Domáce udalosti roka 2005 - november 2005

BRATISLAVA 17. decembra (SITA) -


1. novembra

Prezident Ivan Gašparovič pre agentúru Reuters uviedol, že slovenská menšinová vláda pravdepodobne vydrží až do riadnych volieb. Pokiaľ by sa však súčasná krehká stabilita opäť premenila v parlamentnú krízu, mali by sa konať predčasné voľby. "Politická nervozita stále trvá a to nie je dobrý signál pre súčasnú vládu, ktorá sa snaží dokončiť mandát v menšinovom postavení," povedal Gašparovič pre Reuters.


2. novembra

Nemecko sa síce neobáva priveľkého prívalu slovenských pracovníkov, no napriek tomu neuvažuje o skrátení, či úplnom zrušení prechodného obdobia voľného pohybu pracovných síl, konštatoval po stretnutí v Bratislave s prezidentom Ivanom Gašparovičom jeho nemecký partner Horst Kőhler.


3. novembra

Chorvátsko je podľa prezidenta Ivana Gašparoviča najlepšie pripravenou krajinou západného Balkánu na vstup do EÚ. Uviedol to v Bratislave po stretnutí s chorvátskym prezidentom Stjepanom Mesičom, ktorý konštatoval, že Slovensko by mohlo byť príkladom pre jeho krajinu, ako sa rýchlo integrovať do štruktúr EÚ.

Premiér Mikuláš Dzurinda rokoval v Berlíne s dezignovanou kancelárkou Angelou Merkelovou o tom, že Slovensko očakáva od novej nemeckej vlády vyššie porozumenie voči reformám, ale aj voči zjednodušeniu daňového systému a zavedeniu rovnej 19 percentnej dane. Nízke daňové zaťaženie sa totiž v minulosti často stávalo terčom kritiky nemeckých predstaviteľov.

Bratislavu navštívil minister obrany Slovinska Karl Viktor Erjavec.

Bratislavská krajská rada KDH nevyhovela požiadavke predsedníctva strany a nestiahla Pavla Bielika z kandidačnej listiny na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja. O stiahnutie Bielika z kandidátky požiadalo na návrh Pavla Hrušovského predsedníctvo KDH. Bielik je totiž obvinený z brania úplatku.

Račiansky starosta Pavol B., obžalovaný z korupcie vyhlásil vo svojej výpovedi pred Špeciálnym súdom, že obžaloba je nezákonná a skutok, ktorý je mi kladený za vinu, sa nemohol stať. Podľa Pavla B. sa voči nemu ako aj voči poslancom miestneho zastupiteľstva vedie už niekoľko mesiacov diskreditačná kampaň a do tejto kauzy bolo podľa neho vnesené "politikum" a nevylúčil, že ide o spravodajské hry.

Predseda predstavenstva spoločnosti Invest In Pavol K., ktorý ako svedok vypovedal pred senátom Špeciálneho súdu, opäť potvrdil, že starosta Rače Pavol B. požadoval prostredníctvom Jaroslava Š. od neho 5 mil. Sk. Za tieto peniaze mal získať súhlas miestneho zastupiteľstva na postavenie bytov v Rači.


4. novembra

Pri budovaní modernej električky spájajúcej bratislavské sídlisko Petržalka s centrom Bratislavy by sa mohlo spolupodieľať aj chorvátske hlavné mesto Záhreb. Uviedol to chorvátsky prezident Stjepan Mesič na stretnutí s bratislavským primátorom Andrejom Ďurkovským. Mesič povedal, že návrh prerokuje s primátorom Záhrebu.

Nových veľvyslancov Slovenska, ktorí budú pôsobiť v Spojených štátoch mexických, v Chorvátsku, Kazašskej republike a v Taliansku, vymenoval prezident Ivan Gašparovič.

Sociálna politika, európska integrácia a úloha národných parlamentov v komunikácii s verejnosťou o agende EÚ dominovali rokovaniu Parlamentného zhromaždenia Stredoeurópskej iniciatívy (PZ SEI) v Bratislave.

Na parkovisku na Tyršovom nábreží v Bratislave večer zavraždili 21-ročného študenta Daniela Tupého. Mladík zomrel na následky viacpočetných bodných zranení.


7. novembra

Slovensko bude pomáhať Chorvátsku, aby ukončilo prístupové rokovania s EÚ čo najskôr, zdôraznil premiér Mikuláš Dzurinda po rokovaní s prezidentom Ivanom Gašparovičom a predsedom NR SR Pavlom Hrušovským. Obaja boli prekvapení Dzurindovým vyjadrením v Berlíne, že EÚ pri rozširovaní potrebuje v súčasnosti prestávku.


8. novembra

Rumunský prezident Traian Basescu bol na oficiálnej návšteve Slovenska. Po rokovaní s prezidentom Ivanom Gašparovičom obaja vyhlásili, že na území Slovenska ani Rumunska sa tajné väzenia, ktoré by zriadila americká spravodajská služba CIA, nenachádzajú. Zároveň popreli informáciu, že predstavitelia ich krajín boli o zriadenie takýchto väzníc slúžiacich na vypočúvanie údajných teroristov zadržaných v Afganistane požiadaní.

Na návštevu Slovenska pricestoval maďarský minister zahraničných vecí Ferenc Somogyi.

Pojednávanie v kauze tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia Špeciálny súd (ŠS) v Pezinku hneď v jeho úvode musel odročiť na neurčito. Do súdnej siene sa nedostavil obžalovaný Jozef. M. i dvaja obhajcovia.

NR SR schválila trojicu zákonov z dielne ministerstva obrany, ktoré súvisia s prechodom na plne profesionálnu armádu.

NR SR schválila novelu zákona o horskej službe, na základe ktorej budú osoby, po ktorých bude horská záchranná služba pátrať alebo ich zachraňovať, od roku 2006 povinné uhradiť náklady na túto činnosť.

Predseda ANO Pavol Rusko v NR SR v rozprave o návrhu zákona na skrátenie volebného obdobia uviedol, že poslankyni Ivete Henzélyovej niekto ponúkal peniaze na rekonštrukciu domu a konkrétne dôkazy, ktoré to potvrdzujú podá orgánom činným v trestnom konaní.

Nezávislá poslankyňa Iveta Henzélyová označila tvrdenie Pavla Ruska za nezmysel. Zdôraznila, že to nie je pravda a dodala, že na dom si zobrala hypotekárny úver.


9. novembra

Približne 5 000 ľudí na bratislavskom Hodžovom námestí so sviečkami v rukách protestovalo proti násiliu a čoraz viac rozmáhajúcemu sa pravicovému extrémizmu. Pochod proti nacizmu a násiliu sa skončil na petržalskom Tyršovom nábreží, kde zavraždili študenta Daniela Tupého. Pietne spomienky sa konali vo viacerých mestách na Slovensku.

Vysoký predstaviteľ EÚ pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku a generálny tajomník Rady EÚ Javier Solana v Bratislave vyzdvihol impozantný pokrok Slovenska. Podotkol, že len máloktorej z pristúpených krajín sa darí tak dobre ako Slovensku. Podľa neho sa ukázalo, že rozšírenie EÚ bol zmysluplný krok a je prínosom nielen pre nové krajiny, ale pre celú úniu.

Politicko-diplomatické ocenenie americkej neziskovej organizácie Friends of Slovakia za svoje pôsobenie v politickom a verejnom živote dostal predseda NR SR Pavol Hrušovský.

Poslanec Pavol Rusko podal na Úrade boja proti korupcii Odbor Bratislava trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu podplácania. K trestnému oznámeniu pripojil jeden dôkaz - CD s audiovizuálnou nahrávkou.

Poslankyňa Iveta Henzélyová konštatovala, že nahrávku, ktorú zverejnil predseda ANO Pavol Rusko považuje za poskladanú a zmanipulovanú.


10. novembra

SIS má dôveru predsedu NR SR Pavla Hrušovského. Povedal to po rokovaní parlamentného výboru na kontrolu SIS, na ktorom mal podľa prísľubu predložiť jeho predseda Viliam Soboňa dôkazy o monitorovaní ministra Zsolta Simona. „Moje predpoklady sa splnili a pán predseda výboru nepredložil žiadne dôkazy,“ povedal Hrušovský a zopakoval, že Soboňove vystúpenie je súčasťou predvolebnej kampane na post predsedu VÚC.

V Žiline sa konala posledná rozlúčka so zavraždeným 21-ročným študentom Danielom Tupým.


12. novembra

Pietnu spomienku na obete intolerancie Zastavme neonacistov usporiadalo na Tyršovom nábreží v Bratislave občianske združenie Ľudia proti rasizmu.


13. novembra

Pavol Rusko sa postrelil do lýtka keď sa vracal z poľovačky a čistil zbrane, aby ich uložil do trezoru. Zrazu jedna zbraň vystrelila a Ruska trafila. Ochrankári ho okamžite previezli do bratislavskej nemocnice, kde ho operovali.

Poslanec NR SR Ján Cuper v so svojou Škodou Octavia havaroval v Modre. Policajti mu namerali viac ako dve promile (0,97 mg/l krvi) a namieste mu zadržali vodičský preukaz.


14. novembra

Prezident Ivan Gašparovič v Bratislave prijal odstupujúceho poľského prezidenta Alexandra Kwaśniewskeho.

Poslancovi Jánovi Cuperovi vrátili vodičský preukaz. Keďže má poslaneckú imunitu, prípad odložili a dopravná nehoda bola riešená v priestupkovom konaní. Škody na autách sa vyšplhali na 160 tisíc, na dopravnom značení sú päťtisíc.

Slovensko poskytne na budúci rok Ukrajine 120 tisíc eur ako pomoc zameranú na prístupový proces do NATO. Uviedol to minister obrany SR Juraj Liška po rokovaní so svojím ukrajinským partnerom Anatolijom Stepanovyčom Hrycenkom.


15. novembra

Predseda SMK Béla Bugár podpísal zmluvu o spolupráci s predsedom Bieloruskej ľudovej strany Vincukom Viachorkom a predsedom Bieloruskej občianskej strany Anatolijom Lebeďkom.

Poslanec NR SR Jozef Banáš zostal vo funkcii viceprezidenta PZ NATO. Vo funkcii ho potvrdili členovia PZ na 51. zasadnutí v Kodani aj na druhú polovicu volebného obdobia.

SR prijali na plenárnom zasadnutí v Krakove za člena Pracovnej skupiny pre medzinárodnú spoluprácu v oblasti vzdelávania, zachovania, pamiatky a výskumu holokaustu (ITF).


16. novembra

Na Slovensku vznikne ďalšia, v poradí siedma súkromná vysoká škola. Vláda udelila štátny súhlas Stredoeurópskej vysokej škole (SEVŠ) v Skalici, ktorá chce poskytovať štúdium od budúceho akademického roka 2006/2007.

Udalosti spred 16 rokov si na bratislavské Námestie SNP prišla pripomenúť len zhruba stovka Bratislavčanov. Pre nich a návštevníkov hlavného mesta zorganizoval Úrad vlády SR v predvečer výročia 17. novembra 1989 koncert.

Zhromaždenie Slovenskej pospolitosti-národnej strany na bratislavskom Hodžovom námestí, ktoré sa malo uskutočniť vo štvrtok 17. novembra, starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Peter Čiernik zakázal.


17. novembra

Očistu slovenského súdnictva od osôb skompromitovaných nespravodlivými rozsudkami v politických procesoch pred rokom 1989 žiadali účastníci protestu pred budovou Najvyššieho súdu SR v Bratislave. Na zhromaždení pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu, ktoré zorganizovali združenie Network Slovakia a Fórum pre verejné otázky, sa zišlo približne 50 ľudí. Boli medzi nimi aj bývalí politickí väzni.


19. novembra

Skúsenosť zo situácie vo Vysokých Tatrách po prírodnej katastrofe z 19. novembra 2004 ukazuje, že nešťastie sa dá obrátiť aj na niečo perspektívne a využiť ho na vyriešenie mnohých vecí, ktoré dlhé roky spali, povedal premiér Mikuláš Dzurinda počas konferencie Vysoké Tatry 2005 v Tatranskej Lomnici.


21. novembra

V budove, kde sa nachádza aj slovenské veľvyslanectvo v Štokholme, našli balíček s výbušninou, informovala švédska polícia. "Mali sme podozrenie, že balíček obsahoval výbušninu, čo sa teraz potvrdilo," uviedol policajný hovorca Ulf Göranzon s tým, že experti nálož odstránili. Hovorca MZV SR Juraj Tomaga uviedol, že všetci pracovníci ambasády neboli zranení.

Poslanec NR SR Jozef Banáš požiadal generálnu prokuratúru, aby preskúmala pravosť podpisu Lotos vo zväzku komunistickej Štátnej bezpečnosti, ktorý na neho tajná služba viedla. Súčasťou spisu je listina, ktorá potvrdzuje údajné prevzatie 1 000 korún, ktoré mal Banáš prevziať od príslušníka ŠtB. Na tejto listine je podpísaný Lotos ako osoba, ktorá túto odmenu prevzala. "Keďže ja som nikdy takúto odmenu nedostal a ani som nikdy takúto listinu nepodpísal, mohla vzniknúť iba tým, že bola sfalšovaná a to minimálne v časti podpisu údajného Lotosa," povedal Banáš.


23. novembra

Dopravnou nehodou poslanca Jána Cupera z 13. novembra v Modre sa zaoberá Generálna prokuratúra (GP) SR. Prokuratúra skúma, či Cuperovo konanie nemožno posúdiť ako trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Podľa Cupera, predsedu Krajského predstavenstva ĽS-HZDS a kandidáta na bratislavského župana, sa Generálna prokuratúra SR zapojila do "diskreditačného predvolebného komplotu" voči jeho osobe. Cuper tvrdil, že sa nedopustil nijakého dopravného priestupku, tobôž nie trestného činu.

Francúzsky súd zamietol žalobu slovenskej europoslankyne Anny Záborskej voči denníku L’Humanité. Ako povedal advokát denníka Jules Borker, dôvodom zamietnutia bolo, že Záborská podala žalobu ako civilná osoba, hoci je poslankyňou Európskeho parlamentu, a teda má verejnú funkciu. "Jej advokáti urobili chybu, ktorú si tribunál všimol a označil jej žalobu za neprijateľnú a neplatnú," povedal Borker. Záborskej právnik Jean Deroux chybu priznal. Záborská podala žaloby proti francúzskym denníkom Libération a L’Humanité za ohováranie. Noviny ju totiž označili za človeka známeho svojimi homofóbnymi postojmi. Podľa Záborskej súd neodmietol jej žalobu pre obsah, ale pre procedurálne chyby, čo považuje za bežnú taktiku francúzskych súdov pri žalobe proti médiám.

Dušan Borženský prezývaný Borža strávi za vraždu údajného bosa košického podsvetia Karola Kolárika za mrežami 14 rokov. Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý v tomto bode obžaloby potvrdil rozsudok košického krajského súdu. Minister spravodlivosti Daniel Lipšic oznámil, že si vyžiada spis Dušana Borženského a zváži podanie mimoriadneho opravného prostriedku. "Trest odňatia slobody 14 rokov za vraždu spáchanú v organizovanej skupine považujem za neprimerane mierny," uviedol.


24. novembra

Prezident Ivan Gašparovič pred plénom bulharského zákonodarného zboru v Sofii uviedol, že Slovensko nebude považovať piatu najrozsiahlejšiu vlnu rozšírenia v histórii EÚ za kompletnú bez plného pripojenia sa Bulharska a Rumunska. "Chcel by som Vás aj z tejto tribúny ubezpečiť, že vstup Bulharska do únie má naše sympatie, čo vaši kolegovia, slovenskí poslanci, jednoznačne vyjadrili schválením vašej prístupovej zmluvy“, uviedol.

Ukrajina má záujem vyvážať na Slovensko elektrickú energiu. O tejto možnosti rokovali v Bratislave premiéri Mikuláš Dzurinda a Jurij Jechanurov.

Slovensko podporuje integráciu Srbska a Čiernej Hory (SaČH) do medzinárodných štruktúr a je za jeho čo najskorší vstup do zoskupenia Partnerstvo za mier. Vyhlásil to minister obrany Juraj Liška v Belehrade po rokovaní s rezortným partnerom Zoranom Stankovičom.

Postup ministra vnútra Vladimíra Palka po októbrovom proteste slovenských policajtov odsúdili aj predstavitelia medzinárodných odborových centrál. Medzinárodná konfederácia slobodných odborov, Európska odborová konfederácia spoločne s KOZ SR a EuroCOP v liste vyzvali Slovensko, aby rešpektovalo svoje medzinárodné záväzky vyplývajúce z dokumentov Medzinárodnej organizácie práce, Rady Európy a z členstva v EÚ.

V Spišskej Novej Vsi sa u voľne žijúcich holubov objavil vtáčí pseudomor, vírusové ochorenie, ktoré má podobné príznaky ako skutočný vtáčí mor. Ochorenie nie je prenosné na človeka.


25. novembra

V Piešťanoch sa konal summit Stredoeurópskej iniciatívy.


26. novembra

Spolu 18,02 percenta zo 4 282 070 oprávnených voličov využilo svoje právo a zúčastnilo sa na voľbách do vyšších územných celkov (VÚC). Vo všetkých z ôsmich samosprávnych krajov bolo zvolené zastupiteľstvo a ani v jednom z krajov nebol zvolený predseda.


28. novembra

Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu ústavného zákona o konflikte záujmov. Okrem iného rozširuje okruh osôb, ktorých sa bude týkať. Medzi inými to bude aj generálny riaditeľ Daňového riaditeľstva SR, predseda správnej rady Ústavu pamäti národa, generálny riaditeľ Železníc SR či predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Podpísal aj normy z Ministerstva obrany (MO SR), ktoré súvisia s prechodom na plne profesionálnu armádu.

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská (KDH) je presvedčená, že 25. novembra zaznamenala prvý úspech v sporoch s francúzskymi médiami. Záborskej kancelária v stanovisku tvrdí, že 17. komora špeciálneho súdu veľkej inštancie v Paríži uviedla, že francúzsky denník Libération sa voči jej osobe dopustil ohovárania, keď ju vo viacerých článkoch označil za homofóbnu političku. Charles Emmanuel Soussen, právny zástupca denníka, však v rozhovore Záborskej hodnotenie odmietol. "V piatok nedošlo na súde k žiadnemu rozhodnutiu, zúčastnené strany iba predstavili svoje argumenty, rozhodnutie padne 13. januára,“ vysvetlil Soussen. Na otázku, či tribunál v piatok dospel k záveru, že Libération Záborskú ohováral, Soussen povedal, že „ide o interpretáciu pani Záborskej.“


29. novembra

Švajčiarsko si želá, aby mohlo poskytnúť finančný príspevok desiatim novým členským krajinám Európskej únie. Uviedla to ministerka zahraničných vecí Švajčiarskej konfederácie Micheline Calmy-Rey po rokovaní so šéfom slovenskej diplomacie Eduardom Kukanom.

Kandidát Strany maďarskej koalície (SMK) na post nitrianskeho župana László Szigeti, ktorý postúpil do druhého kola volieb nitrianskeho župana, sa vzdal svojej kandidatúry. Svojím rozhodnutím uvoľnil miesto v poradí tretiemu kandidátovi Jánovi Greššovi (SDKÚ). Rozhodnutie SMK a Lászlóa Szigetiho vzdať sa kandidatúry na post nitrianskeho župana je podľa predsedu strany Bélu Bugára gestom k ostatným stranám a voličom, aby sa naďalej nezvyšovalo napätie medzi Slovákmi a Maďarmi v kraji.

To, že nahrávka poslancov Pavla Ruska a Ivety Henzélyovej je pravá, potvrdila aj Generálna prokuratúra SR. "Policajná expertíza potvrdila pravosť nahrávky. Vec dozoruje prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry," povedala Jana Tökölyová z tlačového odboru Generálnej prokuratúry SR.


30. novembra

Západný Balkán bol vždy prioritou Slovenska, a preto prezident Ivan Gašparovič v Sarajeve podporil reformné kroky a integračné ambície Bosny a Hercegoviny (BaH).

Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Alexandra Novotná požiadala ministra Rudolfa Zajaca, aby navrhol vláde odvolať ju z funkcie.

Ivan Švejna odstúpil z postu predsedu hnutia Vpred. V prvom kole regionálnych volieb na post bratislavského župana sa umiestnil na treťom mieste, keď od voličov získal 6 294 hlasov (8,5 %).

Európsky parlament sa bude zaoberať sporom medzi slovenskou vládou a políciou. Požiadavku, aby do programu zasadnutia bola zaradená ústna otázka v tejto veci adresovaná Európskej komisii, predložil predseda druhej najsilnejšej skupiny v Európskom parlamente, skupiny Európskych socialistov (PES), Martin Schulz. S návrhom prišli slovenskí europoslanci Monika Beňová, Miloš Koterec a Vladimír Maňka.


Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 4. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 7. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 8. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 9. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 10. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande
 1. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 2. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 3. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 4. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 5. Unverzita vyTVORená nápadmi študentov!
 6. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 7. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 8. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 9. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 10. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 1. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 9 530
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 3 751
 3. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 3 080
 4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 3 070
 5. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 2 175
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 635
 7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 629
 8. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 1 439
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 429
 10. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach 1 051

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Do Moricových železničných opravovní vstupuje nový investor

Budamar získa tretinu v ŽOS Vrútky.

Neprehliadnite tiež

Domov

Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.

Domov

Armádny generál: Termíny sú šibeničné, zmluvu na migy budeme musieť predĺžiť

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Domov

Kiska sa v New Yorku zúčastnil na biznis fóre, s podnikateľmi hovoril aj o Slovensku

Spomedzi lídrov biznisu sa fóra zúčastnil aj najbohatší človek sveta Bill Gates.

Domov

Ministerka Lubyová: Nikto v EÚ nechce pozastaviť eurofondy pre vedu a výskum

Pripomenula, že ministerstvo školstva zrušilo problematickú eurofondovú výzvu.