SME

Verbálne násilie prichádza aj od koaličných politikov, tvrdí Migaľ. K návrhu podáva pozmeňujúci návrh

Protesty proti krokom vlády podľa PS vždy prebiehajú pokojne.

Samuel MigaľSamuel Migaľ (Zdroj: TASR.)

BRATISLAVA. Verbálne násilie prichádza nielen od opozičných, ale aj koaličných politikov, preto by uznesenie na ich odsúdenie Národnou radou SR malo byť pripravené zo širšieho pohľadu.

Tvrdí to poslanec Samuel Migaľ, ktorý spolu s niektorými kolegami z Hlasu podáva pozmeňujúci návrh k návrhu uznesenia, o ktorom bude parlament rokovať popoludní.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Návrh predložila koalícia

„Podávame pozmeňujúci návrh, aby sa toto uznesenie urobilo v širšom spektre a aby sme odsúdili výroky ako opozičných, tak aj koaličných politikov, ktoré smerujú k rôznym skupinám obyvateľstva,“ povedal Migaľ.

SkryťVypnúť reklamu

Na novinársku otázku, či teda útoky prichádzajú aj z koalície, povedal, „myslím si, že ste to mali možnosť vidieť v priamom prenose“.

Koalícia chce v parlamente prijať uznesenie, ktorým odsúdi šírenie nenávisti na zhromaždeniach organizovaných opozíciou pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie.

Skupina poslancov Smeru, Hlasu a SNS predložila návrh, podľa ktorého parlament „odsudzuje šírenie nenávisti a podporu radikalizácie spoločnosti, ktorú prezentovali lídri opozičných strán na opozičných zhromaždeniach dňa 17. novembra 2024 pri príležitosti 35. výročia Dňa boja za slobodu a demokraciu“.

PS: Koalícia potrebuje prekryť drahotu

Najsilnejšie opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) uviedlo, že protesty proti krokom vlády vždy prebiehajú pokojne.

SkryťVypnúť reklamu

Rovnako pokojný priebeh malo podľa hnutia aj zhromaždenie na výročie Nežnej revolúcie, ktorú si mnohí koaliční politici vôbec nevšimli.

„Naopak, hodnoty demokracie sú im cudzie a snažia sa oklieštiť právo ľudí zhromažďovať sa a vyjadriť nesúhlas s touto vládou. Vládnej moci prekáža, keď ľudia protestujú proti tomu, že si prepúšťajú kamarátov z basy, devastujú kultúru, spravodlivosť, prírodu aj reputáciu Slovenska. Preto pod zámienkou "lex atentát" prepašovali do zákona takto jasné obmedzovanie občianskej slobody,“ uviedlo PS.

Predstavitelia koalície podľa progresívcov potrebujú niečím prekryť drahotu, ktorú na ľudí uvalili konsolidáciou, zatiaľ čo sebe zvýšili platy a nakúpili jety.

Životy bežných ľudí ich nezaujímajú, tvrdí PS. „Potrebujú odpútať pozornosť od rozpadajúceho sa zlepenca a neschopnosti prijímať zákony v Národnej rade. Preto sa spoliehajú na šírenie nenávisti a ďalej polarizujú spoločnosť. Klamú a vytvárajú zástupné problémy v podobe ničím nepodložených uznesení Národnej rady,“ dodalo hnutie.

Štvrtá vláda Roberta Fica (2023 - )

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 646
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 410
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 730
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 266
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 407
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 730
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 931
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 282
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Smutní hokejisti Česka po prehre s Kanadou vo štvrťfinále MS hráčov do 18 rokov 2025.

Švédi nedali v severskom derby žiadnu šancu Fínom.


Basketbalisti Los Angeles Lakers - Luka Dončič (vľavo) a LeBron James.

Los Angeles Lakers nestačili v piatich zápasoch na Minnesotu.


TASR
Luka Radivojevič a Tomáš Chrenko v zápase Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 18 rokov 2025.

Pozrite si kanadské bodovanie na MS v hokeji U18 2025. Koľko bodov nazbierali Slováci a aké je poradie v TOP 10?


Šarvátka v zápase HC Košice - HK Nitra v 7. finále play-off Tipos extraligy.

Stanica bola počas tretej tretiny jednotkou na trhu.


SkryťZatvoriť reklamu