SME
Štvrtok, 30. marec, 2023 | Meniny má Vieroslava

Výsledky referenda 2023: Časť koalície hovorí o Ficovej blamáži, on považuje výsledok za ohromujúci (minúta po minúte)

Na platné referendum bola potrebná minimálne 50 percentná účasť.

Kľúčové udalosti

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sledujte online výsledky referenda 2023 (minúta po minúte):

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
22. 1. 2023
|
18:00
|
Domov

Jedinou relevantnou informáciou o skutočnej hĺbke a obsahu toľko vzývanej "80-percentnej nedôvery v túto vládu" je skutočnosť, že 73 percent voličov neobetovalo tejto pravde zo svojej soboty ani päť minút, píše Peter Schutz. (SME)

22. 1. 2023
|
17:18
|
Domov

Účasť na referende sa nesmie podceňovať a demokratické strany musia priniesť voličom atraktívnu ponuku. „Misia ťažká, ale nie nemožná," napísal premiér Heger na sociálnej sieti.

(SITA)
22. 1. 2023
|
16:00
|
Domov

Nájdu sa ľudia, ktorí nestrácajú dobrú náladu. A nie je to len Fico. Napríklad členovia a sympatizanti OĽaNO a zaľudí si výsledky referenda vysvetlili ako drvivú porážku Fica a vyjadrenie dôvery, komentuje Peter Tkačenko. (SME)

22. 1. 2023
|
15:35
|
Domov

Volebné právo v referende využilo 208 väznených. Možnosť voliť malo 1 165 obvinených a 8 370 odsúdených, nachádzajúcich sa vo väzbe, informovala Monika Kacvinská, hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže. 

"Väznené osoby mohli svoj hlas odovzdať do prenosnej volebnej schránky. Počas tohto hlasovania bol zabezpečený nielen účel väzby a účel výkonu trestu odňatia slobody, ale aj bezpečnosť zúčastnených osôb," priblížila hovorkyňa.

Právo hlasovať mali obvinení alebo odsúdení, ktorí sa v sobotu nachádzali vo výkone väzby alebo trestu odňatia slobody, v ústave na výkon väzby, v ústave na výkon trestu odňatia slobody, v ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých či v nemocnici pre obvinených a odsúdených a spĺňali zákonom stanovené podmienky. (TASR)

22. 1. 2023
|
14:57
|
Domov

Výsledok referenda musí mobilizovať demokratické sily, tvrdí  občiansko-demokratická platforma hnutia OĽaNO. Fakt, že sa referenda sa zúčastnilo viac ako milión občanov, je dôvod na sebareflexiu a mobilizáciu demokratov.

"A to aj napriek tomu, že referendum iniciovala opozícia ako účelovú kampaň," uviedla platforma v tlačovej správe. Účasť na referende signalizuje nielen nespokojnosť nezanedbateľnej časti verejnosti, ale aj neschopnosť demokratických strán obnoviť v spoločnosti racionálny dialóg o politike a o práci vlády.

„Občiansko-demokratická platforma so znepokojením sleduje, ako demokratické strany aj teraz odmietajú sebareflexiu, vďaka ktorej by mohli z výsledkov referenda získať podnety pre vlastnú politickú činnosť," tvrdí platforma.

Zároveň apeluje na všetkých zodpovedných demokratických politikov, aby odmietli politiku rozvratu a konfrontácie demokratických síl navzájom.

„Dláždi to cestu návratu strán, ktoré zneužili štát, a vedie k posilňovaniu extrémistov. Vyzývame preto demokratov, aby uprednostnili politiku spolupráce. Slovensko potrebuje demokratickú a nepopulistickú alternatívu," dodala občiansko-demokratická platforma. (SITA)

22. 1. 2023
|
13:59
|
Domov

Ak sa v tomto hnusnom počasí a bez výraznejšej celoplošnej kampane podujalo viac než milión ľudí merať vopred márnu cestu k urnám, je to vlastne veľká vec. Niečo to znamená a to niečo by sa nám vôbec nemalo páčiť. Píše režisérka Mariana Čengel Solčanská. (SME)

22. 1. 2023
|
13:17
|
Domov

Aj keby bolo referendum úspešné, Robert Fico by ním nedocielil predčasné voľby, pripomenul v relácii Na telo v TV Markíza predseda parlamentu Boris Kollár. Referendum považuje za zbytočné aj druhý hosť Richard Sulík.

O výsledku referenda líder SaS povedal, že opozícia má dobre nakročené, ale verí, že ľudia príjmu inú alternatívu. Dodal, že SaS si nebude klásť žiadne podmienky pri zmene ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami. (SME)

22. 1. 2023
|
12:57
|
Regióny

Žije tu len necelá päťdesiatka obyvateľov. Tí, čo sa v Jesenskom referenda zúčastnili, sa v odpovedi zhodli na 100 percent. (My Regióny)

22. 1. 2023
|
12:30
|
Regióny

Ľudia na juhu Slovenska referendum odmietli. Vo viacerých obciach okresu Komárno sa ho nezúčastnila ani desatina oprávnených voličov. V okrese Nové Zámky prekročili pomyselnú hranicu 50 percent iba v dvoch obciach. (My Regióny)

22. 1. 2023
|
12:12
|
Domov

Minuté peniaze za referendum by sa Smeru mali zarátať do predvolebnej kampane, vyhlásila v relácii RTVS vicepremiérka Veronika Remišová s tým, že referendum má byť o významných otázkach, nie o predvolebnej kampani.

Podpredseda Smeru Juraj Blanár oponoval, že referendum ukázalo vôľu ľudu a vytkol Remišovej, že v minulom roku nepodporila návrh zmeny ústavy, ktorá by umožnila predčasné voľby uskutočniť. (SME)

22. 1. 2023
|
12:10
|
Domov

Účasť ľudí v referende znamenala prvú aktivizáciu zmien na Slovensku. Uviedla to mimoparlamentná SNS s tým, že si váži každý jeden hlas v jeho prospech.

SNS skonštatovala, že približne 1,2 milióna ľudí, ktorí sa na referende zúčastnili, predstavujú potenciálne hlasy strán, ktoré chcú pre Slovensko zmenu.

"Všetky strany, ktoré podporovali referendum, majú možnosť získať v súčte takmer 50 percent v najbližších parlamentných voľbách. Je to zároveň potvrdením, že musíme vytvoriť jednotný opozičný blok," uviedla strana vo vyhlásení, ktoré sprostredkovala riaditeľka kancelárie predsedu strany Zuzana Škopcová. (TASR)

22. 1. 2023
|
11:53
|
Domov

SaS rešpektuje neplatné výsledky referenda, no uvedomuje si vôľu vyše milióna voličov, ktorí si želajú umožnenie skrátenia volebného obdobia. Informoval o tom hovorca strany Ondrej Šprlák. Referendum SaS označila za najzbytočnejšie v histórii.

"Včerajšie referendum bolo najzbytočnejšie v histórii Slovenska, čo sa potvrdilo aj na účasti. Napriek tomu, že Robert Fico viedol kampaň za referendum manipulatívne a nechutne útočil na pani prezidentku, nesmieme podceňovať názor viac ako milióna voličov. Bohužiaľ, všetci tí, ktorí prišli včera k urnám, nastavili zrkadlo vládnutiu, ktoré bolo premrhanou príležitosťou navždy odstaviť Roberta Fica," uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Aj podľa exministerky spravodlivosti Márii Kolíkovej účasť v referende na úrovni 27 percent ukazuje, že je tu značná časť ľudí, ktorá je nespokojná so súčasným spravovaním krajiny. Politikom podľa nej nemôže byť nijako ľahostajné, že časť ľudí takto zmýšľa.

„Domnievam sa, že toto referendum sme k tomu nepotrebovali, aby sme túto informáciu dostali. Referendum nezmenilo na aktuálnej politickej scéne nič," povedala Kolíková. Referendum je ale podľa nej súčasne výkrik, ktorý si treba vypočuť.

„Aj bez ohľadu na výsledok referenda, všetci politici máme teraz záväzok urobiť potrebné kroky k tomu, aby sme mali vládu, ktorá má dôveru ľudí, dôveru parlamentu. Nevidím k tomu aktuálne iné východisko, ako predčasné voľby," dodala Kolíková.

Strana SaS odmieta dehonestáciu tých, ktorí k urnám prišli. "Šírenie nenávisti voči tým, ktorí si prajú zmenu, znamená opätovné rozdeľovanie našej spoločnosti. Vyvarujme sa toho," doplnil podpredseda SaS Branislav Gröhling. (TASR)

22. 1. 2023
|
11:47
|
Domov

Referendum neukázalo nič nové, hlasovali voliči Smeru a Hlasu a štát to zaplatil, povedal o výsledkoch referenda premiér Heger. Teraz je podľa neho dôležité, aby demokratické strany spolupracovali a voličom dali takú ponuku, ktorá ich osloví. (SME)

22. 1. 2023
|
11:24
|
Domov

Výsledky referenda podľa Igora Matoviča hovoria, že stále je dosť ľudí, ktorými vedia Fico či Pellegrini manipulovať. "Na druhej strane, zďaleka to nie je až také vážne, ako sa snažia roky vytvárať dojem," napísal na sociálnej sieti.

"Po ťažkých krízach, ktoré tri roky spolu prežívame, neúnavnej propagande z každej strany, je 1,2 milióna síce veľa, ale zároveň nádejou, že vo voľbách návratu skorumpovanej mafie Fica a Pellegriniho zabrániť dokážeme... stále zostáva 3,2 milióna dospelých ľudí, ktorých oklamať (nateraz) nedokázali," uviedol Matovič. (SME)

22. 1. 2023
|
11:04
|
Domov

Zdravotnícki záchranári zasahovali počas referenda priamo vo volebných miestnostiach alebo v ich bezprostrednej blízkosti deväťkrát. Sedem pacientov po ošetrení previezli do nemocnice.

"K najčastejším príčinám zásahov patrili epileptické záchvaty, kolapsy, problémy s tlakom, aj úrazy. Vo väčšine prípadov išlo o zásahy priamo vo volebných miestnostiach," konkretizovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Z dát operačného strediska podľa nej vyplýva, že naviac zásahov bolo v Bratislavskom kraji, v ktorom vyslali záchranárov na pomoc trom pacientkam. "Staršia žena sa pošmykla na podlahe a udrela si hlavu. Ďalšej pacientke prišlo nevoľno, spadla a pri páde si poranila končatiny. Obe boli transportované do nemocnice. Tretia pacientka skolabovala, našťastie, jej zdravotný stav si po ošetrení vyslanými záchranármi nevyžiadal prevoz do nemocničného zariadenia," priblížila Krčová.

Z deviatich pacientov, ktorí potrebovali pomoc zdravotníckych záchranárov, boli dvaja členmi volebných komisií. "V Košickom kraji bola na adrese ošetrená žena pre problémy s tlakom, v Žilinskom kraji mal člen komisie epileptický záchvat," doplnila hovorkyňa.

Vo väčšine prípadov podľa nej zasahovali záchranári počas otvorenia volebných miestností, len v jednom prípade to bolo po ich uzavretí a počas sčítavania hlasov. (TASR)

22. 1. 2023
|
10:56
|
Domov

Voliči ukázali, že odmietajú zneužitie referenda na kampaň politickej strany, tvrdí mimoparlamentná Aliancia. Otázku vypísania predčasných volieb môžu doriešiť iba poslanci, strana preto naďalej volá po neodkladnej zmene ústavy. 

"Nízka účasť voličov na referende naprieč celou krajinou neznamená, že prevažná časť obyvateľov Slovenska nechce predčasné voľby, a predstavitelia koaličných strán odvolanej a dočasne poverenej vlády by to mali akceptovať. Mali by si uvedomiť, že nízka účasť bývalej koalícii nevráti ani spoločenský kredit, ani parlamentnú väčšinu," uviedla hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme. (TASR)

22. 1. 2023
|
10:46
|
Domov

Smer považuje výsledok referenda za ohromujúci, vyhlásil líder strany Robert Fico. Dodal, že ak bude aspoň rovnaký počet voličov hlasovať proti súčasnej koalícii aj v parlamentných voľbách, zmena vlády je istá. 

Robert Fico kritizoval ústavných činiteľov, že referendum ignorovali. Mohli sa zúčastniť a vyjadriť nesúhlas so zmenou ústavy.  Poďakoval sa voličom za účasť a ostatným stranám, ktorí sa na referende podieľali zberom podpisov v petícii a pripojili sa ku kampani. (SME)

22. 1. 2023
|
10:15
|
Domov
Dôležité

Prezidentka Čaputová napriek neplatnému referendu považuje za nevyhnutné schváliť zmenu ústavy o predčasných voľbách. Výsledky referenda rešpektuje, informoval o tom prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

"Rešpektujem výsledky referenda o zmene ústavy a postoj občanov, ktorý tým vyjadrili. Jednak tých, ktorí sa na referende zúčastnili, a tiež tých, ktorí sa rozhodli svoj postoj vyjadriť neúčasťou. I keď je referendum neplatné, vzhľadom na aktuálnu vnútropolitickú krízu je nevyhnutné, aby poslanci čo najskôr prijali zmenu ústavy o predčasných voľbách v parlamente," uviedla prezidentka. (TASR)

Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky.
Zdroj TASR/Pavol Zachar
22. 1. 2023
|
10:07
|
Domov

Strana Hlas rešpektuje výsledok referenda, zmena ústavy však podľa nej musí byť pre parlament prioritou aj po ňom. Vyzýva predovšetkým strany SaS a hnutie Sme rodina, aby presadili júnový termín predčasných volieb.

"Je neprijateľné, aby odvolaná vláda bez akéhokoľvek mandátu a bez mnohých kompetencií viedla Slovensko desať mesiacov, teda takmer pätinu celého volebného obdobia," skonštatoval líder strany Peter Pellegrini v tlačovej správe, ktorú poskytla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Hlas odmieta interpretácie, podľa ktorých je neúspešné referendum vyjadrením podpory súčasnej vláde či koalícii.

"Vláda má naďalej historicky najvyššiu nedôveru v očiach občanov a dve tretiny z nich si želajú predčasné voľby čím skôr. Vyzývam preto koaličných poslancov, aby toto želanie vypočuli. Slovensko potrebuje predčasné voľby čím skôr, aby dostalo nádej do budúcnosti a novú, kompetentnú a zodpovednú vládu, ktorá ho vyvedie z krízy," uviedol Pellegrini.

Strana je sklamaná z prístupu troch najvyšších ústavných činiteľov, ktorí sa na referende nezúčastnili a nevyzvali ľudí na účasť.

"Je to nezodpovedný hazard so slovenskou demokraciou a pohŕdanie vlastnými občanmi," poznamenal Pellegrini. (TASR)

Predseda strany Hlas Peter Pellegrini vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do volebnej schránky počas hlasovania vo volebnom okrsku na Gymnáziu na Grösslingovej ulici v Bratislave.
Zdroj TASR/Pavol Zachar
22. 1. 2023
|
09:39
|
Domov

Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová označila výsledky referenda za ponižujúci debakel Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Považuje ho za zbytočnú kampaň, na ktorú sa z daní miliónmi poskladajú všetci ľudia.

„Napriek ich obrovskému úsiliu a prakticky dvojročnej kampani za predčasné voľby, kedy hanebne zneužívali pandémiu a celosvetové krízy, prišlo na referendum výrazne menej ľudí, ako keď referendum spolu naposledy organizovali proti vláde Mikuláša Dzurindu," uviedla Remišová v stanovisku.

Poukazuje na to, že referendum je nástrojom priamej demokracie na prejavenie vôle ľudu v celospoločenských otázkach závažného významu.

"Nie je to nástroj predvolebnej kampane nepoctivých politikov, ktorí vždy, keď prehrajú riadne voľby, neváhajú ošklbať ľudí v referende o 10 miliónov eur. Na porovnanie, namiesto referenda mohla každá zdravotná sestra dostať 500 eur k platu navyše. Pellegrini aj Fico za tieto vyhodené peniaze nesú zodpovednosť," odkázala Remišová.

Predčasné voľby podľa vlastných slov považuje za šancu pre spolok populistov a zlodejov. "Slovensko však potrebuje niečo úplne iné. Pokoj, rozvahu a rozumné riešenia problémov ľudí. Celosvetová inflačná aj energetická kríza pomaly končí a lepšiu životnú úroveň a prosperitu neprinesú ďalšie sociálne dávky, čo je recept populistov, ale iba lepšia ekonomika, lepšie školstvo a lepšie služby štátu," uzavrela. (SME)

22. 1. 2023
|
09:17
|
Domov

Výsledky referenda sú podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša dôkazom, že v spoločnosti nie je vôľa skracovať volebné obdobie tak, ako to tvrdil Robert Fico. Referendum označil za najdrahší prieskum verejnej mienky.

"Slovensko má nádej, že politika nenávisti, zloby, rozvratu a rozkrádania, ktorú v súčasnosti reprezentujú strany Smer, Hlas a Republika, nebude úspešná ani v blízkej budúcnosti," uviedol Šipoš v stanovisku. (SME)

22. 1. 2023
|
09:15
|
Domov
Dôležité

Ani v jednom volebnom okrsku neprevládla v referende odpoveď "NIE". Najnižšia percentuálna účasť, pod 14 percent, bola v okrese Dunajská Streda, v okrsku Luník IX nehlasovalo ani percento, informoval šéf Štatistického úradu Peter Peťko. (SME)

22. 1. 2023
|
09:02
|
Domov
Dôležité

Referendum je neplatné. Zúčastnilo sa na ňom 1 193 198 občanov oprávnených hlasovať, teda iba 27,25 percenta, oznámil predseda Štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť.

Štátnej volebnej komisii nie sú doteraz známe žiadne skutočnosti, ktoré by spochybňovali zákonnosť hlasovania, doplnil Orosz. (SME)

Zdroj SITA
22. 1. 2023
|
08:28
|
Domov

Hnutie OĽaNO označilo výsledky referenda za Ficovu blamáž. "Väčšina krajiny dala jasne najavo, čo si myslí o tejto zbesilej snahe Roberta Fica o beztrestnosť," napísalo na sociálnej sieti.

(SME)
22. 1. 2023
|
06:21
|
Domov
Dôležité

Už počas dňa predseda OĽaNO Igor Matovič referendum interpretoval ako celonárodný prieskum o tom, či ľudia chcú predčasné voľby. Výsledok referenda ale neznamená, že ľudia predčasné voľby nechcú, upozorňuje sociológ. (SME)

22. 1. 2023
|
05:38
|
Domov
Dôležité

Účasť v referende bola 27,25 percenta. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov po spočítaní 100 percent okrskov. Referendum je tak neplatné. Oficiálne výsledky majú oznámiť na tlačovej konferencii o 9. hodine.

(zdroj: SME / Štatistický úrad SR)
(SME)
22. 1. 2023
|
02:18
|
Domov

Možnosť hlasovať poštou zo zahraničia využilo počas referenda 760 ľudí, pričom 62 z nich má v cudzine aj trvalý pobyt. (SME)

22. 1. 2023
|
00:54
|
Regióny

V Trenčianskom kraji dosiahla účasť 36,07 percenta. Po spočítaní sto percent okrskových zápisníc v Trenčianskom kraji sa na referende zo 473 511 zapísaných voličov zúčastnilo 170 799 ľudí.

Každý volič mohol na hlasovacom lístku s otázkou, či súhlasí s tým, aby predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady SR bolo možné uskutočniť referendom alebo uznesením Národnej rady SR, a to zmenou Ústavy SR. zakrúžkovať odpoveď "áno" alebo "nie". V Trenčianskom kraji odpovedalo "áno" 167 078 ľudí, čo je 97,82 %. Pre "nie" sa rozhodlo 2 075 voličov, teda 1,21 %.

Po spočítaní 99,80 percenta okrskových zápisníc v Bratislavskom kraji je účasť 21,31 percenta. Po sto percent spočítaných okrskových zápisníc v Bratislave na referende z 382 375 zapísaných voličov zúčastnilo 75 603 ľudí. Účasť tak predstavuje 19,77 percenta. V hlavnom meste odpovedalo "áno" 73 545 ľudí, čo je 97,27 %. Pre "nie" sa rozhodlo 1 292 voličov, teda 1,70 %.

Účasť na referende v Košickom kraji po spočítaní 99,87 percenta okrskových zápisníc je 22,21 %, čo predstavuje 137 169 voličov. V samotných Košiciach sa na referende zúčastnilo 19,92 percenta voličov, k hlasovacím urnám v 170 volebných okrskoch tak prišlo 37 638 ľudí z celkovo 188 917 zapísaných voličov. "Áno" 36 561 ľudí, čo je 97,13 %. Pre "nie" sa rozhodlo 691 voličov, teda 1,83 %.

Po spočítaní 99,58 percenta okrskových zápisníc v Trnavskom kraji bola volebná účasť v referende 24,40 percenta, čo predstavuje 113 083 voličov.

Účasť v referende v Nitrianskom kraji je po spočítaní 99,73 percenta okrskových komisií 27,17 percenta.

Po spočítaní 99,70 percenta okrskových zápisníc v Žilinskom kraji je účasť 33,68 percenta, čo predstavuje 187 448 voličov.

V Banskobystrickom kraji je po spočítaní 99,54 percenta okrskových zápisníc účasť na referende 29,06 percenta, čo je 147 004 voličov.

Po spočítaní 99,90 percenta okrskových zápisníc v Prešovskom kraji je účasť 26,03 percenta, čo predstavuje 164 439 voličov. (SITA)

22. 1. 2023
|
00:30
|
Domov

Ani samotný Fico neočakával, že jeho referendum by mohlo byť platné. Napriek tomu ho presadzoval a v čase krízy pokojne vytiahol vyše desať miliónov zo štátnej kasy na politickú sebaprezentáciu, komentuje šéfredaktorka SME. (SME)

22. 1. 2023
|
00:19
|
Domov
Dôležité

Deviate referendum v histórii samostatného Slovenska je podľa neoficiálnych výsledkov neplatné. Po sčítaní 98,97 percent okrskov sa na ňom zúčastnilo iba 27,31 percenta voličov. Na platnosť je potrebná viac ako 50-percentná účasť. (TASR)

Súvisiaci článok Výsledky referenda 2023: Účasť v referende podľa neoficiálnych výsledkov nedosiahla ani 28 percent (minúta po minúte) Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu aj mužom. Dokážu zlepšiť erekciu
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 5. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 6. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 7. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
 8. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 1. Unilabs Slovensko otvára v Boroch najmodernejšie laboratórium
 2. Istota nízkeho úroku. Krásne bývanie s hypotékou za 1,49 %
 3. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 4. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
 5. Životné poistenie v čase inflácie. Aká je jeho ideálna výška?
 6. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 7. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 8. Novelizácia druhého piliera: doplatia chudobní na bohatých?
 1. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte 22 922
 2. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO? 22 001
 3. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 10 138
 4. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 7 875
 5. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 5 737
 6. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 5 364
 7. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 3 571
 8. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov 2 638
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Peter Petrov na špecializovanom súde.

Svedok spomínal aj generálneho prokurátora Maroša Žilinku.


3 h
Ilustračné foto.

Vyššie sadzby predražili bývanie, dopyt prudko klesol.


5 h
Nataša Holinová

Očierňovať potenciálnych protivníkov je jedna z mála vecí, ktoré dnes môže robiť.


2 h
Estónsky prezident Alar Karis.

Propagande sa musíme vedieť brániť všetci, aj Slovensko, hovorí Alar Karis.


7 h
SkryťZatvoriť reklamu