V súlade so zákonom o slobode informácií sa mená vyznamenaných nezverejňujú. Súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi sa nepozdáva terajšie znenie zákona o štátnych vyznamenaniach, chce sprísniť kritéria na výber kandidátov. Podľa hovorcu prezidenta Mareka Trubača, Kancelária prezidenta SR už dopracováva novelu zákona o štátnych vyznamenaniach a v krátkom čase by ju mali cez poslancov predložiť do parlamentu.
Vláda posúdi aj návrh novely zákona o prevode majetku, ktorý pripravil poslanec Ivan Šimko. Ten navrhuje, aby prebytočný majetok ministerstva vnútra, dopravy a financií obce a vyššie územné celky získali jednoduchšie, darovacou zmluvou. Ministerstvo vnútra odporúča vláde novelu schváliť. Samospráva by takto mala získať majetok týchto rezortov, ktorý sa stal prebytočný pre decentralizáciu verejnej správy a členstvo Slovenska v EÚ. Ide predovšetkým o stavby a pozemky na hraniciach s členskými krajinami únie. V súčasnosti sa tento zákon vzťahuje iba na prebytočný majetok ministerstva obrany.
Kabinet sa bude zaoberať aj návrhmi ministra obrany na transformáciu rozpočtových a príspevkových organizácií v pôsobnosti rezortu. Minister Juraj Liška žiada kolegov o súhlas so zmenou štatútu rekreačných zariadení a vedecko-technických ústavov. Z príspevkových organizácií by sa mali stať akciové spoločnosti so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. Transformačné zmeny sa týkajú Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie, Vojenského leteckého technického a skúšobného ústavu v Košiciach, Vojenského technického ústavu v Liptovskom Mikuláši a rekreačných zariadení v Smrekovici a Zemplínskej Šírave. Akciové spoločnosti vzniknú podľa návrhu ministerstva obrany od 1. januára budúceho roku. Výnimkou je len skúšobný ústav na Záhorí, jeho transformácia sa zavŕši do konca roku 2006.
Ministri posúdia aj návrh stanov a zakladateľských listín vojenských zdravotníckych zariadení, ktoré sa rovnako transformujú na štátne akciové spoločnosti. Ide o Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku, nemocnicu ministerstva obrany v Bratislave, Leteckú vojenskú nemocnicu v Košiciach, Vojenský kúpeľný ústav Piešťany, klimatické kúpele Tatranské Matliare a vysokošpecializovaný ústav pre choroby pľúcne Nová Polianka. Dôvodom na transformáciu vojenského zdravotníctva je reforma ozbrojených síl a zmeny zdravotníckej legislatívy. Nemocnice a ústavy v pôsobnosti rezortu sa stanú "akciovkami" od januára. V prípade najväčšej - Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku sa tak stane v polovici budúceho roka. Rezort obrany si od zmien vo svojich rozpočtových a príspevkových organizáciách sľubuje úsporu nákladov, zefektívnenie ich činnosti či výraznejšie uplatnenie sa v civilnom sektore.