Podľa neho zatiaľ nie je avizovaný záujem o opozičné stretnutie. Opozícia sa bude snažiť v parlamente presadiť návrh ústavného zákona o skrátení funkčného obdobia parlamentu. Mečiar konštatoval, že časť poslancov koalície podporí posunutie návrhu do druhého čítania.
Podľa Mečiara rovnako nie je ani dohoda o prípadnom podaní návrhu na odvolanie niektorého z členov vlády. "Ak by sa v priebehu rokovania vyskytli, našou snahou bude podporiť ich," povedal. Myslí si však, že v súčasnosti nemá opozícia silu pre takýto krok. Predseda ĽS-HZDS ďalej podotkol, že by pre vyjasnenie politickej situácie pomohlo, ak by Smer jasne definoval svoju pozíciu vo vzťahu ku Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH) a Strane maďarskej koalície (SMK). Mečiar avizoval prechod štyroch poslancov hlásiacich sa ku koalícii do opozičného tábora. Malo by sa tak stať po prijatí rozpočtu. Mená nepovedal, pripustil len, že môžu pochádzať z koaličných poslaneckých klubov, ktoré už svojich poslancov stratili.
ĽS-HZDS pracuje aj na návrhu ústavného zákona, ktorým by sa zriadila druhá komora parlamentu. Druhá komora by vznikla rozdelením NR SR v pomere 120 a 30 poslancov, čo je podľa Mečiara kameňom úrazu. Všetky predbežné rokovania podľa neho totiž naznačujú priechodnosť návrhu pri 150 člennej prvej a 50 člennej druhej komore. "Takýto návrh nepredložíme, to by bolo zbytočné predražovanie činnosti," zdôraznil.
Mečiar poblahoželal novovymenovanej ministerke práce, sociálnych vecí a rodiny Ivete Radičovej k nástupu do funkcie. "Je to jeden z tých šťastnejších ťahov Mikuláša Dzurindu," poznamenal s tým, že bude dobré, ak pri tom neskončí a bude pokračovať.