SME

Fico bude v Moskve. My poďme do Kyjeva, vyzval Matovič opozíciu

Podľa expremiéra je to správny deň na spojenie síl.

Igor MatovičIgor Matovič (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Hnutie Slovensko vyzvalo všetky opozičné strany, aby 9. mája išli spoločne do Kyjeva. Je to deň, keď má ísť predseda vlády Robert Fico do Moskvy na oslavy ukončenia druhej svetovej vojny.

Líder hnutia Slovensko Igor Matovič vyhlásil, že tento deň sa do histórie zapíše ako Deň moskovskej zrady. Cestu opozície do Kyjeva si to podľa jeho slov vyslovene vyžaduje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Fico v nedeľu 4. mája de facto potvrdil, že on naozaj túto zradu Slovenska, doslova vlastizradu, 9. mája ide spáchať. V mene Slovenska bude na akcii masového vraha Vladimira Putina a bude tam stáť v spoločnosti viacerých diktátorov a tyranov z celého sveta. Ide Slovensku urobiť jednu obrovskú medzinárodnú hanbu,“ uviedol Matovič.

SkryťVypnúť reklamu

Ako Tiso v Berlíne

Ako predseda hnutia podotkol, dnes si ľudia neuvedomujú, aký to bude mať význam.

„Ak by sme sa pozerali spätne tých 80 rokov dozadu, tak je to možno porovnateľná udalosť, ako keby svojho času Jozef Tiso išiel do Berlína na nejakú vojenskú udalosť, kde by Adolf Hitler čokoľvek oslavoval, a Tiso by tam v tom čase tlieskal Hitlerovej propagande,“ upozornil Matovič s tým, že rozdiel je v tom, že Fico je slobodný a je premiérom demokratickej krajiny.

Súvisiaci článok Hnutie Slovensko vyzýva premiéra, aby sa nezúčastnil na oslavách v Moskve Čítajte 

„Má teda slobodu sa rozhodnúť, že nebude robiť užitočného idiota masovému vrahovi Putinovi v čase, keď masívne zabíja ukrajinských ľudí v slobodnej krajine,“ dodal Matovič

Správny deň na spojenie síl

Vysvetlil, že sa preto rozhodli vyzvať opozičných partnerov, aby v tento deň vycestovali do Kyjeva, kde sa v ten deň budú nachádzať aj iní európski lídri. Podľa Matoviča je to správny deň na spojenie síl.

SkryťVypnúť reklamu

„Kedy inokedy by sme sa mali spojiť, keď nie v deň, keď v našom mene Fico bude zrádzať Slovensko, a keď bude pluť do očí našim európskym partnerom. Práve tento deň by mal byť symbolickým dňom, keď spoločne ukážeme, že dokážeme nájsť podstatu, odložiť naše rozdielnosti a ľuďom na Slovensku ukázať, že máme hrdosť. Že Slovensko nie je len Robert Fico a ľudia, ktorí držia palce Putinovi, ale že Slovensko sú aj ľudia, ktorí si vážia slobodu iných národov a chcú stáť na strane obetí, nie vrahov,“ vyhlásil Matovič.

Predseda hnutia Slovensko dodal, že ani samotného premiéra Fica by nenapadlo, že ho maďarský predseda vlády Viktor Orbán „nechá v štichu“, a že nebude v Moskve stáť vedľa neho.

„Aj Orbánovi zablikala červená kontrolka a povedal si, že nechce mať spoločnú fotografiu s vrahmi, tyranmi a diktátormi sveta, a že nechce v tejto spoločnosti vyslať takýto signál voči európskym partnerom. Bohužiaľ, Fico má všetky kontrolky vypnuté a nevie vyhodnotiť nebezpečnosť svojich krokov a dôsledky svojich činov,“ uzavrel Matovič.

Hnutie Slovensko

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl
  2. Metropola aj more. New York sa dá jednoducho spojiť s Karibikom
  3. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete
  4. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne
  5. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár
  6. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie
  7. Domáce poistenie v dobe nárastu extrémov počasia a škôd
  8. Urobte krok k štúdiu, ktoré premení vašu vášeň na profesiu.
  1. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl
  2. Metropola aj more. New York sa dá jednoducho spojiť s Karibikom
  3. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete
  4. Invázne rastliny ako superpotraviny
  5. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár
  6. Keď tankovaním získate viac než len plnú nádrž
  7. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne
  8. OTS: Stanovisko LESY SR k tvrdeniam politickej strany Demokrati
  1. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete 7 964
  2. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl 5 710
  3. Metropola aj more. New York sa dá jednoducho spojiť s Karibikom 4 988
  4. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 2 942
  5. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie 2 343
  6. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne 1 607
  7. Čistenie detských zubov ako boj? Rodičia opisujú, čo im pomohlo 1 577
  8. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár 1 502
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu