SME

Najväčší problém? Nedokázali sme sa ešte vyrovnať s predchádzajúcou vládou, tvrdí Kaliňák

Ficova vláda chce vyšetrovať predchodcov.

Vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák.Vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Najväčším problémom vládnej koalície je to, že sa za rok vládnutia nedokázala vyrovnať s režimom rokov 2020 až 2023, povedal minister obrany Robert Kaliňák zo Smeru v nedeľnej diskusnej relácii STVR O 5 minút 12.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Nezaobídeme sa bez toho, aby sme založili úrad na vyšetrenie zločinov predchádzajúceho režimu," zhodnotil.

Poslanec parlamentu za hnutie Progresívne Slovensko Tomáš Valášek konštatoval, že vláda zlyháva a nemôže zhadzovať vinu na svojich predchodcov.

Valášek tiež ľuďom odkázal, nech sami posúdia, či sa majú lepšie. Podľa neho sa lepšie nemajú. Rovnako má pocit, že súčasná vláda nielenže nechce zlepšiť situáciu ľudí, ale nevie ani ako na to.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Danko pokračuje v útokoch. Saková môže dopadnúť ako Dolinková, tvrdí šéf SNS Čítajte 

Ministra Kaliňáka však pochválil za posielanie munície na Ukrajinu cez firmy kontrolované a vlastnené ministerstvom obrany.

Vláde sa však podľa Kaliňáka podarilo za rok to, že sa zastaví prepadávanie životnej úrovne občanov, vyzdvihol tiež zníženie inflácie a rast miezd. Tiež zhrnul, že pred voľbami mali jasné sľuby, ktoré dali do programového vyhlásenia vlády, s tým, že ich plnia.

Na tému vyšetrovania atentátu na premiéra Roberta Fica Kaliňák pripomenul, že generálny prokurátor Maroš Žilinka uvalil na vyšetrovanie embargo, čo podľa jeho slov rešpektuje. Kaliňák tiež ozrejmil, že sám nemá informácie.

"Jedno je jasné, že je to opozičný aktivista. To je nepochybné," uviedol o atentátnikovi s tým, že je otázka, s kým a akým spôsobom bol spojený. Pripustil, že vyšetrovanie môže viesť k trestnému stíhaniu aj ďalších osôb. Napriek tejto udalosti vláda podľa Kaliňáka podáva výkony a výsledky, čo považuje za rozhodujúce.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Huliak sa odchodom z klubu snažil oslabiť SNS v koalícii, tvrdí Taraba Čítajte 

Valášek si nemyslí, že verejnosť má dostatočné informácie o vyšetrovaní atentátu, naopak, vie o ňom "mizivo málo". Nerozumie tiež tomu, prečo vláda mesiace po atentáte nič nezverejnila.

V súvislosti z odchodom troch poslancov z poslaneckého klubu SNS a prestupom poslanca Dušana Muňka zo Smeru do klubu SNS Kaliňák tvrdí, že podstatné je to, že prechádzajú dôležité opatrenia, ktoré vláda prijala. Podľa Valáška je povinnosťou vlády, aby našla hlasy na prechádzanie zákonov.

Vo veci voľby predsedu Národnej rady Kaliňák ozrejmil, že voliť sa bude, až sa koalícia dohodne. "Zatiaľ dohoda nie je. V tejto chvíli ma to až tak extrémne nevyrušuje," tvrdí Kaliňák. Podľa Valáškovho tipu nebude predseda NR SR zvolený do konca volebného obdobia.

Štvrtá vláda Roberta Fica (2023 - )

Súvisiace témy: Robert Kaliňák, STVR
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  2. Plátené tašky a opakované použitie
  3. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor
  5. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  7. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  1. Podpora projektov, ktoré učia ľudí postaviť sa za seba
  2. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  3. Nela Pocisková: Dovolím si už robiť chyby a nevyčítať si to
  4. Plátené tašky a opakované použitie
  5. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  6. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  7. Nespoliehajú sa na štát, ale na vlastné sily
  8. Digitálna bezpečnosť opäť v centre pozornosti
  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 8 089
  2. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 5 395
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 310
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 027
  5. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 717
  6. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna 2 751
  7. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 2 184
  8. Plátené tašky a opakované použitie 2 149
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podpredseda Smeru Tibor Gašpar.

Začiatok schôdze, ktorú iniciovala opozícia, je naplánovaný na 12.30 h.


TASR 1
Zadržaním starostu Brezín pri preberaní úplatku sa polícia pochválila sama.

Polícia zadržala Šataru priamo pri preberaní úplatku. Žiadal až 80-tisíc eur.


1
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Cieľom podľa ministerky je dielo zachrániť a neskôr ho prezentovať verejnosti.


TASR 3
Vakcína od španielskej farmaceutickej spoločnosti HIPRA.

Imunitu čiastočne vytvára očkovanie na meningitídu.


Sportnet

Sebastián Kóša v zápase slovenskej reprezentácie do 21 rokov

Tréneri museli vyradiť dvoch hráčov.


TASR
Devin Shore

V profilige odohral necelých 500 zápasov.


TASR
Renars Krastenbergs (Michalovce)

V základnej časti nastrieľal 31 gólov.


TASR
Jannik Sinner

Taliansky favorit hladko postúpil do semifinále Roland Garros.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu