V diskusnej relácii Televízie JOJ Sedmička to uviedol v súvislosti s podozreniami, ktoré voči činnosti tajnej služby vyslovil líder SMK Béla Bugár. Za málo pravdepodobný považuje aj dôvod takejto diskreditácie, ktorou by údajne mala byť snaha oslabiť voličskú základňu SMK. Tá je podľa Hrušovského jednou z mála strán, ktorá si môže byť istá svojou voličskou základňou. Ak by sa však Bugárove podozrenia potvrdili, považoval by to za „vážne zistenie“.
„Kto teda riadi SIS, keď vznikajú takéto vážne podozrenia?“, opýtal sa podpredseda parlamentu a ĽS-HZDS Viliam Veteška. Podľa neho sa dá pochybovať, že vedenie štátu má činnosť SIS pevne v rukách. Veteška je presvedčený, že SIS monitorovala aj jeho osobu. „Za posledné tri roky mám aj ja konkrétne údaje o tom, že kade som sa pohyboval, tade sa pohybovali ľudia a zisťovali informácie o mne“, vyhlásil.
Hrušovský vyzval k zdržanlivosti pri obviňovaní tajnej služby a podsúvaní informácií „akoby pracovala na objednávku niekoho iného s konkrétnym cieľom diskreditovať“. Nevidí nič čudné na tom, ak SIS monitoruje činnosť najvyšších ústavných činiteľov, ak má podozrenie, že sa dopúšťajú činnosti, ktorá porušuje vnútorný poriadok štátu alebo jeho ústavné zriadenie. Zdôraznil, že ide o legitímne právo a zákonnú povinnosť SIS. Na margo vyjadrení predsedu parlamentného výboru na kontrolu tajných služieb Viliama Soboňu (HZDS), ktorý avizoval, že predloží dokumenty dokazujúce, že SIS sa angažovala v kauze agrodotácií ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona (SMK) poznamenal, že „pravdepodobne ich mať nebude“. Podľa Hrušovského by zo Soboňovej strany mohlo ísť aj o snahu medializovať vlastnú osobu, keďže kandiduje na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.
Hrušovský poprel, že by KDH rokovalo so Smerom-SD o prípadnej povolebnej spolupráci. „Máme ďaleko od programu a aj strany Smer“, zdôraznil s tým, že tvrdenia lídra HZDS V. Mečiara považuje za „zúfalé hľadanie budúceho koaličného partnera“, ktorý Smerom straší voličov vládnych strán.