BRATISLAVA. Vo viacerých nemocniciach sa začalo s realizáciou auditov. Týkajú sa personálu, materiálneho vybavenia aj rôznych procesov.
Trvať majú približne tri mesiace. Výsledky by mohli byť známe v októbri.
Potvrdil to minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas) na tohtotýždňovej tlačovej konferencii.
„Prebehla absolútne transparentná súťaž, kde sú výstupy. Zmluvy o vykonávaní auditu boli minulý týždeň podpísané v piatich pilotných auditoch, v tých najväčších zo vzorky nemocníc. (...) Tým, že proces bol absolútne transparentný a boli stanovené jasné kritériá a očakávania, tak ja tam idem ešte ďalej, a bude to dvojstupňový audit,“ poznamenal.
V tejto súvislosti priblížil zámer vzniku centrálneho koordinátora výstupov. „Môže sa stať, že z jedného auditu príde iná štruktúra výsledkov ako z druhého, preto v tej druhej úrovni bude nejaký centrálny koordinátor,“ objasnil.
Výstupy by podľa neho mohli byť známe v októbri. Mohli by byť podľa neho aj súčasťou diskusií pri tvorbe štátneho rozpočtu na budúci rok a ďalšie roky.