto návrh pán prokurátor spracoval," skonštatoval s tým, že súdy pri skutkoch starých niekoľko rokov obvinených prepúšťajú zo zadržania. Doplnil, že že keďže medzi poškodenými v tomto prípade je aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic alebo prokurátor Vasiľ Špirko, zvažujú podanie námietok zaujatosti.

„My by sme boli najradšej, keby celú túto kauzu dozorovala Generálna prokuratúra," dodal Lindtner (TASR)

advokát David Lindtner odpovedá na otázky novinárov po zadržaní exministra vnútra Roberta Kaliňáka pred Prezídiom Policajného zboru.
Zdroj TASR
20. 4. 2022
|
13:09
|
Domov

Transparency International považuje zadržanie Kaliňáka a obvinenie Fica za prelomové, no upozorňuje na možné riziká. Za mimoriadne dôležitú označila schopnosť polície a prokuratúry preukázať a podoprieť obvinenia presvedčivými dôkazmi, ktoré minimalizujú priestor pre obviňovanie z politizácie.

(TASR)
20. 4. 2022
|
12:34
|
Domov

Na prezídiu policajného zboru prebiehajú od rána výsluchy. Na miesto prišli viacerí advokáti, ktorí v minulosti spolupracovali s predstaviteľmi Smeru. Kaliňáka podľa obhajcu Davida Lindtnera zadržali o 10:10 na rybačke s deťmi neďaleko Bratislavy.  Výsluch je naplánovaný na 14-tu.  (SME)

20. 4. 2022
|
12:29
|
Domov

Na policajné prezídium prišli aj advokáti Michal Mandzák a Martin Pohovej, ktorí zastupovali Mariana Kočnera v kauze zmenky. 

Obhajca obvineného advokáta Mareka Paru Mandzák si prečítal uznesenie o vznesení obvinenia svojho klienta, predmetnému skutku však neporozumel. Dnes alebo vo štvrtok by sa podľa neho mal zároveň uskutočniť výsluch obvineného.

Mandzák tiež vyhlásil, že jeho klient nie je obvinený z ohrozovania daňového tajomstva. Z čoho je Para obvinený, však nespresnil. „Ten skutok ako je formulovaný, lebo skutok je základom trestného konania, tak ja som to obvinenie nepochopil. Ja nemusím chápať všetko, ale obvinenie chápem ako zjavne absurdné," dodal Mandzák. (SME)

20. 4. 2022
|
12:23
|
Domov

Nadácia Zastavme korupciu verí, že polícia má v ruke dostatok dôkazov a o zákonnosti ich dnešného postupu presvedčí aj časť slovenskej verejnosti, ktorá je voči obvineniam skeptická.

„O tom, ako istá časť privilegovaných ľudí uniesla štát a riadila ho zo spoločných stretnutí s oligarchami a skorumpovanými policajtmi, vieme z nahrávok a priznaní desiatok ľudí už dlho,“ konštatuje nadácia. (TASR)

20. 4. 2022
|
11:44
|
Domov

Minister vnútra Roman Mikulec vyhlásil, že treba nechať priestor orgánom činným v trestnom konaní, aby si konali svoju prácu. Viac vraj k obvineniu Fica a Kaliňáka nemá čo povedať. (SME)

20. 4. 2022
|
11:43
|
Domov

Zákon a spravodlivosť musí platiť pre každého. Je dôležité, aby každé podozrenie a obvinenie bolo dotiahnuté do konca až po preukázanie viny na súde. Po rokovaní vlády to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v reakcii na obvinenie Fica a Kaliňáka.

"Od začiatku je zrejmé, že korupcia, ktorá sa teraz odhaľuje, dosahuje najvyššie politické špičky predchádzajúceho vládnutia," povedala Kolíková.

Ministerka má dôveru v orgány činné v trestnom konaní, špeciálnu prokuratúru a súdy. "Mám dôveru, že robili všetko pre to, aby v takejto veci obvinenie naozaj stálo na pevných nohách," poznamenala. (TASR)

20. 4. 2022
|
11:35
|
Domov

Rozhodnutie obviniť Kaliňáka a Fica je autonómnym rozhodnutím orgánov činných v trestnom konaní. Po rokovaní vlády to uviedol premiér Eduard Heger. Verí zároveň, že obvinenia sú podložené aj relevantnými dôkazmi.

(SME)
20. 4. 2022
|
11:32
|
Domov

Kancelária Národnej rady zatiaľ neeviduje žiadosť o zadržanie poslanca políciou. Uviedla to hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová. Takúto žiadosť neeviduje zatiaľ ani parlamentný mandátový a imunitný výbor. (TASR)

20. 4. 2022
|
11:22
|
Domov

Strana SaS bude hlasovať za súhlas so vzatím Roberta Fica do väzby. Poslanci tak chcú dať voľný priebeh spravodlivosti, informuje strana v stanovisku.

Členovia SaS si to odhlasovali na zasadnutí poslaneckého klubu, počas ktorého sa dozvedeli o zadržaní Roberta Kaliňáka.

Veronika Remišová vyzvala predsedu Smeru, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. „Konečne prišli na rad tí, ktorí sú v štruktúre postavení najvyššie. Fico by sa nemal skrývať za poslanecký mandát a mal by sa ho vzdať," vyhlásila vicepremiérka.

Vždy sme tušili, že v pozadí únosu štátu a spravodlivosti na Slovensku sú bývalý premiér Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák. Vo svojom profile na Facebooku to uviedol podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

„Teraz sa konečne ukáže, či majú polícia a súdy dostatok dôkazov, aby to aj potvrdili," doplnil Šimečka. (SME)

20. 4. 2022
|
11:16
|
Domov

Roberta Fica a Roberta Kaliňáka zastupuje advokát Dávid Lindtner. Ide o bývalého sudcu, ktorý sa spomína v Threeme Mariana Kočnera.

Po prevalení komunikácie sa vzdal funkcie sudcu a neskôr sa vrátil k advokátskej praxi. Pracuje v kancelárii Roberta Kaliňáka Kallan. Naďalej je pritom obvinený z nepriamej korupcie a zo zasahovania do nezávislosti súdu. (SME)

20. 4. 2022
|
10:24
|
Domov
Dôležité

NAKA zadržala Roberta Kaliňáka. Exministra vnútra obvinili spolu s bývalým premiérom Robertom Ficom zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny. Fica ale nezadržali, pretože na to treba súhlas Národnej rady. Informoval o tom Denník N. (Denník N)

Robert Fico a Robert Kaliňák
Zdroj SME/Jozef Jakubčo
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 2. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 3. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 4. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
 6. Inovatívna diagnostika - moderná budúcnosť zdravotníctva
 7. Slovákov láka zakladanie fondov, no väčšina preferuje zahraničie
 8. Appka, ktorá hľadá predražené platby, je už v slovenskej verzii
 1. Na čo slúžia bubnové kosačky a ako vybrať tú správnu?
 2. V Košiciach vznikla inkluzívna škola s finančnou podporou grantu
 3. Lekár U19: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením"
 4. Tatra banka získala 2 prestížne ocenenia
 5. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 6. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 7. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 8. BILLA vstupuje do sveta e-commerce
 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 27 517
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 9 732
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 7 068
 4. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 4 917
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 832
 6. Máte v hľadáčiku dovolenku v Turecku? Táto inšpirácia padne vhod 3 072
 7. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 2 729
 8. Jedinečný rodinný All Inclusive hotel vás privíta aj toto leto! 2 235
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Národný park Šumava

Budaj vidí v Šumave vzor pre naše parky.


17. jún
Nataša Holinová

Nepodarilo sa overiť vedeckými metódami, či si už Matovič skutočne robí z obyvateľstva úplne dobrý deň.


2 h
Perfekcionizmus je často vyčerpávajúci.

Človek svoje nastavenie dokáže zmeniť, tvrdí psychologička.


21. jún

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 16 h

Neprehliadnite tiež

Boris Kollár.

Čo zaznelo v nedeľňajších politických diskusiách.


TASR 51m
Prezidentka Zuzana Čaputová.

Opätovnou kandidatúrou na prezidentku sa Zuzana Čaputová zatiaľ nezaoberá.


TASR a 1 ďalší 3 h

Najviac sú za zrušenie väzobnej imunity voliči PS a Hlasu.


SITA 1 h

Čo musia samosprávy urobiť dnes, aby sa v nich v budúcnosti dalo (pre)žiť.


25. jún
SkryťZatvoriť reklamu