BRATISLAVA. Cez víkend sa hlavným mestom prehnala správa o zmiznutí študentky. Tá sa stratila na 22 hodín po tom, ako vystúpila z autobusu na zastávke Záporožská v Petržalke, ktorá bola vzdialená už len pár metrov od jej domu.
Študentka mala v sobotu v noci namierené zo Slovenského národného divadla domov. Rozhodla sa ísť zrejme nočným spojom N95, z ktorého vystúpila na Záporožskej ulici.

Polícia preto hľadá svedkov, ktorí by si mohli v sobotu v noci všimnúť podozrivú osobu okolo predajne Terno či v blízkosti Domova seniorov na Vilovej ulici v Petržalke.
Ženu našli po takmer jednom dni v nedeľu ráno ležať pred petržalskou univerzitnou nemocnicou, kde je dodnes hospitalizovaná. Klinika je od zastávky autobusu vzdialená štyri kilometre.
Polícia po tom, ako celé Slovensko videlo tvár a meno nezvestnej, oznámila, že prípad vyšetruje ako znásilnenie.
Mediálnym priestorom sa preto začali šíriť dohady o tom, čo sa mohlo žene stať. Brat jej priateľa verejnosť poprosil, aby s úvahami počkala, kým sa skončí policajné vyšetrovanie.
V článku sa dočítate:
- kedy dokážu policajti zistiť polohu mobilu,
- aké majú možnosti a aké dáta pri tom využívajú,
- aké aplikácie sú bezpečné na zisťovanie polohy,
- ako fungujú.
Zároveň pripomenul, aké dôležité je mať informácie o tom, kde sa práve nachádzajú naši blízki či rodinní príslušníci. „Chcel by som apelovať na rodičov, aby nezabudli na niektoré moderné výdobytky. Sledovanie polohy na telefóne má svoj zmysel a myslím si, že my to už teraz budeme používať na veky vekov,“ vyjadril sa.
Telefón pri sebe mala, no vypnutý
Martin Hauer z dobrovoľníckej organizácie Pohotovostný pátrací tím, ktorý policajtom pomáhal študentku hľadať, denníku SME ozrejmil, že jej telefón nedokázali lokalizovať. A to napriek tomu, že mala aplikáciu na zisťovanie polohy s názvom „Nájsť“, ktorú používajú telefóny značky Apple.