BRATISLAVA 27. októbra (SITA) - Odborári nevylučujú, že protestná akcia policajtov, podporovaná aj ostatnými odborármi, sa bude opakovať. Ako povedal dnes na tlačovej besede prezident Konfederácie odborových zväzov (KOZ) Ivan Saktor, bude to závisieť na rozhodnutí Odborového zväzu polície, ktoré KOZ podporí, nech bude akékoľvek. Odborári okrem toho budú apelovať na poslancov, aby zo zákona o Policajnom zbore vypustili paragraf, ktorý ministrovi dáva právomoc odvolať ktoréhokoľvek policajného funkcionára bez udania dôvodu. Taktiež chcú, aby minister zvážil a zvrátil Litvovo odvolanie a vyvodil dôsledky voči sebe.
Odborári tiež na dnešnej tlačovej besede informovali, že začínajúci policajt má mesačný hrubý príjem 5 800 korún, osobný príplatok 1000 korún a 1 800 hodnostný príplatok za najnižšiu hodnosť - strážmajstra. Spolu je to podľa šéfa OZP Miroslava Litvu 8 600 Sk, a ak sa do toho zaráta aj 13. a 14. plat, tak je to cca 10 300 Sk. "Palko použil ako argumenty nepravdy, mal by si teda priznať chybu a odstúpiť," povedal Saktor.
Okrem Litvu minister podľa odborárov potrestal aj ďalšieho predáka OPZ - podpredsedu Mariána Magdoška. "Bol som zástupca zamestnancov v dozornej rade Spoločnej zdravotnej poisťovne. Minister dnes požiadal o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia, ktoré by ma odvolalo z funkcie člena dozornej rady," vyhlásil Magdoško.
SITA vydá k správe zvukovú správu.