BRATISLAVA. Informáciu, že občan Slovenska bol v Rusku prebrať peniaze v prospech Smeru na manipuláciu volieb, ktorú v nedeľu bez bližších podrobností uviedol bývalý minister obrany Jaroslav Naď, nechcú žiadne zodpovedné inštitúcie bližšie komentovať.
Z niektorých odpovedí však vyplýva, že prinajmenšom s touto informáciou pracujú.
„Občan Slovenskej republiky bol v Rusku prebrať peniaze v prospech Smeru na manipuláciu volieb. Informáciu má aj polícia,“ povedal v nedeľu v Markíze Naď. Podpredseda Smeru Robert Kaliňák to priamo v relácii odmietol.
Strana Roberta Fica dlhodobo obviňuje z rozpútania vojny na Ukrajine Západ a nie Rusko. Šéf Smeru hovorí o údajných zločinoch Ukrajincov v Donbase a sľubuje zastavenie dodávok zbraní nášmu východnému susedovi.

Na dosiahnutie tohto cieľa má najlepšie predpoklady, pretože Smer vedie prieskumy verejnej mienky. V májovom prieskume agentúry NMS pre denník SME mal podporu 21,3 percenta, Smer rastie aj v prieskumoch iných agentúr.
Predčasné parlamentné voľby budú na Slovensku 30. septembra.
V článku sa dozviete:
- ako polícia reaguje na pravdivosť informácie o manipulácii volieb zo strany Ruska
- ako na ne reaguje prezidentka, šéf parlamentu, bývalý premiér či vojenské spravodajstvo
- ako na kauzu reaguje Smer a bezpečnostná analytička
- o prípadoch ovplyvňovanie verejnej mienky na Slovensku Ruskom
Polícia: Nemôžeme poskytnúť bližšie informácie
„Polícia sa zaoberá každým konaním, ktoré má znaky protiprávneho konania, o ktorom sa relevantným spôsobom dozvie,“ reagovala na to hovorkyňa policajného prezídia Karolína Barinková.
Ďalej povedala, že „v tomto prípade“ podľa nej nie je možné poskytnúť ďalšie informácie, čo naznačuje, že polícia sa informáciami skutočne zaoberá.
Okrem polície informáciu podľa bývalého ministra obrany dostali aj traja najvyšší ústavní činitelia. Spravodajská informácia mala prísť na Slovensko tento rok, ešte za vlády Eduarda Hegera (Demokrati).