BRATISLAVA. Ministerstvo obrany (MO) SR v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) organizuje letné tábory pre deti od 8 do 13 rokov. Tábory budú zamerané na športové a branno-športové aktivity.
Určené sú pre viac ako 1000 detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Náklady na dopravu bude hradiť ministerstvo, dopravu mestá.
Na tlačovej konferencii o tom informovali štátny tajomník Ministerstva obrany SR Igor Melicher a predseda ZMOS Jozef Božik.
„Deti pôjdu počas letných mesiacov júl a august v jednotlivých turnusoch do rôznych lokalít v rámci celej SR a budú tam môcť stráviť týždeň v prostredí prírody alebo voľnej prírody, za účasti animátorov, zároveň aj vojakov,“ uviedol predseda ZMOS s tým, že pôjde o týždňový pobyt.
Vybrané podľa neho budú najšikovnejšie a najtalentovanejšie deti, ktoré zároveň majú komplikovanejšie sociálne postavenie z titulu príjmovej časti rodičov. „Chceme teda oceniť všetky šikovné deti v našich mestách,“ doplnil.
Štátny tajomník podotkol, že cieľom táborov bude sústrediť sa na aktívny zdravý životný štýl pre deti. Verí, že spolupráca bude pokračovať aj do budúcna a počty detí sa podarí navýšiť.