SME

Demokrati sa zlúčili so Šancou. Do predsedníctva pribudol Hirman

Strana mala snem, vylúčila zo spolupráce Hlas, Smer, SNS a Republiku.

Karel HirmanKarel Hirman (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Formálne zlúčenie Demokratov a strany Šanca dnes schválilo vyše 200 delegátov strany Demokrati na republikovom sneme v Ružomberku.

Do predsedníctva bol za nového člena zvolený bývalý minister hospodárstva Karel Hirman a pribudli aj členovia do etickej a revíznej komisie.

Delegáti tiež súhlasili s uznesením, v ktorom vylučujú spoluprácu so stranami Hlas, Smer, SNS a Republika a vyzvali opozičné parlamentné strany, aby povedali verejnosti jasné stanovisko, najmä ku spolupráci so stranou Hlas.

SkryťVypnúť reklamu

Pod referendom je 70-tisíc podpisov

Predseda Demokratov Jaroslav Naď informoval, že k dnešnému dňu strana vyzbierala 70-tisíc podpisov za petíciu Stačilo Fica.

Naď povedal, že vízia strany stojí na jasných nohách spravodlivosti, bezpečnosti, zodpovednosti a boja proti populizmu. „Demokrati nevznikli, aby sedeli vedľa Hlasu, Smeru, SNS či Republiky. Naše svety sú na iných brehoch a ten náš stojí na spravodlivosti, pravde a obhajobe tých, ktorí bojujú za správne demokratické hodnoty,“ uviedol.

Široká spolupráca s cieľom zosadiť Fica

Podľa neho bude rozhodujúce, kto bude vedieť po ďalších národných voľbách priniesť 76 poslancov, nie to, kto získa najviac percent. Preto za jedinú možnosť, ako poraziť vládu Roberta Fica, označil spoluprácu naprieč celým demokratickým spektrom.

SkryťVypnúť reklamu

„Od nového roka nás čaká zdražovanie a pokračovanie nenávisti vládnucej koalície len pre to, aby prekryli vlastné problémy a neschopnosť. Zhodli sme sa, že čím viac sa budú chcieť pomstiť slušným policajtom či sudcom, tým pevnejšie za nimi budeme stáť. Mnoho ľudí predpokladalo, že o takomto čase tu Demokrati nebudú, no my fungujeme, rastieme a prinášame témy, sme aktívni v regiónoch a vieme, kam kráčame,“ zhodnotil podpredseda Demokratov Juraj Šeliga.

Vyše 800 členov

Ako doplnil generálny sekretár Peter Markovič, strana má k dnešnému dňu 827 členov vo všetkých okresoch.

„Pracovné skupiny k jednotlivým oblastiam, ako sú kultúra, spravodlivosť, životné prostredie a ďalšie, sú už plne funkčné a vynikajúcu prácu odvádza aj Generácia D - mladí Demokrati. Strana aktívne spolupracuje aj so zahraničnými partnermi, najmä Európskou ľudovou stranou ale tiež napríklad s nemeckým CDU,“ povedal.

Strana ŠANCA

Súvisiace témy: Jaroslav Naď, Karel Hirman
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  2. Ako pripraviť motorku na sezónu: Rady pre bezpečnú jazdu
  3. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  4. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  5. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  6. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  7. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky?
  8. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice
  1. S nami máte prístup do všetkých záhrad
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  3. Ako pripraviť motorku na sezónu: Rady pre bezpečnú jazdu
  4. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  5. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  6. Emma Tekelyová a tvorenie na jarné dni a Veľkú noc
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  8. Spoločnosti BILLA záleží na zdravých očiach detí
  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 11 600
  2. AI o nej píše, že je symbolom odvahy. Kvôli jedinému protestu 8 952
  3. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 7 042
  4. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 6 508
  5. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 6 359
  6. Slovenskí milionári minulý rok bohatli rekordným tempom 5 579
  7. Nevšedný ostrov. Ischia priťahuje pozornosť čoraz viac turistov 5 120
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie 4 291
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

SkryťZatvoriť reklamu