Bývalí opoziční poslanci tak budú podporovať vládny program.
Džupa sa tak rozhodol, aby predišiel rozkolu v krajskej organizácii strany v Košiciach, kde mal dlhodobé názorové rozpory s predsedom Krajského predstavenstva ĽS-HZDS Alojzom Englišom. Ten podľa Džupu 13. septembra na krajskom grémiu navrhol riešenia, ktoré smerovali k politickej, odbornej i osobnostnej likvidácii Džupu. Po skončení svojho poslaneckého mandátu chce lekár Džupa ukončiť svoju politickú kariéru. Do konca volebného obdobia bude hlasovať "v prospech rozhodnutí, ktoré pomôžu SR a jej občanom". Dohodu s klubom ANO podpísal aj preto, aby sa ako lekár a zdravotnícky manažér mohol angažovať pri implementácii zdravotníckej reformy do praxe.
Kolesár odchádza z ĽS-HZDS, lebo sa prehlbuje politická izolácia strany. K zmene tábora ho viedla nespokojnosť so spoluprácou medzi ĽS-HZDS a stranami Smer-SD, Slobodné fórum, HZD a KSS v ostatnom období pri blokovaní parlamentu a bránení vstupu náhradníka za zosnulého poslanca SMK Zsolta Komlósyho.
"Hlasovať v tejto línii bolo dlhodobo nezlučiteľné s mojim presvedčením," dodal Kolesár. Zároveň poprel, že by jeho prestup ku koalícii prebehol s tichým súhlasom predsedu hnutia Vladimíra Mečiara.
V spolupráci s klubom ANO chce byť nápomocný pri prijímaní rozhodnutí v prospech ekonomicko-sociálneho rozvoja Slovenska.
Podpredseda ĽS-HZDS Viliam Veteška avizoval previerku v hnutí a vyvodenie záverov z odchodu spomínaných dvoch poslancov z poslaneckého klubu ĽS-HZDS a zo strany.
"Prajem si, aby ani v budúcnosti nemali prostitútky šancu v politike. Budúcnosť ukáže, prečo sa tak stalo," povedal dnes po úvodnej prezentácii poslancov v parlamente, kde Džupa s Kolesárom už hlasovali spolu s vládnou koalíciou.
(aktualizované)Autor: mv

Beata
Balogová
