SME

Slovensko v ohlasoch zahraničných masmédií a agentúrne spravodajstvo z 20.3.2001

Návšteva delegácie NR SR v Kuvajte sa skončila

Kuvajt 20. marca (TASR) - Tretí deň pokračovala v pondelok oficiálna návšteva delegácie Národnej rady SR vedenej jej podpredsedom Bélom Bugárom v Kuvajte. Poslanci NR SR B. Bugár, Pavol Prokopovič a Ján Cuper v sprievode veľvyslanca SR v Kuvajte Petra Zsoldosa rokovali s prvým podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí šejkom Sabáhom al-Ahmedom as-Sabáhom a so štátnym ministrom pre kabinetné a parlamentné záležitosti Muhammadom Šarárom.

Rokovania potvrdili obojstranný záujem o prehĺbenie doterajšej spolupráce s dôrazom na hospodársku a obchodnú oblasť. Kuvajtská strana zároveň deklarovala svoju pripravenosť zvážiť perspektívne otvorenie veľvyslanectva Kuvajtu v Bratislave. V rámci stretnutí s rezortnými ministrami kuvajtskej vlády sa uskutočnili rokovania s ministrami obchodu a priemyslu, energetiky a vodného hospodárstva, práce a sociálnych záležitostí. Oficiálny obed na počesť slovenskej delegácie podával úradujúci predseda kuvajtského parlamentu Džasímom Andžirím.

SkryťVypnúť reklamu

Záverečná časť programu slovenskej delegácie zahŕňala návštevy Kuvajtského výskumného centra pre štúdium dejín, Strediska pre telesne postihnutých a Národného výboru pre vojnových zajatcov a nezvestných občanov odvlečených počas irackej okupácie Kuvajtu začiatkom 90. rokov. Delegácia NR SR odcestovala dnes späť do vlasti.

TASR o tom dnes informoval TIO Kancelárie NR SR.


Presse: "Strategickí partneri" Rakúska sú pohoršení

Viedeň 20. marca (TASR) - V krajinách susediacich s Rakúskom zavládol zmätok: len nedávno sa vláda vo Viedni vyslovila za prísnosť v otázke jadrových elektrární a za čo možno najdlhšie prechodné obdobia voľného pohybu osôb po vstupe kandidátskych krajín do Európskej únie (EÚ), ba dokonca pohrozila vetovaním vstupu Českej republiky a Slovinska kvôli povojnovým dekrétom - a krátko nato z tej istej krajiny prišla ponuka uzavrieť "strategické partnerstvo", konštatuje rakúsky denník Die Presse v dnešnom vydaní. Štátny tajomník slovenského ministerstva zahraničných vecí Ján Figeľ v nedávnom rozhovore pre Die Presse ako prvý zreteľne vyjadril svoju nedôveru - partnerstvo by vraj museli určovať konkrétne kroky, nielen slovné vyjadrenia nejakého zámeru. A podobná je aj nálada v Poľsku, Česku, Maďarsku či Slovinsku. Slovinský minister zahraničných vecí Dimitrij Rupel nedávno počas návštevy vo Viedni v súvislosti so "strategickým partnerstvom" prejavil len málo nadšenia. Poukázal pritom na skutočnosť, že beztak už existuje celá paleta iniciatív - od Stredoeurópskej iniciatívy až po Visegrádsku skupinu. Jedine v Maďarsku sa návrh rakúskej strany stretol aspoň s vypočutím - Budapešť prejavila záujem aj v budúcnosti v EÚ pri záujmových zhodách vystupovať spoločne. Kým oficiálna politika od Varšavy až po Ľubľanu na rakúsku iniciatívu reaguje s priateľskou zdržanlivosťou, v zákulisných rozhovoroch sa ozýva zreteľná kritika doterajšieho správania sa Rakúska.
"Sme presvedčení o tom, že táto iniciatíva prišla priveľmi neskoro a rakúske predstavy vôbec nie sú konkrétne," vyhlásil nemenovaný poľský diplomat.
Aj v Bratislave oficiálne prijali návrh strategického partnerstva pozitívne - v rozhovoroch v úzadí sa však aj tu prejavuje sklamanie nad doteraz nedostatočným angažovaním sa Viedne: "Nezúčastnili sme sa na sankciách európskej štrnástky. Teraz aj my očakávame podporu," tvrdia diplomatické kruhy. To, že vláda vo Viedni spoluprácu v praxi neberie až tak vážne dokazuje problematika pripojenia Slovenska na rakúsku diaľničnú sieť. Ak sa slovenská strana sťažuje vo Viedni, utešujú ju - pritom však podľa rakúskych zdrojov bude diaľničné spojenie s Bratislavou hotové až niekedy v rokoch 2006 až 2008. "Budeme skôr v únii než budeme mať poriadnu cestu do Viedne," komentujú cynicky bratislavské vládne kruhy. Aj v Českej republike zostali kvôli iniciatíve šéfky rakúskej diplomacie Benity Ferrerovej-Waldnerovej prekvapení. Kým vláda sa zahalila do mlčania, média návrh strategického partnerstva "roztrhali": hospodársky magazín Euro sa dokonca pýta, prečo sa práve krajina brzdiaca rozšírenie únie prezentovala s takýmto nápadom, dodáva Die Presse.

SkryťVypnúť reklamu


Ilegálny prílev emigrantov zo SR do Rakúska naďalej pokračuje

Viedeň 20. marca (TASR) - Do Rakúska sa v pondelok a dnes ráno opäť pokúšali zo Slovenska dostať zahraniční ilegálni emigranti. Dovedna 19 ilegálnych prisťahovalcov v dvoch rozličných skupinách však zaistili asistenční vojaci rakúskej armády (Bundesheeru) a rakúski colníci na hraničnom priechode zo SR Kittsee.
V pondelok večer sa najprv na územie Rakúska pokúšala dostať cez hraničný priechod zo Slovenskom Kittsee v okrese Neusiedl am See skupina deviatich Rumunov v talianskom turistickom autobuse, ktorý pôvodne prichádzal z Maďarska. Pri colnej a pasovej kontrole autobusu, v ktorom sa nachádzalo ďalších 17 cestujúcich sa však zistilo, že majú v pasoch sfalšované pobytové víza. Ilegálni prisťahovalci z Rumunska sa pokúšali dostať cez Maďarsko, SR a Rakúsko až do Talianska. Rumuni boli obvinení na slobode a budú vyhostení naspäť do Maďarska. Druhú skupinu desiatich emigrantov zaistili dnes skoro ráno príslušníci Bundesheeru v lokalite oblasti Pama v rovnakom okrese. Skupinu tvorilo šesť občanov Afganistanu, štyria z Iraku a medzi nimi bolo aj malé dieťa.

SkryťVypnúť reklamu


Podľa výročnej správy VON chýba Slovensku jasná mediálna politika

Washington 20. marca (TASR) - Výročná správa Výboru na ochranu novinárov (VON) za rok 2000 v kapitole venovanej Slovensku konštatuje, že priamy politický tlak na novinárov sa po odchode Vladimíra Mečiara z funkcie premiéra v roku 1998 výrazne znížil, avšak chýbajúca jasná politika v oblasti mediálnych reforiem obmedzila nezávislosť novinárov, a to najmä v štátnych médiách. Slovenskej vládnej koalícii chýba podľa VON ideologická súdržnosť, spája ju iba spoločná averzia voči bývalému premiérovi Mečiarovi a jeho nacionalistickému Hnutiu za demokratické Slovensko (HZDS.
Vnútorné spory a boj o moc spomalili proces prijímania vládnych rozhodnutí a tempo politických reforiem. Ako príklad obmedzovania nezávislosti novinárov uvádza správa VON pôvodnú verziu návrhu zákona o štátnej a verejnej službe, podľa ktorej by novinári a ďalší zamestnanci Slovenskej televízie (STV), Slovenského rozhlasu (SR) a Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) podliehali rovnakým reštrikciám ako iní štátni zamestnanci. Neskoršie verzie návrhu síce označili televízne a rozhlasové stanice ako verejné inštitúcie, čím ich určitým spôsobom izolovali od vládneho tlaku, štatút zamestnancov TASR však zostal i naďalej nejasný.
Parlament do konca roka o návrhu zákona nehlasoval, podotýka VON. Dňa 17. mája schválil parlament zákon o slobodnom prístupe k informáciám, ktorý verejnosti garantuje prístup k všetkým odtajneným oficiálnym informáciám. Tento zákon uľahčuje nezávislým novinárom monitorovať kontrole sa vymykajúcu korupciu a politiku rodinkárstva vo verejnom sektore, pokračuje správa VON. Niektoré súdne prípady však upozornili na mieru závažných právnych obmedzení, pod ťarchou ktorých musia slovenskí novinári ešte stále pracovať.
Tak napríklad 7. marca 2000 odsúdil bratislavský súd redaktora týždenníka Zmena Vladimíra Mohoritu k štyrom mesiacom väzenia za "verejné hanobenie krajiny a jej predstaviteľov," konštatuje správa VON. Toto obvinenie prišlo zo strany podpredsedu vlády SR Pála Csákyho. Mohorita podľa Csákyho očiernil Slovensko tým, že kritizoval rozhodnutie slovenskej vlády, ktorá povolila lietadlám NATO používať vzdušný priestor SR počas leteckých náletov proti bývalej Juhoslávii. Mohorita podal proti tomuto rozhodnutiu 23. marca odvolanie, v ktorom poprel akékoľvek obvinenia a tvrdil, že súd ho nesprávne citoval. Do konca roka súd o odvolaní nerozhodol.
Minulý rok 12. apríla vyjadril VON rozhorčenie nad tým, ako vláda zaobchádzala s Mohoritovým prípadom v liste adresovanom slovenskému prezidentovi Rudolfovi Schusterovi. Mediálny inštitút so sídlom v Bratislave pre VON uviedol, že mnohí novinári si nemôžu dovoliť platiť vysoké pokuty, preto sú súdne prípady za nactiutŕhanie vedené proti vydavateľom, čo však môže vážne podkopať finančnú stabilitu zainteresovaných novín, uzatvára VON svoju kapitolu venovanú mediálnej situácii na Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu

VON vznikol v roku 1981 a sídli v New Yorku. Ako organizácia ochraňujúca práva novinárov každoročne informuje o prípadoch a počte novinárov vo svete, ktorí prišli o život pri výkone svojej profesie alebo boli uväznení. Pri príležitosti Dňa slobody tlače stanovuje tiež už tradične rebríček najväčších nepriateľov tlače. V roku 1996 označil VON za jedného z desiatich najväčších nepriateľov tlače vtedajšieho slovenského premiéra Vladimíra Mečiara. Plný text správy VON za rok 2000 sa nachádza na internetovej adrese www.cpj.org.



EK je za pružný systém prechodných období

Brusel 20. marca (TASR) - Európska komisia (EK) podporuje pružný systém prechodných období pre voľný pohyb pracovníkov z terajších kandidátskych krajín po ich vstupe do Európskej únie (EÚ). Vyplynulo to z dnešnej diskusie EK o tejto citlivej otázke prístupového procesu.
"Všetci podporujú pružný systém prechodných období založený na možnostiach dva a tri alebo ich kombinácii," oznámil dnes novinárom hovorca EK pre rozšírenie Jean-Christophe Filori. Podobne sa počas uplynulých dní vyjadrili aj diplomati členských štátov EÚ.
Možnosťou dva v nedávno zverejnenom pracovnom dokumente o spôsoboch riešenia voľného pohybu osôb po rozšírení je systém ochranných klauzúl, ktorý by v podstate umožňoval voľný pohyb osôb, avšak v prípade narušenia trhu pracovných síl alebo po dosiahnutí určitej stanovenej hranice by členský štát mohol pristúpiť k obmedzeniam.
Treťou možnosťou je pružný systém prechodných období, počas ktorých by pre občanov nových krajín neplatil voľný pohyb osôb, avšak členské štáty by si prechodné obdobia mohli upraviť podľa vlastných podmienok a potrieb, museli by však rešpektovať ich stanovenú maximálnu dĺžku trvania. Táto možnosť pripúšťa aj okamžité otvorenie trhu práce pre ľudí z východnej Európy.
EK dnes poverila komisára pre rozšírenie Güntera Verheugena, aby v úzkej spolupráci s komisárkou pre zamestnanosť a sociálne záležitosti Annou Diamantopuluovou vypracoval návrh spoločnej rokovacej pozície EÚ, ktorá bude na definitívne schválenie predložená Rade EÚ. Podľa Filoriho by mal byť návrh hotový v prvej polovici apríla. Komisia mieni predložiť úplný návrh aj s uvedením dĺžky prechodného obdobia, konečné slovo však budú mať členské štáty, pripomenul Filori.
Voľný pohyb osôb a v jeho rámci aj pracovných síl je jednou z najcitlivejších oblastí prístupového procesu kandidátov k EÚ. Niektoré členské štáty únie (najmä Nemecko a Rakúsko) sa obávajú, že po rozšírení ich zaplaví lacná pracovná sila z Východu. Nemecký kancelár Gerhard Schröder už dávnejšie avizoval, že jeho krajina bude žiadať sedemročný odklad voľného pohybu osôb pre nových členov.

SkryťVypnúť reklamu


Na výnimku z opatrení EÚ proti BSE má zatiaľ nárok desať krajín

Brusel 20. marca (TASR) - Európska komisia (EK) dnes predložila na schválenie Stálemu veterinárnemu výboru Európskej únie (EÚ) zoznam desiatich bezpečných krajín, ktoré nebudú musieť v rámci opatrení proti chorobe šialených kráv (BSE) odstraňovať pri vývoze hovädzieho mäsa do EÚ tzv. rizikové materiály.
Ide o krajiny, v ktorých je podľa EÚ "vysoko nepravdepodobný" výskyt BSE - Austráliu, Argentínu, Botswanu, Chile, Namíbiu, Nový Zéland, Nikaraguu, Paraguay, Uruguay a Svazijsko.
Ďalšie štáty môžu na tento zoznam pribudnúť po preskúmaní ostávajúcich podkladov do konca marca, všetky ostatné tretie krajiny, vrátane kandidátskych, však budú musieť s platnosťou od 1. mája odstraňovať pri vývoze hovädzieho rizikové tkanivá, ktorými sú mozog, miecha, oči, črevá, celá chrbtica ako aj mäso mechanicky oddelené od chrbtice.
EK v dnešnom tlačovom vyhlásení informovala, že v prípade niektorých štátov ešte pokračuje skúmanie dodaných podkladov, na základe ktorých sa koncom marca definitívne rozhodne o rozdelení krajín z hľadiska rizika výskytu BSE.

SkryťVypnúť reklamu

Slovensko i ostatné kandidátske krajiny však budú podľa dobrých zdrojov takmer určite patriť do tretej rizikovej skupiny, kde sa síce prípad choroby šialených kráv ešte nevyskytol, ale nemožno ho vylúčiť. Slovensko tak s najväčšou pravdepodobnosťou nebude môcť od 1. mája 2001 vyvážať do únie zvieratá s hlavou a mäso obsahujúce chrbticu.
Stály veterinárny výbor EÚ by mal definitívne rozhodnúť o rozdelení krajín podľa rizika výskytu BSE na zasadnutí 29. a 30. marca.


Veľvyslanec Valko sa akreditoval v Malawi

Harare 20. marca (TASR) - Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Malawijskej republike so sídlom v Harare Ján Valko odovzdal 15. marca poverovacie listiny malawijskému prezidentovi Bakilovi Maluzimu. Počas viac ako polhodinového stretnutia veľvyslanec SR prezidenta afrického štátu informoval, že ako prvý veľvyslanec SR v Malawi sa bude usilovať o zintenzívnenie bilaterálnych stykov s touto juhoafrickou krajinou vo všetkých oblastiach. Poznamenal, že vidí perspektívu najmä v obchode: SR môže do tejto poľnohospodárskej krajiny exportovať poľnohospodársku techniku, a preto bude Valko hľadať vhodnú osobu do funkcie honorárneho konzula v Malawi. Zároveň požiadal prezidenta o podporu kandidatúry SR na miesto nestáleho člena Bezpečnostnej rady OSN, o ktoré sa bude uchádzať v blízkej budúcnosti. Prezident Bakila Maluzi uvítal záujem veľvyslanca Jána Valka o spoluprácu s Malawi a dodal, že vo všetkom bude mať jeho osobnú podporu. S podporou kandidatúry SR v OSN zo strany Malawi môže Bratislava podľa Maluziho rátať už teraz. Na pôde medzinárodných organizácií bude Malawi vždy podporovať reálne návrhy SR, dodal prezident.

SkryťVypnúť reklamu

Informáciu TASR poskytol Tlačový odbor MZV SR.


Torgyán je za rokovania o protipovodňových krokoch so SR, Rumunskom a Ukrajinou

Budapešť 20. marca (TASR) - Maďarsko-slovenské, ako aj maďarsko-rumunské a maďarsko-ukrajinské rokovania na vládnej úrovni s cieľom zabrániť opakujúcim sa povodniam v Karpatskej kotline, zmierniť škody spôsobené záplavami i suchom inicioval predseda Nezávislej maloroľníckej strany (FKGP), maďarský exminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka József Torgyán v návrhu uznesenia, ktorý dnes predložil do budapeštianskeho parlamentu.
Maďarská vláda by sa popri iniciovaní spomínaných rokovaní mala podľa jeho názoru pokúsiť o vypracovanie spoločného plánu protipovodňovej ochrany do 60 dní, respektíve jeho prijatie vládami ďalších zainteresovaných štátov. Maďarsko, Rumunsko, SR a Ukrajina by sa podľa Torgyánovho návrhu mali spoločne angažovať u Svetovej banky a iných medzinárodných organizácií, aby spoločne dostali finančnú pomoc na realizáciu plánu. Líder maloroľníkov považuje za dôležité, aby spomínané krajiny spoločne zriadili zásobníky vody a dohodli sa o ich spoločnom využívaní v období sucha.
Predseda FKGP ďalej navrhol, aby sa maďarská vláda obrátila na garantov Trianonskej a Parížskej mierovej zmluvy a požiadala ich o aktívnu spoluúčasť na formovaní jednotného vodohospodárstva v Karpatskej kotline a na zaručení bezpečnosti obyvateľstva regiónu. József Torgyán zdôvodnil tento návrh tým, že súčasná situácia na povodňami postihnutom území je - ako je údajne všeobecne známe - dôsledkom rozčlenenia dovtedy jednotného teritória Karpatskej kotliny medzi viacero štátov, čím prestalo jestvovať jednotné pôdohospodárstvo, ako aj lesné a vodné hospodárstvo.
Vládny kabinet by v zmysle návrhu mal do 60 dní vypracovať aj analýzu situácie v najpostihnutejších oblastiach, vrátane odporúčaní, kde nie je vhodná obnova zničených príbytkov a alternatívnych návrhov, kde sa ohrozenému obyvateľstvu poskytne podpora pri výstavbe nových objektov. Majitelia všetkých objektov, respektíve komunikácií, ktoré boli poškodené pri povodniach a ktoré patria samosprávam, budú mať nárok na minimálne 100-percentné odškodnenie, informoval po dnešnom zasadaní vládneho kabinetu v Budapešti jeho hovorca Gábor Borókai.

SkryťVypnúť reklamu

Škody v regióne dosiahli podľa informácií vlády 10-15 miliárd forintov, pričom o škodách v poľnohospodárskej sfére niet predbežne presných údajov. Náklady na kompletnú obnovu dosiahnu pravdepodobne 20-25 miliárd forintov, odznelo pri tejto príležitosti.

Najvyšší súd Maďarskej republiky sa bude zrejme zaoberať kauzou, v ktorej sa dnes pred Vojenským senátom Súdu hlavného mesta MR zrodil prvostupňový rozsudok. Dvaja príslušníci Maďarskej armády tam "dostali" po tri mesiace odňatia slobody nepodmienečne za porušenie služobných povinností na povodňami postihnutom území. Obaja odsúdení sa 8. marca bez povolenia vzdialili z určeného služobného miesta vo Vásárosnaményi a vypili si. Vojaci sa k činu v podstate priznali, bránili sa však tým, že netušili, že ich pohotovosť sa nekončí po ôsmich hodinách.

SkryťVypnúť reklamu


Vláda MR schválila návrh zákona o Maďaroch v susedných štátoch

Budapešť 20. marca (TASR) - Návrh zákona o Maďaroch žijúcich v susedných krajinách, vrátane SR, schválila na dnešnom zasadaní v Budapešti vláda Maďarskej republiky. Legislatívna norma, ktorú by mal parlament schváliť ešte v priebehu jarného zasadania, má nadobudnúť účinnosť 1. januára 2002.
Ako uviedol politický štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí MR Zsolt Németh, kabinet odhaduje, že v nasledujúcich rokoch si tzv. maďarský preukaz oprávňujúci k istým úľavám vybaví na základe odporúčaní krajanských organizácií asi 800.000 ľudí. Predpokladom je záväzok zainteresovaných, že nebudú chcieť presídliť do MR, respektíve že nebudú predstavovať riziko z hľadiska národnej bezpečnosti.
Náklady súvisiace so schválením zákona, ktoré v prvých dvoch rokoch odhadujú na osem miliárd forintov, sa budú hradiť zo všeobecnej rezervy štátneho rozpočtu.
Súčasťou úľav bude aj zvýhodnenie rodín spoza hraníc s minimálne dvoma deťmi, ktoré dostanú po 20.000 forintov ročne na dieťa, ak potomkovia navštevujú školy s vyučovacím jazykom maďarským.

SkryťVypnúť reklamu

Cieľom zákona, ktorého návrh predpokladá ďalšie zvýhodnenia v oblasti školstva, zdravotníckej starostlivosti, ale aj pri prekračovaní štátnych hraníc a na trhu práce, je ponad hranice zjednotiť národ a motivovať krajanov, aby zostali na rodnej zemi, vyplynulo zo slov Zsolta Németha.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  6. Do ZWIRN OFFICE sa sťahuje špičková zubná klinika 3SDent
  7. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  8. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  1. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  2. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  3. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  6. Dobrovoľníci z MetLife vysadili nové stromy a kríky
  7. MISSia splnená. Projekt Kesselbauer ožíva spokojnými majiteľmi
  8. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 30 696
  2. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 526
  3. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 15 462
  4. McDonald's reštaurácia Košice Jazero ukončuje svoju prevádzku 11 372
  5. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 679
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 9 985
  7. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 9 644
  8. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 394
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Doktor medicíny, psychiater Mário Straka

Ľudia niekedy poruchy predstierajú.


Michal Wiezik.

Kabinet schválil návrh ústavného zákona o ochrane ľudí pred medveďom.


SITA
Zuzana Liptáková

V pondelok bola odvolaná riaditeľka Bibiany Zuzana Liptáková.


SITA
Ikonický roštový chodník cez mokrade.

Historický park v Lednických Rovniach patrí na Slovensku k najkrajším.


Sportnet

Gerson Rodrigues.

Vypočujte si štvrtkovú časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.


Justin Brazeau, Erik Černák a brankár Andrej Vasilevskij v zápase NHL Tampa Bay Lightning - Boston Bruins.

Boston sa už mohol tešiť z postupu do play-off, ale bude si musieť ešte počkať.


TASR
Jannik Sinner na turnaji ATP v Miami 2024.

Obaja favoriti uspeli v dvoch setoch.


TASR
Uprostred brankár Stanislav Škovránek (Michalovce) a vpravo Juraj Šiška (Zvolen) v piatom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen

Zvolenčania budú chýbať v extraligovom semifinále prvýkrát od roku 2017.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu