SME

Strana ANO má nových podpredsedov, pripravuje volebné tézy

LEVOČA 9. októbra (SITA) – Republiková rada Aliancie nového občana (ANO) na rokovaní v Levoči dnes zvolila nových podpredsedov strany. Novými podpredsedami ANO sa stali - Beáta Brestenská pre školstvo ...

LEVOČA 9. októbra (SITA) – Republiková rada Aliancie nového občana (ANO) na rokovaní v Levoči dnes zvolila nových podpredsedov strany. Novými podpredsedami ANO sa stali - Beáta Brestenská pre školstvo a vedu, Ján Kepeňa pre regionálny rozvoj, Katarína Glončáková pre zahraničnú oblasť, Vladimír Menich pre ekonomické činnosti a Eva Černá, ktorú v jej neprítomnosti pre chorobu, zvolila rada za podpredsedníčku pre sociálnu oblasť a rodinu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Republiková rada ANO sa zaoberala aj posudzovaním a aktualizáciou programu Moderná spoločnosť. Pracovné miesta, moderná škola, ako alternatíva pohľadu konzervatívneho KDH, moderná rodina, ako priestor pre naplnenie rovnocenného vzťahu dvoch rovnocenných ľudí a regionálny rozvoj budú štyri priority, ktorým sa chce ANO v najbližšom období venovať. Všetky priority by mali rozpracovať odborné tímy tak, aby mohol programový kongres strany schváliť tézy volebného programu. Podľa Pavla Ruska samotné reformy nestačia na prilákanie zahraničných investorov a na vytvorenie nových pracovných miest. ANO sa chce v ekonomickej oblasti prioritne venovať tvorbe nových pracovných miest vytvorením podmienok na ďalší rozvoj priemyselných parkov a diaľnic hlavne v ekonomicky slabších regiónoch.

SkryťVypnúť reklamu

Programový kongres ANO by mal byť v januári alebo vo februári budúceho roku. Volebný program ANO bude prezentovaný pod hlavičkou Moderná spoločnosť. "Pripravujeme sa na budúce obdobie. Pripravujeme sa na návrat do pozícií, ktoré sme mali a chceme pripraviť program, ktorý nám to umožní,“ uviedol P. Rusko.

Republiková rada ANO sa zaoberala aj blížiacim sa voľbám do vyšších územných celkov (VÚC). ANO sa chce presadiť v koalíciách, ktoré sú už väčšinou uzavreté. Podľa Ruska, aliancia ponúka na regionálnej úrovni veľmi dobrých kandidátov. Má svojich kandidátov v Banskej Bystrici a v Košiciach. "Urobíme všetko preto, aby sme boli vo voľbách do VÚC úspešnejší než pred štyrmi rokmi,“ doplnil Rusko. Cieľom ANO je dosiahnuť viac poslancov.

SkryťVypnúť reklamu

V parlamente podporí ANO len tie návrhy zákonov, ktoré majú pre ANO zmysel a boli súčasťou programového vyhlásenia vlády, “pokiaľ však svojím obsahom budú korešpondovať aj s našimi programovými prioritami,“ uviedol Rusko. Podľa B. Brestenskej, príkladom sú školské zákony, ktoré sú pre ANO v súčasnej podobe neprijateľné. "Tam určite nepodporíme veci, ktoré obsahovo idú proti našim prioritám,“ uviedla Brestenská. ANO však nebude automaticky zatracovať návrhy zákonov len preto, že je v opozícii.

Rokovanie Republikovej rady ANO sa uskutočnilo v kraji, kde mala aliancia podľa Ruska najväčšie problémy s regionálnymi funkcionármi, "ako jasný signál podpory tých, ktorí pri nás zostali,“ doplnil. Otázkam minulosti sa republiková rada podľa svojho lídra venovala "len niekoľko minút“. Minulosť nie je podľa Ruska téma, na ktorú chce ANO míňať energiu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 11 108
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 504
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 184
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 549
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 438
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 226
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 1 940
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 874
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes: ONLINE prenos zo 4. zápasu osemfinále play-off NHL.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo 4. zápasu 1. kola play-off zámorskej NHL: New Jersey Devils - Carolina Hurricanes.


Hráči Žiliny sa radujú z gólu v zápase 7. kola nadstavbovej časti futbalovej Niké ligy v skupine o titul medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava.

Žilina prerušila čakanie na víťazstvo.


a 1 ďalší
Radosť hráčov Liverpoolu.

V zápase s Tottenhamom podal dominantný výkon.


TASR
Na snímke je slovenská cyklistka Viktória Chladoňová.

Holandské favoritky zatienila majsterka Maurícia.


SkryťZatvoriť reklamu