SME

Rusko na súde spochybnil, že by mal motív na objednávku vraždy Klaus-Volzovej

Hlavné pojednávanie bolo odročené na jún.

Pavol Rusko pred súdom. Pavol Rusko pred súdom. (Zdroj: TASR)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Obžalovaný exriaditeľ TV Markíza Pavol Rusko spochybňuje, že by mal motív na objednávku vraždy bývalej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej.

Vyplýva to z jeho vyjadrení počas štvrtkového hlavného pojednávania pred senátom Okresného súdu Bratislava II. Proces v kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej pokračoval najmä čítaním listinných dôkazov.

Rusko tvrdí, že by objednávkou vraždy nedosiahol žiadny majetkový prospech. "Ak by poškodená zmizla, musel by som požiadať radu o vysielanie, aby potvrdila prevod podielu na moju osobu. Navyše pani Klaus-Volzová mala dediča, svojho manžela. Podiel by prešiel na neho," zdôraznil.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň spochybnil závery valného zhromaždenia z augusta 1996, na ktorom bol odvolaný z funkcie konateľa spoločnosti Markíza-Slovakia. Podotkol, že o valnom zhromaždení nebol informovaný a jeho odvolanie nebolo platné. "Súd tento zápis nikdy nevykonal," uviedol obžalovaný. Splnomocnenec poškodenej Roman Kvasnica novinárom povedal, že Rusko mohol mať aj v tejto súvislosti záujem na získaní stopercentného obchodného podielu.

"Pokiaľ prokurátor argumentuje, že mala byť objednávka zameraná na donútený prevod obchodných podielov a následné usmrtenie Klaus-Volzovej, potom je nelogické, keď číta zmenu spoločenskej zmluvy, ktorá riešila prechod dedičstva v prípade úmrtia jedného zo spoločníkov," reagoval Ruskov obhajca Marek Para. Prečítané listinné dôkazy svedčia podľa neho v prospech obžalovaného.

SkryťVypnúť reklamu

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek poukázal na to, že obžalovaný využíva svoje právo a postupne sa vyjadruje k vykonaným dôkazom. "Niektoré dôkazy veľmi zásadným spôsobom vyvracajú jeho postupné tvrdenia," podotkol. Ruskove vyjadrenia sa podľa prokurátora postupne "veľmi zaujímavým spôsobom menili a vyvíjali".

Hlavné pojednávanie bolo vo štvrtok popoludní odročené na 15. júna. Čítať sa majú ďalšie listiny, Pavol Rusko by mal zároveň reagovať na skoršie výpovede svedkov.

Obžalobe čelia bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

Rusko si mal podľa obžaloby objednať vraždu u Černáka na jeseň 1997. Ten mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov.

SkryťVypnúť reklamu

Proces sa za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave začal v máji 2019. Černák a Kaštan sa k spáchaniu činu na prvom pojednávaní priznali, Kýbel a Pavol Rusko vinu popreli.

Černák sa poškodenej Klaus-Volzovej ospravedlnil. Z obžalovaných je na štvrtkovom pojednávaní prítomný len Rusko.

Súdy

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  5. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  6. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  7. Probiotiká nie sú len na trávenie
  8. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 447
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 093
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 696
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 647
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 039
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 008
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 731
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 569
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Slovenskí hokejisti v príprave na MS v hokeji 2025.

Prečítajte si odpovede na časté otázky o MS v hokeji 2025, ktoré hostí švédsky Štokholm a dánsky Herning.


Matej Balciar.

Matej Balciar oblieka dres 1.FC Slovácko.


Fínsky hokejista Valtteri Filppula.

Fínsky center odohral v NHL viac ako 1000 zápasov, reprezentáciu doviedol k zlatu na MS aj ZOH.


Šimon Nemec oslavuje víťazný gól v treťom zápase play-off.

Slovenského obrancu označil ako svetlý bod neúspešnej série.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu