BRATISLAVA. V odpore proti megaprojektu prečerpávacej elektrárne na Podpoľaní videl Tomáš Taraba predovšetkým "hysterické kvílenie opozície."
Minister životného prostredia vedome opomínal, že odpor voči zámeru prejavili najmä dotknutí obyvatelia Látok a okolia, keďže jedna z častí obce by sa ocitla na dne novej vodnej nádrže, ktorá je súčasťou projektu.
Aj keď na pripomienkovanie elektrárne dostala verejnosť od Tarabu len extrémne krátkych päť dní s odôvodnením, že na ministerstve majú "radi dynamiku," napokon sa proti Tarabovi postavili aj viacerí jeho kolegovia z vlády.
Vyplýva to zo zoznamu celkovo 29 vznesených pripomienok, ktoré rezort životného prostredia zverejnil potom, ako verejnosti uplynul čas sa k projektu vyjadriť.
Taraba tak má už aj písomný podklad, že spôsob, akým sa rozhodol presadiť elektráreň bez predošlej diskusie s dotknutými majiteľmi nehnuteľností a pozemkov, miestnymi obyvateľmi, či krajom, nevyvolal len odpor opozície.
Proti Tarabovi sa tak vytvorila široká koalícia bežných ľudí, občianskeho sektoru, samosprávy a unikátne je zložená aj z opozičných a koaličných politikov.