SME

Liška: Vojenské byty budú musieť civili po odchode zo štátnej správy vrátiť

Bratislava 30. októbra (TASR) - Civilní zamestnanci, ktorým ministerstvo obrany pridelilo vojenský byt, ho budú musieť po odchode zo štátnej správy odovzdať ...

Bratislava 30. októbra (TASR) - Civilní zamestnanci, ktorým ministerstvo obrany pridelilo vojenský byt, ho budú musieť po odchode zo štátnej správy odovzdať a nebudú si ho môcť lacno odkúpiť. Vyhlásil to dnes minister obrany Juraj Liška v diskusnej relácii STV O 5 minút 12.

Reagoval tak na medializované informácie, že armáda služobné vojenské byty pridelila aj blízkym spolupracovníkom ministra. Rezort obrany má asi tri tisíc služobných bytov, z nich je približne 200 voľných. Preto dostali možnosť aj civilní zamestnanci, aby požiadali o byty. Liška podpísal asi 50 rozhodnutí, medzi nimi bol aj jeho hovorca.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Minister už dal preveriť tender na dodávku reklamných predmetov, ktoré majú podporovať profesionalizáciu armády. Výsledky ešte nemá k dispozícii. Každá profesionálna armáda v členských krajinách NATO podľa neho využíva takéto prostriedky na zviditeľnenie ozbrojených síl. Dodal, že v prípade Slovenska je nákup predmetov osemkrát lacnejší.

Tender na reklamné predmety podľa predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR Roberta Kaliňáka budí podozrenie a nedôveruje mu. Poukázal tiež na problémy v bytovej agentúre ministerstva obrany, ktorá podľa zistení Najvyššieho kontrolného úradu porušila rozpočtovú disciplínu. Minister by sa mal podľa neho k tomu vyjadriť. Záverom kontroly NKÚ sa chce venovať aj parlamentný výbor.

Liška poznamenal, že zistenia NKÚ smerujú k obdobiu, keď ešte nebol ministrom. Nový riaditeľ bytovej agentúry prijal podľa neho opatrenia, aby k porušeniam nedochádzalo.

SkryťVypnúť reklamu

Podpredseda SDKÚ Liška by privítal, keby po budúcich parlamentných voľbách mohla pokračovať trojkoalícia SDKÚ-KDH-SMK. Podľa Kaliňáka Slovensko potrebuje výmenu vlády. Smer bude požadovať pri povolebnej spolupráci, aby boli dodržané princípy sociálneho štátu, ako je to definované v ústave. "Pre nás budú dôležité programové smerovania," dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 011
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 619
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 852
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 663
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 289
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 858
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 308
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 139
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Bezpečnostnú situáciu ovplyvňovali útoky, vojna na Ukrajine aj migrácia.


TASR
Ilustračné foto

Celková hodnota je viac ako 2,2 milióna eur.


TASR
Centrum Košíc.

Spracovaná má byť do trinástich mesiacov.


TASR 3
Minister práce Erik Tomáš.

Dôchodkový strop by mal byť aspoň pre manuálne pracujúcich, myslí si.


TASR 1

Sportnet

ONLINE: Kvalifikácia na Veľkú cenu Monaka 2025

Sledujte s nami ONLINE prenos z kvalifikácie na Veľkú cenu Monaka 2025 v rámci seriálu formula 1 (F1).


Stanislav Lobotka oslavuje zisk titulu s Neapolom

Slovák dostal vysokú známku.


Jacob Markstrom v zápase Švédsko - USA na MS v hokeji 2025

Švédsko v semifinále MS v hokeji 2025 čelí USA. Pozrite si všetky góly a zaujímavé momenty.


Charles Leclerc

Domáci jazdec sa ako jediný dostal pod hranicu jednej minúty a jedenástich sekúnd.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu