SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Najvyšší súd rozhodne o Kováčikovom odvolaní až v utorok (SME Minúta)

Kováčik žiada zrušenie rozsudku a úplné oslobodenie.

Kľúčové udalosti

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súd s Dušanom Kováčikom sme sledovali minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
20. 5. 2022
|
18:23
|
Domov

Bývalý šéf špeciálnej prokuratúry Kováčik dnes na súde spochybňoval svedkov, obžaloba zase spochybňovala, či vôbec rozumie právu. Rozsudok bude v utorok. (SME)

20. 5. 2022
|
14:12
|
Domov

Kováčik sa po súde odmietol vyjadriť. Jeho advokát Magál hovorí, že Kováčika kajúcnici len podhodili. "Je to osoba, ktorú by OČTK oceňovali, keby o nich niekto takto vypovedal," tvrdí advokát. Očakáva oslobodzujúci verdikt.

Prokurátor Šúrek je spokojný s tým, že súd nedovolil vykonať zbytočné dôkazy, ktoré nesúvisia s Kováčikovým prípadom. "Nikto ale nemôže povedať, že by neboli vykonané súvisiace dôkazy," dodáva prokurátor.

Kováčik mal podľa neho celý čas snahu odkláňať pozornosť od podstaty prípadu a nevyjadroval sa priamo k tomu, z čoho je obžalovaný. (SME)

20. 5. 2022
|
13:58
|
Domov
Dôležité

Sudca Štift oznámil, že rozhodnutie vynesie súd v utorok o 13. hodine. Senát sa chce poradiť. (SME)

20. 5. 2022
|
13:57
|
Domov

Záverečné slovo dostáva aj samotný Kováčik. Hovorí pomaly a pokojne, jeho tón je vážny. Tvrdí, že rozsudok prvostupňového súdu je nedostatočne odôvodnený a obsahuje rôzne klamstvá.

„Táto vec bola nedostatočne vyšetrená a predčasné ukončená. Sudkyňa Záleská celé pojednávanie viedla neobjektívne, zaujato, pripustila len vykonanie dôkazov proti mojej osobe. A ak aj dôkazy svedčili v môj prospech, tak ich v konečnom dôsledku vyhodnotila proti mne. Rozsudok trpí značnými vadami,“ povedal Kováčik. (SME)

20. 5. 2022
|
13:55
|
Domov

Záverečný návrh prednáša aj Kováčikov advokát Erik Magál. Najvyšší súd žiada o dôsledné, objektívne a nestranné posúdenie všetkých odvolacích argumentov. Upozorňuje, že odňatie slobody je najzávažnejší zásah do práv človeka.

„Navrhujem, aby odvolací súd zrušil rozsudok súdu prvého stupňa a rozhodol vo veci sám tak, že doktora Kováčika spod obžaloby v celom rozsahu oslobodí, pretože nebolo dokázané, že sa stali skutky, pre ktoré je stíhaný,“ hovorí Magál.

„Alternatívne navrhujem, aby odvolací súd zrušil rozsudok prvého stupňa a vrátil vec súdu prvého stupňa na opätovné prejednanie a rozhodnutie,“ pokračuje Magál. V takom prípade by však podľa neho už nemal rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Pezinku, ale Krajský súd Banská Bystrica.

Ak by tomuto presunu Najvyšší súd nevyhovel, tak by podľa Magála mal prípad dostať aspoň iný sudca než Pamela Záleská, ktorá rozhodovala pôvodne. (SME)

20. 5. 2022
|
13:49
|
Domov

Prokurátor Šúrek začal záverečnú reč, v ktorej hovorí, že Kováčik všetkých označuje za klamárov a len opakuje to, čo už zaznelo na prvom stupni. Na Najvyššom súde však podľa neho nepovedal nič, čo by zmenilo situáciu ohľadom viny.

„Prvostupňové rozhodnutie považujem za zákonné, správne, tresty za spravodlivé, a to práve s poukazom na postavenie obžalovaného a s tým súvisiace konanie obsiahnuté v skutkových vetách,“ povedal Šúrek.

Súdu vzápätí navrhol zamietnuť odvolanie ako nedôvodné. (SME)

20. 5. 2022
|
13:44
|
Domov

Sudca Štift oznamuje, že ďalšie návrhy dôkazov v prípade Kováčikovho odvolania zamieta, pretože nesúvisia priamo s kauzou alebo už boli vykonané. Dokazovanie je tak definitívne ukončené a nasledujú záverečné návrhy oboch strán. (SME)

20. 5. 2022
|
13:43
|
Domov

V rámci listinných dôkazov zazneli záznamy o tom, kedy a za čo boli svedkovia v Kováčikovom prípade vo väzbe a tiež ako sa následne dostali na slobodu. K týmto záznamom sa vyjadril aj Kováčik.

Poukázal na to, že Zemana či Makóa dostali na slobodu len to, že spolupracujú. Prokurátor pri ich prepúšťaní z väzby podľa neho „zabudol“ na dôvody, pre ktoré ich chcel mať pôvodne za mrežami.

Smeruje tým k spochybňovaniu práce vyšetrovateľov i prokurátorov. Naráža tiež na to, že Zeman bol skutočne po opustení Slovenska istý čas na úteku, skrýval sa v Chorvátsku. Zadržali ho na hraniciach Slovenska v septembri minulého roka.

„Tvrdenia (Jána) Kaľavského nadobúdajú silný autentický a reálny základ,“ podotýka Kováčik k bývalému operatívcovi NAKA Kaľavskému, ktorý hovorí o manipulácii trestných konaní a sám je v súčasnosti na úteku. (SME)

20. 5. 2022
|
13:09
|
Domov

Najvyšší súd pokračuje v pojednávaní v Kováčikovom prípade. Sudca Štift začína čítať ďalšie listinné dôkazy. Nepovedal však, čo všetko súd ešte plánuje oboznámiť predtým, než rozhodne. (SME)

20. 5. 2022
|
12:29
|
Domov

Sudca Štift oznamuje, že dokazovanie v prípade Kováčikovho odvolania sa skončilo. Senát sa ide poradiť, či povolí ďalšie dôkazy, ktoré navrhuje obhajoba. Pokračovanie pojednávania bude o 20 minút. (SME)

20. 5. 2022
|
12:28
|
Domov

Na súde čítajú hodnotenie Kováčika, ktoré zaslala Generálna prokuratúra. Zaznieva aj známa nelichotivá štatistika - za celý čas pôsobenia na čele špeciálnej prokuratúry podal Kováčik len dve obžaloby a uzavrel dva návrhy na dohodu o vine.

Zvyšných 129 vecí vybavil iným spôsobom, pričom dozor robil celkovo v 64 veciach. Štatistiku vystavil trestný odbor Generálnej prokuratúry, podpísal ju Maroš Žilinka.

Kováčik hodnotenie v tichosti a bez emócií počúval. Následne ho okomentoval s tým, že je zo záverov Žilinku nespokojný. Hodnotenie vraj urobil podobne neobjektívne ako jeho predchodcovia. Pripomína, že Žilinka bol „celých 16 rokov jeho podriadeným“.

„Ja som zastával funkciu špeciálneho prokurátora viac ako 16 rokov. Popri tom som dozoroval aj trestné veci, ale ak to mám matematicky priblížiť, tak táto dozorová činnosť mi zaberala zhruba 10, maximálne 15 percent mojej činnosti. Sám som bol prekvapený, že v priebehu celého trestného konania nikto nepožiadal o nejaké vyhodnotenie mojej činnosti, ale ako špeciálneho prokurátora,“ pohoršuje sa Kováčik.

Objektívne hodnotenie by podľa neho zabezpečil len niekto iný než jeho bývalí podriadení. (SME)

Zdroj TASR
20. 5. 2022
|
12:15
|
Domov

Kováčik súdu prezentuje svoje presvedčenie, že Zemana zlomili a dotlačili k spolupráci vyšetrovatelia a dozorový prokurátor Šúrek. Ten mu vraj po vzatí do väzby dlho upieral kontakt s rodinou a následne mu aj rozšíril obvinenia.

Kováčik to označuje za dlhotrvajúci psychický nátlak. „Je potrebné do spisu zabezpečiť zoznam návštev, kto menovaného (Zemana) počas jeho výkonu väzby navštevoval, kedy a za akým účelom, pretože to má vplyv aj na posúdenie otázky možnej manipulácie s výpoveďami aj tohto svedka,“ tvrdí Kováčik. (SME)

20. 5. 2022
|
12:01
|
Domov

Kováčik kritizuje, že o ňom má byť rozhodnuté ešte predtým, než sa uzavrie konanie, ktoré hovorí o podozreniach z krivej výpovede kajúcnikov či manipulovaní káuz niektorými vyšetrovateľmi.

Kováčikov prípad totiž vyšetroval Pavol Ďurka z NAKA, ktorého stíhajú spoločne s čurillovcami, a vypovedá o ňom aj Zeman, ktorého sa podozrenia z krivej výpovede takisto týkajú.

„Ak bolo začaté trestné stíhanie vo veci pre podozrenie z ovplyvňovania a manipulácie svedkov a spolupracujúcich obvinených, asi by bolo vhodné, aby malo prioritu toto trestné konanie a až podľa výsledku rozhodovať o tejto (Kováčikovej) trestnej veci,“ vraví Kováčik.

Sám dal v tejto veci krivých výpovedí trestné oznámenie. Teraz súdu oznámil, že inšpekcia na základe toho začala v marci tohto roka trestné stíhanie. (SME)

20. 5. 2022
|
11:47
|
Domov

Kováčik sa vyjadruje k doplnenej strane o Makóovom zaistenom majetku. Na zozname sú aj majetky, ktorých sa podľa Kováčika Makó momentálne snaží zbaviť. „Je tam vkladové konanie, a to na podklade kúpnej zmluvy,“ tvrdí Kováčik.

Podľa neho to vzbudzuje podozrenia, že Makóa orgány činné v trestnom konaní kryjú. „Ukazuje to, že k týmto spolupracujúci obvineným sa pristupuje absolútne benevolentným spôsobom, nezaisťujú sa im všetky majetky a aj napriek tomu, že ich majú zaistené, tieto prevádzajú a zbavujú sa ich,“ vyhlásil Kováčik.

V katastri sa dá pritom dohľadať, že na Makóovom majetku svieti plomba. Znamená to, že kataster by žiadne zmeny ani nakladanie s majetkom nemal povoliť. Zamietnuť tak môže aj prevody, ktoré spomína Kováčik. (SME)

20. 5. 2022
|
11:42
|
Domov

Najvyšší súd si vypýtal záznamy zo spisu Ľubomíra Kudličku o tom, ako špecializovaný súd rozhodoval v roku 2017 o jeho prepustení na slobodu pod podmienkou 100-tisícovej kaucie. Ako náhradu väzby ich ponúkla Kudličkova manželka.

Kováčikovi teraz obžaloba kladie za vinu, že zabezpečil, aby špeciálna prokuratúra voči tomuto prepusteniu nepodala sťažnosť.

Hoci ide o kľúčový moment celej Kováčikovej kauzy, o ktorom sa hovorilo už viackrát, aj tentoraz požiadal bývalý špeciálny prokurátor o poradu so svojimi obhajcami. Opäť s nimi nehovorí, ale píše im na papier, čo im chce povedať. Advokáti mu šepkaním odpovedajú a radia.

Kováčik napokon vyhlasuje, že komunikáciu o kaucii za Kudličku medzi súdom, advokátmi či Úradom špeciálnej prokuratúry z roku 2017 dosiaľ nevidel a nevedel o nej. Pozastavuje sa nad tým, že v danom prípade komunikoval o kaucii za špeciálnu prokuratúru prokurátor Tomáš Honz a nie dozorový prokurátor z Kudličkovej kauzy Michal Stanislav.

Medzičasom na súd prišla aj chýbajúca strana z podkladov k Makóovi z Úradu špeciálnej prokuratúry. (SME)

20. 5. 2022
|
11:08
|
Domov

Pojednávanie v Kováčikovom prípade pokračuje. Prokurátor oznámil, že chýbajúcu stranu z dokumentov o Makóovom majetku mu pošlú z Úradu špeciálnej prokuratúry každú chvíľu. Súd zatiaľ číta ďalšie listinné dôkazy. (SME)

20. 5. 2022
|
10:52
|
Domov

Kováčik sa chce vrátiť k súpisu zaisteného majetku Makóa. Až teraz si totiž všimol, že v doručených podkladoch mu chýba strana dva, na ktorej je časť súpisu. Súd zistil, že uvedenú stranu s položkami nemá ani on.

Dokument zrejme zle odoslala už prokuratúra. Dozorový prokurátor Michal Šúrek má danú stranu zohnať v najbližších minútach. Pojednávanie prerušili do 11. hodiny. (SME)

20. 5. 2022
|
10:44
|
Domov

Sudca Štift napomína Kováčika. Ten sa totiž popri tom, ako Štift číta listinné dôkazy, posunkami a šepkaním dohaduje s obhajcami, ktorí sedia bokom, asi meter a viac od neho.

„Čítam to pre vás, takže keď nechcete, aby som to čítal... Senát to pozná, takže to môže zaprotokolovať, že to bolo oboznámené aj bez toho, aby som to čítal. Poprosím vás o kľud z vašej strany,“ napomína Štift bývalého špeciálneho prokurátora.

Ten len v tichosti prikývne a sklopí hlavu. Ďalej si v tichosti listuje v papieroch pred sebou. (SME)

20. 5. 2022
|
10:40
|
Domov

Krátku poradu s obhajcami si Kováčik vyžiadal aj pred vyjadrením k zaisteniu majetku Böhma. Aj pri ňom poukazuje, že mu zaisťovali len hnuteľné a nehnuteľné veci a neskúmalo sa, či má nejaké bankové účty alebo majetok v zahraničí.

„Z medializovaných informácií je zrejmé, že manželka menovaného (Böhma) mala v Rakúsku vybrať 500-tisíc eur. Z toho vyplýva, že nejaké účty alebo majetok museli mať v zahraničí,“ tvrdí Kováčik.

Prokuratúra pritom už pred časom informovala o tom, že Böhm po tom, čo začal spolupracovať, dobrovoľne vydal hotovosť vo výške práve 500-tisíc eur. Už skôr to odznelo aj na piatkovom pojednávaní s Kováčikom. (SME)

20. 5. 2022
|
10:33
|
Domov

Kováčikovi sa nepáči tempo zaistenia majetku ani pri takáčovcovi Matejovi Zemanovi, ktorý ho usvedčuje. Poukazuje na to, že mu majetok zaistili až po tom, čo stihol prepísať viacero svojich firiem.

„Zbavuje sa svojho majetku bezproblémovo a beztrestne,“ vraví Kováčik.

Zemanovi zaistili majetok až v januári tohto roka. „Pritom sme jednoznačne preukázali, že vlastní nehnuteľnosť v Chorvátsku a túto chce predať,“ pokračuje Kováčik. Cena vily je podľa neho viac než milión eur. Vyjadrenia Zemana, že je prakticky nemajetný, preto označuje za nelogické a klamlivé.

„Aj táto skutočnosť jednoznačne vyvracia jeho (Zemanovu) pravdovravnosť,“ hovorí Kováčik. (SME)

20. 5. 2022
|
10:21
|
Domov

Kováčik po krátkej porade s advokátmi poukazuje na to, že Makóovi boli zaistené len nehnuteľnosti v obci Jelenec.„Avšak nebolo zisťované, či má nejakú majetkovú účasť v spoločnostiach, či má nejaké bankové účty, resp. či má nejaký majetok v zahraničí,“ hovorí.

Ako príklad nedostatku uvádza, že Makóovi podľa jeho vlastných výpovedí patrila napríklad spoločnosť Lama. Tá neskôr bola vymazaná z registra partnerov verejného sektora, kde sa uvádzajú aj koneční užívatelia výhod.

„Chcel by som upozorniť aj na viaceré internetové články, kde sa uvádzalo, že (Makó) má presúvať svoj majetok do zahraničia,“ vraví Kováčik. (SME)

20. 5. 2022
|
10:11
|
Domov

Kováčik požiadal o krátku prestávku, aby sa mohol poradiť so svojimi obhajcami. V malej pojednávačke si k svojim trom advokátom prisadol. Okrem šepkania im píše na papier, čo chce povedať, zrejme aby ostatní nepočuli, o čo mu ide.

Sudcovia, prokurátor i verejnosť ostali na miestach a čakajú, kedy sa porada skončí. (SME)

20. 5. 2022
|
10:06
|
Domov

Do tretice spochybňuje Kováčik aj tretieho kajúcnika, nebohého Františka Böhma. Zdôrazňuje, že ide o bývalého príslušníka SIS, ktorý poznal princípy vyšetrovania a vedel, ako vypovedať, aby sa sám dostal z problémov.

Kováčik sa vracia k tomu, že Böhm najprv tvrdil, že Kováčika nepozná a videl ho len v médiách.

„Čuduj sa svete, v ďalších výpovediach po mojom vznesení obvinenia Böhm jednoznačne prehlásil, že sa s Makóom poznáme, že sme priatelia, dokonca nás spoločne videl asi dvakrát na obede v reštaurácii Towers,“ povedal Kováčik s tým, že to nie je pravda.

Böhm spáchal po prepustení z väzby samovraždu. Vo februári minulého roka si strelil do hlavy vo svojom dome v Plaveckom Štvrtku. Na slobodu ho prepustili asi dva mesiace predtým. (SME)

20. 5. 2022
|
09:49
|
Domov

Po Makóovi prešiel Kováčik k spochybňovaniu takáčovca Mateja Zemana. Aj pri ňom poukazuje na to, že bol prepustený na slobodu bezprostredne po tom, čo vypovedal proti nemu.

Kováčik číta dôvody prepustenia Zemana na slobodu, ktoré uviedol prokurátor. „Zeman vo svojej výpovedi podrobne opisuje činnosť a štruktúru zločineckej skupiny takáčovcov,“ napísal vtedy prokurátor.

Aj keď práve výpoveď a podrobné svedectvo o vlastnej i cudzej trestnej činnosti je základným princípom toho, ako funguje inštitút spolupracujúcich obvinených, Kováčik za kajúcnikmi v jeho prípade vidí účelové konanie. (SME)

20. 5. 2022
|
09:41
|
Domov

Kováčik sa ďalej drží snahy o spochybnenie Ľudovíta Makóa. Hovorí, že odmeny, aké Makó získal od špeciálnej prokuratúry, nemajú obdobu ani oporu v zákone. Pýta sa, aký motív má Makó, aby naňho takto útočil.

Kováčik pripomína, že Makó po vzatí do väzby najprv prisahal na zdravie svojich detí, že sa žiadnej trestnej činnosti nedopustil, no potom začal spolupracovať a predsa len sa priznal k viacerým skutkom.

Vo výpovedí ku Kováčikovej kauze však Makó poprel, že by s takáčovcami aj sám spolupracoval. „Z toho je zrejmé že menovaný konal vysoko účelovo a toto moje tvrdenie potvrdzuje aj vyjadrenie bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý sa stretol s Makóom po jeho prepustení,“ hovorí Kováčik.

Dodal, že Makó sa s Pčolinským na tomto stretnutí bavili o stratégii, ako ďalej v trestnom konaní. (SME)

20. 5. 2022
|
09:36
|
Domov

Kováčik sa vyjadruje k prečítaným benefitom pre kajúcnikov. Poukazuje na to, že výhody predsa len majú, aj keď ich Úrad špeciálnej prokuratúry zapiera.

Vysvetľuje to tým, že Makóa prepustil prokurátor z väzby len deň po tom, čo začal vypovedať, a okrem vlastnej kauzy začal usvedčovať aj rôznych ďalších ľudí, vrátane Kováčika.

„Tento časový aspekt len potvrdzuje, že prepustenie Makóa nebolo ničím iným len výhodnou výmenou za jeho svedectvo,“ tvrdí Kováčik. Celé vyjadrenie číta z pripraveného papiera, na čo vopred upozornil aj súd. Zrejme sa chce vyhnúť konfliktu, do akého sa včera kvôli poznámkam dostal s prokurátorom.

Makóa spochybňuje aj ďalej a tvrdí o ňom, že na svoju „rolu“ kajúcnika sa vopred pripravoval. Všetky dôkazy vraj zinscenoval tak, aby z toho sám vyšiel dobre.

„Chladnokrvným kalkulom vopred pripravoval a upravoval dôkazy, ktoré mali svedčiť o jeho nevine, a tie potom predložil vyšetrovateľovi policajného zboru,“ číta Kováčik. (SME)

20. 5. 2022
|
09:26
|
Domov

Na súde čítajú podľa požiadaviek Kováčika výhody, aké mali získať spolupracujúci obvinení, ktorí ho usvedčujú. Bývalý špeciálny prokurátor totiž tvrdí, že proti nemu svedčia len preto, aby sa sami dostali z problémov.

Z odpovedí Úradu špeciálnej prokuratúry však žiadne extra výhody nevyplývajú. Exšéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó aj takáčovec Matej Zeman majú zaistené majetky. Špeciálna prokuratúra zároveň uviedla, že Makóa riadne vyšetrujú a v žiadnom prípade nemá odložené, prerušené alebo zastavené stíhanie, teda mu neposkytli žiadne benefity.

Zeman má zas okrem zaisteného majetku momentálne prerušené trestné stíhanie, a to práve v Kováčikovej kauze.

Dnes už nebohý František Böhm, ktorý spáchal samovraždu vo februári 2021, mal taktiež zaistený majetok a stíhanie mu bolo zastavené až po smrti. (SME)

20. 5. 2022
|
09:12
|
Domov

Senát otvára verejné zasadnutie s Dušanom Kováčikom. Ak by ho právoplatne odsúdili, domov by sa tak skoro nevrátil. Rovno z pojednávacej miestnosti by ho v takom prípade brali do ústavu na výkon trestu.

Bývalý špeciálny prokurátor prišiel aj dnes sám, bez manželky Ivety. (SME)

20. 5. 2022
|
09:00
|
Domov

Proces s Kováčikom je súčasťou očisty štátu, aj keď Fico si to nemyslí. Je preto dôležité, aby sa proces dotiahol spravodlivo. Nie aby sme presvedčili Fica, ale aby spoločnosť uverila, že očista je možná. Píše vo výbere Beata Balogová. (SME)

20. 5. 2022
|
08:51
|
Domov

Dušan Kováčik dorazil na Najvyšší súd, kde by mohol padnúť definitívny verdikt v jeho kauze. Tentoraz došiel v obleku. Ani teraz na otázky novinárov neodpovedal. Vyjadrovať sa vopred nechcel ani jeho advokát Erik Magál. (SME)

20. 5. 2022
|
08:48
|
Domov

Dušan Kováčik prichádza na Najvyšší súd na druhý pojednávací deň vo veci jeho odvolania. (SME)

20. 5. 2022
|
07:59
|
Domov

Symbol, ale aj hrozba, ak by začal rozprávať. Tak o Dušanovi Kováčikovi hovorila skupinka okolo Roberta Fica na odpočúvanej chate. Prečo je súd prelomový a ako používal svoju moc? Pripravili sme otázky a odpovede o kauze Kováčik. (SME)

Obvinený bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik na Najvyššom súde.
Zdroj SME/Jozef Jakubčo

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 5. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 6. Prehľad a automatizácia
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 8. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 427
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 949
 3. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 10 900
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 618
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 6 331
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 753
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 357
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 885
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

Na návrhy sulíkovcov sme sa pozreli z vecného a odborného hľadiska.


11 h
Slovensko vs. Lotyšsko, online prenos s MS v hokeji do 20 rokov 2022.

Sledujte online prenos z MS v hokeji U20 2022: Slovensko - Lotyšsko.


Sportnet 8 h
Premiér Heger a minister Matovič.

Koaličné rokovania budú pokračovať na budúci týždeň.


6 h
Iránskeho spisovateľa Salmana Rushdieho napadli pred prednáškou v New Yorku.

Autor Satanských veršov je zatiaľ nažive.


7 h
SkryťZatvoriť reklamu