SME

Vypočúvali aj ministerku. Polícia opäť odmietla trestné oznámenie v prípade petície proti Šimkovičovej

Petíciu podpísalo takmer 190-tisíc ľudí.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová a generálny tajomník služobného úradu Lukáš Machala.Ministerka kultúry Martina Šimkovičová a generálny tajomník služobného úradu Lukáš Machala. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Vyšetrovateľ opäť zamietol trestné oznámenie v súvislosti s januárovou petíciou proti ministerke kultúry, píšu Aktuality.sk.

Martine Šimkovičovej sa nepozdávala otvorená výzva za jej odstúpenie na portáli Peticie.com, ktorú spustili predstavitelia kultúrnej obce a pod ktorú sa podpísalo takmer 190-tisíc ľudí. Ministerka aj úradník ministerstva Lukáš Machala spochybňovali autenticitu a počet podpisov. Tvrdili, že petícia je cielene manipulovaná.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Čísla a podpisy v petícii nereprezentujú vo všetkých prípadoch skutočne overené fyzické osoby. Čísla hlasujúcich kontinuálne narastajú lineárnym spôsobom, aj počas nočných hodín. Počet neidentifikovaných hlasujúcich a duplicitných adries hlasujúcich je rádovo v tisícoch,“ vyjadrilo sa vtedy ministerstvo.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Šimkovičovú nechce za ministerku 188-tisíc ľudí. Odovzdali jej štyri krabice s podpismi Čítajte 

Ministerstvo kultúry prostredníctvom Machalu podalo trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru. Týkalo sa podozrenia zo spáchania trestného činu neoprávneného prístupu do počítačového systému, a to v súvislosti s podozrením na manipuláciu s hlasmi a podpismi v elektronickej petícii za odvolanie ministerky Šimkovičovej.

Začiatkom apríla ho polícia odmietla, no Machala podal sťažnosť, a tak sa ním vyšetrovateľ musel opäť zaoberať. Ten podľa Aktualít vypočul aj samotnú ministerku Šimkovičovú.

„Preto bolo uložené poverenému príslušníkovi, aby predvolal ministerku kultúry SR a túto vypočul a zároveň predvolal a vypočul aj kontaktnú osobu uvedenú v petícii,“ cituje portál hovorkyňu Krajskej prokuratúry v Bratislave Gabriela Kováčová.

Vyšetrovateľ však aj tentokrát vec zamietol, keďže nenašiel dôvod na začatie trestného stíhania.

Martina Šimkovičová

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  2. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože
  3. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko
  4. Veda je pre Jaroslava Ferenca spôsob, ako zužitkovať kreativitu
  5. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží
  6. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy?
  7. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy
  8. Viete, ako prekonať zlý cash flow aj transakčnú daň?
  1. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  2. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože
  3. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko
  4. Lesopark Hlboké slávnostne otvára svoje brány
  5. Veda je pre Jaroslava Ferenca spôsob, ako zužitkovať kreativitu
  6. McDonald’s otvoril svoju prvú reštauráciu v Spišskej Novej Vsi
  7. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží
  8. Precvičte si mozog s Tréningom pamäti. Predplatné sa oplatí
  1. Nový symbol Bratislavy je hotový. Pozreli sme sa, ako vyzerá 10 020
  2. Sedemnásť hotelov pre rodiny s deťmi, kde si oddych užijú všetci 8 170
  3. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 7 636
  4. Kde najradšej nakupujeme potraviny? Toto je srdcovka Slovákov 6 774
  5. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží 5 367
  6. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 4 646
  7. Čo by ste robili, keby ste zo dňa na deň prišli o prácu? 4 144
  8. Viete, ako prekonať zlý cash flow aj transakčnú daň? 3 273
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Hokejisti HC Košice.

Výnimkami medzi legionármi by mohli byť dvaja mladí Ukrajinci, ktorí však prešli mládežníckou štruktúrou Košíc.


Hokejisti HC Verva Litvínov.

Situáciu už začalo riešiť mestské zastupiteľstvo a v piatok sa ňou bude zaoberať aj valné zhromaždenie klubu.


TASR
Slovenská plavkyňa Tamara Potocká.

Slovenská plavkyňa zlepšila svoj čas z rozplavby o takmer dve sekundy.


TASR
Matthias Schwarzbacher vyhral časovku na MSR pred Lukášom Kubišom a Martinom Svrčekom.

Matthias Schwarzbacher zvíťazil výrazným rozdielom.


SkryťZatvoriť reklamu