SME

SDĽ: Odvolávanie Mikloša nebolo pre ľavičiarov príjemné

BRATISLAVA 16. februára (SITA) - Hlasovanie o vyslovení nedôvery podpredsedovi vlády Ivanovi Miklošovi bolo nanútenou témou opozície a nebolo pre SDĽ príjemné, povedal dnes v rozhovore pre agentúru SITA podpredseda SDĽ Ladislav Orosz. Postoj, ktorý ľaviči

ari zaujali, však podľa neho vytvoril podmienky na to, aby formulovali jasné predstavy o tom, čo chcú urobiť a koaliční partneri ich požiadavky akceptovali. Predpokladám, že v pondelok na republikovom predstavenstve požiadavky dostanú oficiálnu podobu, uviedol Orosz.

Požiadavky SDĽ voči koaličným partnerom sú legitímne a nemajú ísť nad rámec Programového vyhlásenia vlády SR. Podľa Orosza pôjde o presadzovanie bezplatného vysokoškolského vzdelania, presadenie pôvodnej vládnej podoby zákona o štátnej a verejnej službe. Pre SDĽ je dôležité aj schválenie novej úpravy konfliktu záujmov, ktorá by mala stanoviť jasné pravidlá pre pôsobenie verejných činiteľov vo verejných funkciách a má obmedziť priestor na korupciu vo verejnom sektore. SDĽ bude žiadať, aby partneri nepodporovali poslanecké návrhy zákonov, ktoré prichádzajú od poslancov opozície a zásadne menia veci, ktoré už boli rozhodnuté na základe vládneho programu.

SDĽ má podľa Orosza stále záujem odstrániť pochybnosti z káuz, o ktorých sa v ostatnom čase hovorilo. Nepovažuje za uzatvorenú kauzu VSŽ, v ktorej generálna prokuratúra pokračuje vo vyšetrovaní. Najdôležitejšie je odstrániť zrnká nedôvery medzi koaličnými partnermi, vyhlásil Orosz a dodal, že keď sa to nepodarí, bude ťažké spoločne presadzovať veci.



rp;fa

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 347
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 482
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 276
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 318
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 930
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 465
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 554
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 088
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Viktória Hrunčáková sa teší z výhry proti Rebecce Munkovej Mortensenovej z Dánska.

Slovenky po nečakane dramatickom priebehu získali prvý bod v kvalifikačnej skupine Pohára Billie Jean Kingovej.


TASR
Juraj Slafkovský (v strede) na striedačke Montrealu Canadiens.

Máme tu veľa dobrých hráčov a konkurencia je zase o niečo vyššia, vraví Slafkovský.


TASR
Zľava Martin Šviderský, Nelson Weiper a Eric Martel v zápase Slovensko U21 - Nemecko U21 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave v rámci prípravy na EURO U21 2025.

Do predaja ide ďalších 1800 vstupeniek.


Zľava Daniel Gachulinec, Jadeon Descheneau a brankár Connor Lacouvée v zápase HK Nitra - DOXXbet Vlci Žilina v 5. semifinále play-off Tipos extraligy.

Žilinčania znížili stav semifinálovej série na 2:3 na zápasy a doma si chcú vybojovať rozhodujúci siedmy zápas.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu