septembra začala vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III trestné stíhanie vo veci neznámeho páchateľa pre trestný čin sprenevery. Stíhanie sa začalo na základe trestného oznámenia bývalého člena KSS Jána Minárika, zatiaľ nebol nikto v tejto súvislosti obvinený. "Vec je v prípravnom konaní, prebieha vyšetrovanie a v tejto chvíli sa nedá povedať, kedy bude ukončené," konštatovala Husárová.
Ako pre agentúru SITA potvrdil Ján Minárik, podnet na začatie vyšetrovania o nakladaní s členskými príspevkami poslancov za KSS dal na Generálnu prokuratúru 24. septembra 2004. Minárik, ktorý bol členom základnej organizácie KSS v Sološnici (okres Malacky), v podnete hovorí o podozrení zo spáchania trestných činov skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie a sprenevery. Minárik tvrdí, že problémom je výročná správa KSS za rok 2003. Podľa neho správa neobsahuje celé účtovníctvo strany, sú v nej uvedené len príjmy z členských príspevkov radových členov KSS a chýbajú príjmy z členských príspevkov poslancov strany za toto obdobie. Vo výročnej finančnej správe za rok 2003, ktorú KSS zverejnila na internete sa uvádza, že jej príjmy z členských príspevkov dosiahli sumu 320 tisíc korún. Poslanci KSS mali v tom čase platiť členské 7 000 korún mesačne. Strana tak mala za rok 2003 získať 826 tisíc korún, tvrdí Minárik.
Ústredný tajomník Ústredného výboru KSS Ladislav Jača považuje vyšetrovanie za nezmyselné. Pre agentúru SITA uviedol, že celkový príjem strany z členských príspevkov od poslancov sa nedá jednoducho zistiť násobkom počtu poslancov a mesiacov. Viacerí poslanci totiž neplatili každý mesiac alebo platili priamo okresom, ktoré zastupujú. Jača sa preto domnieva, že vyšetrovanie dokáže, že KSS hospodári transparentne a odmieta zneužitie členských príspevkov od jej poslancov.
Politiku KSS zastupovalo v roku 2003 v parlamente 11 poslancov, po odchode Hermana Arvaya v roku 2003 a odchode Ivana Hoptu o rok neskôr sa poslanecký klub KSS zúžil na deväť.