Arbitrážna komisia Rady pre reklamu uznala, že tvrdenia v reklame spoločnosti Tipsport s Tomášom Tatarom „Stačí len začať“ a „jedno ti môžeme zaručiť, že si to užiješ“, vytvárajú jednoznačný dojem, že stávkovanie je forma aktivity, ktorá prináša zábavu, a preto zľahčuje riziká hazardu.
„Komisia sa zhodla aj v tom, že reklama cieli na nových hráčov, čím podnecuje na neuváženú účasti na hazardných hrách,“ hovorí výkonná riaditeľka rady Eva Tiko Rajčáková.
Pri posudzovaní reklamy rada spolupracovala aj s Úradom pre reguláciu hazardných hier (URHH), ktorý reklamu hodnotil ešte prísnejšie. O konečnom verdikte však rozhodla Rada pre reklamu.
„Rozhodnutie nás mrzí,“ reaguje za Tipsport šéf komunikácie Václav Sochor. „Nemyslíme si, že reklama mala ‚neuvážene‘ podnecovať na účasť na hazardných hrách. Šot sme nasadili k majstrovstvám hokeja, nijako explicitne nenabádal na okamžité tipovanie, iba prezentoval aktuálne benefity,“ obhajuje šot.
Stávková spoločnosť výsledok akceptuje a zabráni šíreniu tejto reklamy. To je zároveň jediná sankcia, ktorú mohla Rada pre reklamu udeliť.
Podnet prišiel počas MS v hokeji
Reklamu prešetrovala na základe podnetu, ktorý dostala ešte počas majstrovstiev sveta v hokeji, keď sa šot Tipsportu vysielal. Podľa sťažovateľa „tisíce rodín gamblerov by vedeli potvrdiť, že „stačí len začať“ a človek privedie sám seba a celú rodinu na mizinu.“
Tvrdí, že preto je nemorálne propagovať stávky týmto spôsobom v hlavnom vysielacom čase, keď reklamu môžu vidieť aj deti a dospievajúci, ktorí sú motivovaní k stávkovaniu.

Podľa sťažovateľa je tipovanie návykové ako drogy a tvrdí, že je to rovnaké, ako propagovať cigarety so sloganom „Stačí len začať“.
O čo v šote išlo
Reklama Tipsportu ukazovala ľudí, ktorí sa učia šoférovať, korčuľovať, hrať na klavíri či začínajú s golfom. Sprievodný komentár znel - „Ako to dopadne? To nikto nevie, ale jedno ti môžem zaručiť, že si to užiješ!“ A v závere reklamy zaznela z úst úspešného hokejistu Tomáša Tatára veta: „Stačí len začať.“