BRATISLAVA. Predseda Strany vidieka Rudolf Huliak tvrdí, že strana má už päť poslancov v Národnej rade SR.
Dvaja však zostávajú záhadou.
Strana má oficiálne troch poslancov, a to Romana Malatinca, Ivana Ševčíka a Jána Ľuptáka.
Huliak v utorok na tlačovej besede na novinársku otázku, koľko poslancov má teda Strana vidieka, odpovedal vyhýbavo.
„Deviateho septembra sa začína parlament. Pozerajte hlasovanie a budete vidieť,“ povedal Huliak.

Rovnako odpovedal aj na otázku, či sa mu okrem Malatinca podarilo získať aj iných poslancov z poslaneckého klubu strany Hlas.
„Viete, ako sa hovorí, v politike je všetko možné, nechajme sa prekvapiť. Nikto nemá krištáľovú guľu. Politická situácia je živá vec a tá sa vyvíja,“ uviedol Huliak a podotkol, že situácia bude jasná, keď sa začne 9. septembra rokovanie parlamentu.
Odpovede na otázky o reálnom počte poslancov Strany vidieka by mali priniesť jednotlivé hlasovania.
„Ja si myslím, že prístup do Národnej rady SR máte rovnako ako ja, a veci, čo sa týkajú vnútornej politickej situácie a diania či už v Strane vidieka, respektíve ohľadom rokovaní, ktoré vedieme s jednotlivými poslancami, nehnevajte sa na mňa, ale to je naozaj otázka vnútornej politiky,“ uzavrel Huliak.