BRATISLAVA. Extrémista a internetový agresor Daniel Bombic sa opäť prostredníctvom svojho dvorného administrátora Richarda Krištofoviča prihovoril svojim priaznivcom cez profil na sociálnej sieti Telegram.
V najnovšom príspevku tvrdí, že ho vo väzbe navštívil vplyvný podnikateľ Zoroslav Kollár a kontroverzný influencer Filip Sulík.
"So Zoroslavom a Filipom sme dali výborný debatčák o skutočnom politickom dianí, a, musím povedať, že to aktuálne sa rúti strmhlav do priepasti," píše sa na Bombicovom profile.
Zoroslav Kollár v roku 2022 uzavrel dohodu o vine a treste v kauze podplácania bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Dostal peňažný trest 70-tisíc eur. Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer) však podal v tomto prípade v júni dovolanie.
Bez milosti a tolerancie
Bombic zároveň avizuje ambíciu kritizovať vládnu koalíciu a špeciálne stranu Smer.
„V priebehu nasledujúcich týždňov sa budem kriticky vyjadrovať naďalej na adresu súčasnej vládnej koalície, vládnucej strany SMER - SSD a ich katastrofálnej nečinnosti," pokračoval väzobne stíhaný Bombic, ktorého koncom januára priviezli z Veľkej Británie na Slovensko vládnym špeciálom.
„Bez akejkoľvek milosti, či tolerancie, pretože oni slúžia nám, nie my im," dodal Bombic.

Extrémista tak pokračuje vo svojich kritických reakciách smerom k predstaviteľom vlády, koalície a justície.
Len nedávno ironicky ďakoval generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi za to, že mu odmietol vyhovieť s uplatnením paragrafu 363.
Predtým kritizoval aj ministra obrany Roberta Kaliňáka, a to napriek tomu, že jeho advokátska kancelária Kallan Legal mu ponúkla právne zastupovanie a na Slovensku mu niekoľko mesiacov bezplatne zabezpečovala aj bývanie v Bratislave.
Nové obvinenie
Bombic je vo väzbe od konca apríla. Špecializovaný trestný súd ho z nej ani v utorok nepustil. Posledné slovo bude mať Najvyšší súd, keďže Bombicov právny zástupca a premiérov poradca David Lindtner podal sťažnosť.
Sudkyňa pri predĺžení väzby podľa Lindtnera argumentovala aj novým obvinením, ktoré mu pribudlo pred niečo vyše mesiacom, a to za prejavovanie sympatií k hnutiu usilujúcemu sa o obmedzenie základných práv a slobôd.

Vyslúžil si ho za gesto, ktorým sa neonacisti skryto identifikujú, keďže prsty pri ňom vytvárajú písmená „WP", čo značí white power (biela sila). Gesto ukazoval koncom apríla, keď ho brali z Najvyššieho súdu do väzby.
Začiatkom júla podal prokurátor na Bombica obžalobu pre 26 útokov opísaných v 12 bodoch. Trestnému stíhaniu a procesu sa roky vyhýbal. Dve desaťročia žil v Londýne.
Bombica obžalovali z týchto dôvodov:
- zločin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd,
- zločin rozširovania extrémistického materiálu v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd,
- zločin rozširovania extrémistického materiálu,
- prečin podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti,
- pokračovací prečin nebezpečného elektronického obťažovania, spáchaného z nenávisti voči jednotlivcovi pre jeho domnelú príslušnosť k niektorému národu alebo náboženskému vyznaniu a pre sexuálnu orientáciu,
- pokračovací prečin nebezpečného elektronického obťažovania v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.