BRATISLAVA 21. septembra (SITA) - Smer - SD podľa predsedu Roberta Fica využije každú možnosť ako vykrútiť tejto vláde krk. „Použijeme všetky legitímne kroky, ktoré máme k dispozícii,“ vyhlásil Fico pred novinármi. V súčasnosti čaká Smer - SD na vyjadrenie SMK a KDH k tomu, čo sa deje. Fico dúfa, že to nie je nová politická kultúra. „Je smiešne nakupovať poslancov a počúvať o potrebe urýchlenia privatizácie,“ povedal.
Podľa nezávislého poslanca Gustáva Krajčiho politické strany nedospeli k spoločnému termínu predčasných volieb a preto je zbytočné ďalej blokovať parlament. V NR SR chce podporovať to, čo bude prinášať občanom prospech. Ide napríklad o zákony, ktoré zmierňujú dopady reforiem. „Budem sa rozhodovať od prípadu k prípadu,“ uviedol Krajči pred novinármi. Zároveň pripustil možnosť, že sa opäť parlament zablokuje.
Parlament je podľa Jirka Malchárka na to, aby rokoval. „Bolo neetické, keď opozícia neumožnila nástup náhradníka za zosnulého poslanca Zsolta Komlósyho,“ vyhlásil Malchárek. V parlamente je v súčasnosti podľa neho ochotných rokovať 78 poslancov. V súvislosti so svojou nomináciou na funkciu ministra hospodárstva uviedol, že vymenovanie je právo prezidenta a je na ňom, aby zvážil všetky okolnosti a rozhodol. „Nechcem znásilňovať ďalší postup,“ dodal Malchárek.
Agentúra SITA vydá aj zvukovú správu.
rp;an;nr