SME

Nehoda ministra Kamenického: Čo je známe a čo hovorí bývalý ochrankár

Minister sa o stav zraneného vodiča druhého auta nezaujímal.

Dopravná nehoda vládnej limuzíny, v ktorej sedel minister financií Ladislav Kamenický zo SmeruDopravná nehoda vládnej limuzíny, v ktorej sedel minister financií Ladislav Kamenický zo Smeru (Zdroj: Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave)

BRATISLAVA. Už v roku 2010 mal Robert Fico zo Smeru ako opozičný poslanec nápad, aby ministri, premiér či prezident stratili právo prednostnej jazdy.

"To znamená, žiadne majáky, žiadni policajti, ktorí ich budú voziť veľkou rýchlosťou, žiadne predbiehanie v kolónach. Budú jazdiť po dedinách päťdesiatkou," zastrájal sa Fico.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Odňatím práva na jazdu vyššou rýchlosťou či na červenú pre premiérku Ivetu Radičovú a členov jej vlády podmieňoval súhlas poslancov Smeru s návrhom na zrušenie poslaneckej priestupkovej imunity.

SkryťVypnúť reklamu

O zrušení výsad pre členov vlády Smer prestal hovoriť, keď sa stal po voľbách v roku 2012 opäť vládnou stranou. Dodnes sa už k zmene nevrátil, hoci priestupkovú imunitu si poslanci zrušili ešte krátko pred voľbami. Smer odvtedy až doteraz vládol vyše deväť z posledných dvanástich rokov.

Aj preto mohla vládna limuzína s ministrom financií Ladislavom Kamenickým zo Smeru využiť v pondelok v blízkosti Mlynských nív v Bratislave právo prednostnej jazdy. Na križovatke neďaleko autobusovej stanice podľa svedkov, ktorých oslovila televízia Markíza, vozidlo vysokou rýchlosťou vošlo do križovatky, kde narazilo do iného osobného auta.

Denník SME zisťoval, prečo k nehode došlo, a konzultoval udalosť s bývalým vysokopostaveným funkcionárom úradu na ochranu ústavných činiteľov.

SkryťVypnúť reklamu

1. Ako k nehode došlo?

Vládne vozidlo značky Audi narazilo do Škody Octavia na križovatke neďaleko autobusovej stanice a nákupného centra Mlynské nivy. Ide o frekventovanú križovatku, kde sa zbiehajú cesty z centra mesta, a tiež od jedného z najväčších dopravných uzlov v Bratislave, Trnavského Mýta.

Z ďalšieho smeru prichádzajú na križovatku vozidlá z mestskej časti Ružinov a tiež z blízkeho mosta Apollo, ktorý spája širšie centrum s mestskou časťou Petržalka.

Svedkovia aj vodič škody hovoria, že jeho vozidlo vchádzalo do križovatky v súlade s pravidlami v čase, keď pre jeho smer jazdy svietila na semafore zelená.

V rovnakom čase však do križovatky vošlo aj vládne audi. Svedkovia opísali, že do križovatky vošlo "veľmi rýchlo" so zapnutým majákom. Škodovku po náraze stočilo, poškodenú mala prednú časť karosérie - pokrivenú kapotu motora a vážnejšie poškodenie okolo pravého predného svetlometu.

SkryťVypnúť reklamu

Kolízia sa stala v pondelok krátko pred deviatou hodinou ráno. V takom čase zvykne bývať na mieste mierne spomalená premávka zo smeru od Medickej záhrady.

2.Čo sa dialo po nehode?

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom CB7JR na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.

Ladislav Kamenický

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  2. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  4. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  5. Plátené tašky a opakované použitie
  6. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor
  7. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  8. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  1. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  3. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Podpora projektov, ktoré učia ľudí postaviť sa za seba
  6. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 8 160
  2. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 6 771
  3. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 676
  4. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 599
  5. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 271
  6. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 731
  7. Plátené tašky a opakované použitie 2 835
  8. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 2 034
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Minister životného prostredia Tomáš Taraba.

Obce s ministerstvom podpísali dohodu.


TASR 1
Lucia predtým, ako sa u nej objavili vážne zdravotné problémy a v súčasnosti počas liečby v Nemecku.

Pomoc chce nájsť v zahraničí.


Ilustračné foto

Z hľadiska zrážok bol máj na území Slovenska veľmi suchý až vlhký.


TASR
K najčastejším dobrovoľníckym aktivitám počas podujatia Naše Mesto patrí obnova a skrášľovanie verejných priestorov.

Transformačné dobrovoľníctvo je hnacím motorom osobného rastu a premeny dobrovoľníka.


Sportnet

Futbalista MŠK Žilina a slovenský reprezentant do 21 rokov Adrián Kaprálik.

Spoza piva je tu späť so 128. epizódou.


Samuel Biroš a 1 ďalší
Simone Inzaghi.

Taliansky kormidelník prišiel do Rijádu necelé dva týždne pred štartom MS klubov.


TASR
Matteo Dutu v drese AC Miláno.

Figuruje je v nej deväť legionárov a štrnásť hráčov z najvyššej domácej súťaže.


TASR
Cristiano Ronaldo.

Portugalci prelomili 25-ročné čakanie na triumf s Nemeckom.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu