Do ďalšieho legislatívneho procesu sa dostali tri novely o koncesionárskych poplatkoch, ktoré riešia problematiku platenia sankcií z nedoplatkov. Generálny pardon, ktorým by sa odpustili likvidačné sankcie z nedoplatkov koncesionárskych poplatkov, navrhuje vo svojej novele poslanec za SDKÚ Tomáš Galbavý. Reaguje na stav, keď STV a SRo pristúpili k vymáhaniu nedoplatkov od fyzických a právnických osôb v niekoľkomiliónových sumách. Nezávislý Branislav Opaterný v druhej novele navrhuje znížiť sankcie za meškanie s platením. Podľa neho by sa mal namiesto penále uzákoniť sankčný úrok ako v prípade nezaplatenia daní. Poslanci Smeru-SD Dušan Jarjabek, Renáta Zmajkovičová a Dušan Čaplovič presadzujú, aby sa definovala horná hranica poplatku za omeškanie, a to vo výške trojnásobku priemernej mesačnej mzdy v prípade fyzických osôb a dvadsaťnásobku priemernej mesačnej mzdy u právnických osôb.
Zákaz zobrazovania scén, kde sú maloletí vystavovaní fyzickému, či psychickému utrpeniu, upravuje novela zákona o vysielaní a retransmisii, ktorú dnes poslanci posunuli do druhého čítania. Do druhého čítania sa dostala aj novela zákona o vysielaní a retransmisii z dielne Kataríny Tóthovej a Milana Urbániho (obaja ĽS-HZDS), ktorí navrhujú zvýšiť ochranu ponúk programov najmä pred prezentovaným násilím v elektronických médiách. Keďže násilné scény sú často zobrazované v dennom a podvečernom vysielaní, poslanci chcú zakázať, aby sa cez deň, predovšetkým v popoludňajších hodinách v elektronických médiách vysielali scény násilia a pohlavného styku.
Mesačné paušálne náhrady generálneho prokurátora SR by sa mali zvýšiť na 80 percent jeho platu. Vyplýva to z novely zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, ktorú dnes poslanci posunuli do druhého čítania. Paušálne náhrady generálneho prokurátora v súčasnosti predstavujú osemtisíc korún. Podľa predkladateľov, poslancov Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Jána Drgonca a Petra Miššíka by mal generálny prokurátor dostávať paušálne náhrady v sume 49 608 korún.
Do druhého čítania parlament posunul aj novelu zákona o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch. Právna norma, ktorú do NR SR predložil nezávislý poslanec Ladislav Polka, má umožniť zapísanie útvaru kriminalisticko-expertíznych činností Policajného zboru do zoznamu súdnych znalcov a tlmočníkov. Poslanci do druhého čítania posunuli aj novelu zákona o verejnom ochrancovi práv, ktorá rozširuje jeho pôsobnosti. Ombudsman sa mal podľa nej podieľať na ochrane práv a slobôd fyzických a právnických osôb pri konaní, rozhodovaní alebo nečinnosti orgánov verejnej správy, ak je konanie týchto orgánov v rozpore s právnym poriadkom alebo princípmi demokratického a právneho štátu.
Poslanci ĽS-HZDS Katarína Tóthová a Tibor Cabaj dnes v parlamente neuspeli s návrhom na zmenu pomerného volebného systému na väčšinový. Podľa novely zákona o voľbách do Národnej rady SR malo Slovensko tvoriť 150 volebných obvodov. Poslancom ĽS-HZDS neprešla ani krátka novela zákona o súdoch. Chceli ňou upraviť ustanovenie, podľa ktorého minister vymenuje za predsedu súdu toho uchádzača, ktorý skončil prvý vo výberovom konaní. Parlament v prvom čítaní odmietol aj ústavný zákon poslancov za KSS. Podľa ich návrhu ak poslanec z vlastného rozhodnutia opustí politickú stranu, za ktorú kandidoval, jeho mandát by nemal zaniknúť, ale do konca volebného obdobia by sa nemal uplatňovať.