BRATISLAVA. Hoci prezidentka zbavila obvineného Michala Aláča funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby, Aláč pôsobí ešte v ďalších dvoch významných inštitúciách.
Popri riadení tajnej služby stíhal rozhodovať o odvolaniach proti verdiktom úradu pre hazard, či byť odborným asistentom na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity.
Exriaditeľ SIS pritom čelí obvineniam, že z tajnej služby vynášal informácie prostredníctvom svojho predchodcu Vladimíra Pčolinského priamo podnikateľovi s prepojením na tajné služby Petrovi Koščovi.

V kauze Rozuzlenie sa okrem toho spomína pochybná správa o manipuláciách vyšetrovaní vyšetrovateľmi NAKA, ktorú Aláč predložil Národnej rade, ale aj utajený list, ktorým SIS údajne pomohla stíhanému policajtovi, ktorý je na úteku v Bosne a Hercegovine.
Ministerstvo prehodnocuje Aláčovu nomináciu
Na to, že Aláč pôsobí ako člen Úradu pre reguláciu hazardných hier, ale aj ako zástupca vedúceho katedry na právnickej fakulte v Trnave, poukázalo Investigatívne centrum Jána Kuciaka ešte v júli.
V článku sa dočítate:
- Ako na obvinenie Aláča reagovalo ministerstvo financií.
- Kto ďalší prišiel o funkciu.
- Koľko Aláč zarobil ako riaditeľ SIS.
- Ako sa darí firme, v ktorej je spoločníkom.
- Prečo sa nikto nezaoberá obvineným šéfom NBÚ.
Premiéra Ľudovíta Ódora vtedy centrum vyzvalo, aby Aláča z funkcie odvolal, pretože vo výkone jeho ostatných profesií popri vedení SIS videlo konflikt záujmov.