SME

Hlavné pojednávanie v prípade vraždy Tupého odročili na záver septembra

Obžalobe pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom čelí právnik Adam Puškár.

Adam Puškár, obžalovaný v kauze vraždy študenta Daniela Tupého.Adam Puškár, obžalovaný v kauze vraždy študenta Daniela Tupého. (Zdroj: TASR/Martin Baumann)

BRATISLAVA. Hlavné pojednávanie v prípade vraždy študenta Daniela Tupého odročili na záver septembra. Na Mestskom súde Bratislava I v pondelok vypovedali dvaja svedkovia, predvolaná bola aj manželka a bývalá koncipientka z advokátskej kancelárie obžalovaného Adama P. Obe využili svoje právo a vypovedať odmietli.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Splnomocnenec poškodených Roman Kvasnica pred médiami kritizoval postup orgánov činných v trestnom konaní pri vyšetrovaní tejto vraždy. Určitý čas bolo podľa jeho slov odkláňané vyšetrovanie nesprávnym smerom. Poukázal tiež na pokusy kriminalizovať Daniela Tupého.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Naposledy zo siedmich svedkov prišli traja. Pokračuje proces v kauze vraždy Tupého Čítajte 

Obhajoba Adama P. na začiatku pondelkového hlavného pojednávania opätovne navrhla sudcovi, aby odmietol obžalobu. Poukazovala na pochybenia v prípravnom konaní.

"Od toho, že neboli vykonané dôkazy, ktoré sme navrhovali, cez neurčitosť skutkovej vety až po z nášho pohľadu najzásadnejšieho pochybenia, že všetci podozriví boli vypočúvaní v pozícii svedkov, bez toho, aby bolo odložené vznesenie obvinenia týmto osobám," zdôvodnila obhajkyňa obžalovaného Michaela Matušíková. Sudca avizoval, že sa bude návrhom na odmietnutie obžaloby zaoberať.

Obhajkyňa vyjadrila tiež obavy, že vyšetrovanie mohlo byť úmyselne smerované voči jej klientovi. Hovorila aj o podozreniach z ovplyvňovania svedeckých výpovedí. "Nemám vedomosť, že by došlo k nejakému ovplyvňovaniu," reagovala prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave.

SkryťVypnúť reklamu

Po výsluchu predvolaných svedkov sudca Mestského súdu Bratislava I odročil hlavné pojednávanie na 25. septembra. Predvolaní budú ďalší svedkovia.

Súdny proces v prípade vraždy študenta Daniela Tupého sa začal na bratislavskom mestskom súde vlani v novembri. Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Zranenia utrpeli viacerí ľudia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 207
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 215
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 026
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 056
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 745
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 155
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 701
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Matej Kašlík v drese Slovenska

Slováci inkasovali päť gólov.


a 1 ďalší
zľava Filip Bajtek (Nitra) a Jakub Pobežal (Žilina)

Žilina vyhrala v Nitre druhýkrát v sérii.


a 1 ďalší
Rebecca Šramková

Slovenky môžu získať vo štvorhre aj tretí bod.


a 1 ďalší
ONLINE: Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Laura Brunkelová, Emilie Francatiová, Billie Jean King Cup 2025 (štvorhra)

Sledujte s nami online prenos z kvalifikačného turnaja Pohára Billie Jean Kingovej 2025: Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Laura Brunkelová, Emilie Francatiová.


SkryťZatvoriť reklamu