DO 15. DECEMBRA

Domáce udalosti roka 2005 - december 2005

BRATISLAVA 17. decembra (SITA) -


1. decembra

Prezident Ivan Gašparovič prevzal čestný doktorát na pôde mostarskej univerzity v Bosne a Hercegovine.

Predsedovia parlamentov Česka, Maďarska, Rakúska, Poľska, Slovinska a Slovenska a predsedovia parlamentov kandidátskych krajín EÚ Bulharska a Rumunska sa v Bratislave na 5. stretnutí Regionálneho partnerstva zhodli na potrebe posilnenia vplyvu národných parlamentov na politiku EÚ.

Bratislavský krajský súd definitívne oslobodil bývalého šéfa SIS Ivana Lexu a ďalších piatich bývalých príslušníkov SIS obžalovaných v kauze mercedes, nezbavenie mlčanlivosti a strata odpočúvacieho zariadenia.

Plénum Ústavného súdu (ÚS) na neverejnom zasadnutí uložilo generálnemu prokurátorovi SR Dobroslavovi Trnkovi disciplinárne opatrenie - pokutu 7 000 korún za spáchanie priestupku spôsobením dopravnej nehody. Tá sa stala v januári 2005 v Pezinku.


2. decembra

Premiéri krajín Visegrádskej štvorky (V 4) spolu s britským premiérom Tonym Blairom, ktorého krajina teraz predsedá EÚ, v Budapešti rokovali o návrhu eurorozpočtu. Blair už na túto tému hovoril 1. decembra s premiérmi pobaltských krajín. Lídri V 4 Blairovi zaslali list, v ktorom ho vyzvali na vyriešenie otázok o rozpočte EÚ. Pripomenuli mu tiež, aby nezabúdal na sľuby regionálnej pomoci, ktoré únia dala novým, chudobnejším členom.

Prioritou Slovenska je podľa premiéra Mikuláša Dzurindu dosiahnuť, aby sa DPH mohla započítať ako oprávnená položka do projektov pri čerpaní fondov EÚ. Ako uviedol Dzurinda v Budapešti, Slovensko tiež požaduje väčšiu flexibilitu kohéznych fondov. Upozornil, že schvaľovanie projektov trvá dlho. Slovensko preto chce zaviesť nové pravidlo, aby sa doba čerpania fondov rátala od schválenia a nie od podania návrhu na projekty.


3. decembra

Vyše dvetisíc ľudí, najmä policajtov, prišlo na bratislavské Námestie slobody podporiť protestnú akciu Odborového zväzu polície (OZP). Jednou z požiadaviek policajných odborárov je aj zvrátenie personálneho rozhodnutia ministra vnútra Vladimíra Palka, ktorý odvolal šéfa policajných odborárov Miroslava Litvu z policajnej funkcie. Litva povedal, že proti svojmu odvolaniu podal rozklad, na základe ktorého môže minister svoje personálne rozhodnutie zvrátiť. Litva však bude spokojný aj s tým, ak minister začne s odborármi rokovať a zaradí ho do činnej zálohy.

Na letisko Poprad-Tatry dosadlo prvýkrát lietadlo spoločnosti Sky Europe Airlines na linke Londýn – Poprad. Z britskej metropoly priletelo 80 cestujúcich.


4. decembra

Protest policajtov na bratislavskom Námestí slobody bol podľa ministra vnútra Vladimíra Palka fiaskom. Konštatoval to v diskusnej relácii STV O 5 minút 12. Zároveň prirovnal predchádzajúce akcie policajných odborárov k "ľahkému pokusu o ľavicový ´pučík´ na ministerstve vnútra, ktorého cieľom je oslabiť pozície ministra vnútra".

Slovensko prehralo vo finále Davisovho pohára. Team Chorvátska ho porazil 3:2 na zápasy.


6. decembra

Postoj Slovenska k britskému návrhu rozpočtu Európskej únie na roky 2007 - 2013 by mal byť výsledkom analýzy odborníkov. "Za situácie, aká bola ponúknutá, Slovensko na tom v tomto čase nestratí. Treba však zhodnotiť aj budúcnosť," myslí si prezident Ivan Gašparovič, ktorý v rozhovore pre agentúru SITA povedal, že zatiaľ sa jednoznačne nedá na návrh Veľkej Británie reagovať. V tejto súvislosti sa Gašparovič zamyslel, či aj minulotýždňový postoj premiéra Mikuláša Dzurindu počas summitu Visegrádskej štvorky (V4) v Budapešti bol len jeho názorom alebo celej vlády. Niektoré posledné rozhodnutia v zahraničnej politike, ktoré urobil premiér, budú podľa prezidenta na diskusiu. Pripomenul Dzurindov postoj, keď predseda slovenskej vlády na rozdiel od svojich visegrádskych partnerov otvorene neskritizoval britský návrh.

Navrhované zníženie objemu finančných prostriedkov pre nové členské štáty v britskom návrhu rozpočtu Európskej únie na roky 2007 až 2013 približne o desať percent považuje premiér Mikuláš Dzurinda za príliš vysoké. Návrh britského premiéra Tonyho Blaira však podľa neho umožňuje diskusiu. "Budeme sa usilovať, aby sa oproti pôvodnému návrhu znížila navrhovaná redukcia prostriedkov pre nové členské krajiny a dospeli sme k lepšej finančnej perspektíve," povedal premiér. Za jednu z najvyšších slovenských priorít v navrhovanom rozpočte Dzurinda považuje možnosť uznať daň z pridanej hodnoty (DPH) ako oprávnenú položku pri čerpaní prostriedkov z fondov EÚ.

Vojenskou medailou Za statočnosť prezident Ivan Gašparovič odmenil kapitána Michala Forgácha, ktorý v marci tohto roka počas pôsobenia v operácii Iracká sloboda odvrátil útok irackých povstalcov na americký konvoj.

Disciplinárny senát Najvyššieho súdu SR neuzavrel prípad sudcu Špeciálneho súdu Jána Hrubalu, ktorý v júli spôsobil dopravnú nehodu a odmietol sa podrobiť dychovej i krvnej skúške. Pojednávanie bolo preto odročené na 17. januára 2006. Disciplinárny senát vypočul ako svedka psychiatra Petra Breiera, ktorý približne dva týždne po nehode Hrubalu vyšetroval. Sudca podľa neho javil príznaky stavu po otrase mozgu.

7. decembra

Čínsky premiér Wen Jiabao navštívil Bratislavu. S najvyšší predstaviteľmi rokoval o rozšírení bilaterálnej obchodnej spolupráce.

Prívrženci tradičného čínskeho cvičenia a meditácií Falun Gong, ktoré predstavitelia komunistickej Číny v roku 1999 postavili mimo zákon, pri príležitosti návštevy čínskeho premiéra Wen Jiabao v Bratislave apelovali na politikov, aby na rokovaniach s ním otvorili tému ľudských práv.

Minister vnútra Vladimír Palko vyjadril spokojnosť s hlasovaním poslancov, ktorí schválili dva zákony o policajnom zbore. „Obidva prešli v takej podobe, ako som si želal,“ vyhlásil. Ako skonštatoval, schválená novela zákona o dôchodkovom zabezpečení policajtov umožní postupne v najbližších rokoch stabilizovať policajný zbor.

Podľa šéfa policajných odborov Miroslava Litvu je schválenie dvoch zákonov o policajnom zbore v parlamente výsledkom zmätočného hlasovania a nevie si to vysvetliť. „Aj ľudia, ktorí verejne vyslovovali názory, že majú proti niektorým ustanoveniam týchto návrhov výhrady, sa buď zdržali, nehlasovali alebo boli prítomní a neboli prítomní,“ uviedol. Pripustil, že v niektorých prípadoch mohlo ísť aj o politicky motivované hlasovanie, v niektorých je však presvedčený, že to tak nebolo.

Vláda odvolala Alexandru Novotnú z postu štátnej tajomníčky ministerstva zdravotníctva na vlastnú žiadosť.

Na dodržiavanie práv detí na Slovensku by mala dozerať nezávislá špecializovaná inštitúcia na ochranu detských práv. Vláda schválila Analýzu zvýšenia účinnosti ochrany práv detí, v ktorej ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Iveta Radičová považuje toto riešenie za najvhodnejšie.

Poslankyňa Iveta Henzélyová v súvislosti s kauzou kupovania poslancov vypovedala pred orgánmi činnými v trestnom konaní.

Nová sieť regiónov na vonkajšej východnej hranici EÚ pod názvom NEEBOR (Network of Eastern External Border Regions), ktorej založenie iniciovali predstavitelia 11 regionálnych zastúpení, oficiálne vznikla v Bruseli. Ako informovala vedúca zastúpenia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v Bruseli Natália Tarasovová, spoluzakladateľom siete NEEBOR je aj PSK, ktorý spolu s ostatnými partnermi pripravil text deklarácie. NEEBOR podporuje spoluprácu medzi viac ako 40 regiónmi na východnej hranici EÚ v dĺžke 5 500 km. Ide najmä o regióny Fínska, Estónska, Lotyšska, Litvy, Poľska, Slovenska, Maďarska, Grécka a Cypru. Cieľom NEEBOR je ich zviditeľnenie a realizácia spoločných projektov podporujúcich rozvoj regiónov.

V Turzovke na Kysuciach vyhlásili mimoriadnu situáciu pre zhoršené klimatické podmienky – extrémne a mokré snehové zrážky, ktoré zatarasili miestne komunikácie.


8. decembra

Sporné otázky z minulosti, ktoré medzi sebou má Maďarsko a Slovensko, treba čo najskôr uzavrieť. Namiesto stereotypov sa však predstavitelia oboch krajín musia opierať o skutočné fakty. Počas rokovania v Bratislave sa na tom zhodli slovenský a maďarský prezident Ivan Gašparovič a László Sólyom. Maďarsko a Slovensko si musia spor o vodné dielo Gabčíkovo - Nagymaros čo najskôr vyriešiť.

Zadržanie Anteho Gotovinu, ktorého obviňujú z vojnových zločinov, vníma premiér Mikuláš Dzurinda ako veľkú satisfakciu. "Mám z toho úprimnú radosť," povedal Dzurinda a pripomenul, že tvrdenia o nedostatočnej spolupráci Chorvátska, podozrenia, že chráni generála Gotovinu sa objavovali nielen v kuloároch, ale aj na rokovaniach, na ktorých sa zúčastnil. Chorvátskeho generála Anteho Gotovinu zatkli v Španielsku na Kanárskych ostrovoch. Oznámila to v Belehrade hlavná žalobkyňa Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) Carla Del Ponteová.

Čínska vláda si veľmi váži ľudské práva, čo deklaroval aj parlament v čínskej ústave. Konštatoval to predseda vlády Čínskej ľudovej republiky Wen Jiabao po rokovaní s predsedom parlamentu Pavlom Hrušovským, ktorého podstatná časť bola venovaná dodržiavaniu ľudských práv v Číne. Otázku dodržiavania ľudských práv v Číne otvoril počas rokovania predseda NR SR Pavol Hrušovský.

Slovenský a ukrajinský minister vnútra sa dohodli na spolupráci slovenskej polície a ukrajinskej milície. Minister Vladimír Palko tiež svojmu rezortnému kolegovi Jurijovi Vitalijovyčovi Lucenkovi navrhol spoluprácu pri ochrane svedkov pri riešení problémov s organizovaným zločinom.

V ruskom Rostove na Done otvorili nový slovenský honorárny konzulát.


9. decembra

Nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier verí, že lídri EÚ sa čoskoro dohodnú na Finančných perspektívach EÚ na roky 2007 až 2013. "Verím, že na rokovaní ministrov zahraničných vecí a potom členov vlád EÚ sa zjednotíme," vyhlásil Steinmeier po stretnutí s Eduardom Kukanom v Bratislave.

Albánsky minister zahraničných vecí Besnik Mustafaj počas rokovania s ministrom zahraničných vecí v Bratislave konštatoval, že pri riešení otázky budúcnosti Kosova by sa nemalo uvažovať o zmene jeho hraníc alebo zjednotení s inou krajinou. "Tou inou krajinou mám na mysli Srbsko," povedal po stretnutí s Eduardom Kukanom Mustafaj. Podľa neho sa pri riešení otázky budúcnosti Kosova nie je možné vrátiť pred rok 1999. "To znamená, že to bude nezávislosť. Viac autonómie a menej nezávislosti nemá zmysel," vyhlásil Mustafaj.

Kambodžský súd odsúdil na doživotie dvoch mužov za zabitie kanadsko-slovenského chlapca pri prepade medzinárodnej škôlky v Siem Reape. Štyria ďalší muži dostali tresty 20 rokov väzenia za účasť na šesťhodinovej rukojemníckej dráme 16. júna tohto roku. Dvoch bývalých príslušníkov kambodžskej vojenskej polície odsúdili na dva roky. Maxim Michalík sa narodil v Kanade slovenským rodičom a mal už kanadské občianstvo. Chlapcovi rodičia žili v Siem Reape, rušnom turistickom stredisku neďaleko svetoznámych chrámov Angkor Wat. Jeho otec Martin Michalík tam pracoval v hoteli. Chlapca pochovali na Slovensku.


10. decembra

Rekordne málo - 11,07 percenta oprávnených voličov hlasovalo vo voľbách predsedov samosprávnych krajov. "Účasť v týchto voľbách je najnižšou účasťou vo všetkých voľbách, ktoré sa v Slovenskej republike konali od jej vzniku v roku 1993," povedal k oficiálnym výsledkom 2. kola volieb do orgánov samosprávnych krajov predseda Štatistického úradu (ŠÚ) SR Peter Mach.


11. decembra

Dvaja noví predsedovia samosprávnych krajov - predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Vladimír Bajan a predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenko Trebuľa sa budú musieť vzdať svojej funkcie v miestnej samospráve. Bajan je v súčasnosti starostom bratislavskej Petržalky a Trebuľa je primátorom Košíc. Ako k oficiálnym výsledkom 2. kola regionálnych volieb uviedla zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Lívia Škultétyová, "zákon o samospráve vyšších územných celkov (VÚC) hovorí, že funkcia predsedu samosprávneho kraja je nezlučiteľná s funkciou starostu obce.


12. decembra

V priestoroch bratislavskej väznice v Justičnom paláci pokračovalo hlavné pojednávanie Špeciálneho súdu (ŠS) v kauze tunelovania Devín banky po konkurze. Spis v tejto kauze bol na Najvyššom súde (NS) SR, ktorý predĺžil väzbu ôsmim obžalovaným do mája 2006.

Proces s Vladimírom F., Mariánom Š., Františkom M. a Annou M., ktorí sú obžalovaní z podvodu a porušovania záväzných pravidiel hospodárskeho styku v kauze nebankových subjektov Horizont Slovakia a BMG Invest, musela predsedníčka senátu Špeciálneho súdu ešte pred prednesom obžaloby odročiť na neurčito. V prípade obžalovaného Františka M., ktorý je stíhaný na úteku, totiž nebola splnená päťdňová lehota na prípravu konania.

Ďalšie Hniezda záchrany otvorili vo viacerých mestách Slovenska - v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka, v Trnave v Nitre, v Ružomberku, Banskej Bystrici a Košiciach.


13. decembra

NR SR schválila návrh budúcoročného štátneho rozpočtu (ŠR) so schodkom 57,468 mld. Sk. Celkové príjmy sú v budúcom roku vo výške 272,717 mld. Sk pri celkových výdavkoch štátneho rozpočtu 330,185 mld. Sk. Schodok verejných financií vypočítaný podľa metodiky ESA 95 by mal v budúcom roku bez započítania nákladov dôchodkovej reformy dosiahnuť 2,9 % predpokladaného hrubého domáceho produktu. Návrh budúcoročného štátneho rozpočtu svojím hlasom v NR SR podporilo 79 zo 142 prítomných poslancov. Návrh štátneho rozpočtu nepodporilo 62 poslancov a hlasovania sa zdržal jeden zákonodarca.

NR SR schválila novelu zákona o zdravotnom poistení, ktorá okrem iného stanovuje limity pre poplatky za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Upravuje tiež úhrady zdravotných poisťovní, resp. pacientov za diagnózy. Táto novela vzbudila kritiku stavovských a profesijných organizácií, ktoré jej vyčítali nejednoznačnosť a možnosť rozličného výkladu. Kritizovali tiež, že pozmeňujúce návrhy radikálne zasahujú do zdravotníckej legislatívy, pričom o nich nebola možnosť diskutovať.

Nová štátna tajomníčka ministerstva školstva Dana Dorotea Mikulová chce v rezorte presadzovať politiku lintnerovcov, ktorí ju na tento post nominovali, hoci Mikulová je nestraníčka. Politika poslancov zoskupených okolo Ľubomíra Lintnera jej však vyhovuje. Nová štátna tajomníčka bude oficiálne zodpovedať za vedu a výskum.

Slovenskí vojaci pôsobiaci v Afganistane pocítili ranné zemetrasenie v tejto krajine o sile 6,7 stupňa Richterovej škály. Hovorca ozbrojených síl Milan Vanga zdôraznil, že z vojakov nikto nebol zranený. Žiadne škody zemetrasenie nespôsobilo ani na technike.

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR v kauze vraždy študentky Ľudmily Cervanovej definitívny verdikt nevyniesol. Kauzu sa nepodarilo uzavrieť ani po vyše 28 rokoch. Pojednávanie odročil na neurčito, pretože štyria obžalovaní ako aj ich obhajcovia podali námietku zaujatosti voči senátu, keď ich predseda senátu informoval, že na verejnom zasadnutí nebudú vykonané ďalšie dôkazy, ktoré sa našli v archívoch v Levoči.

14. decembra

Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o ochrane vkladov, ktorá vytvára právny priestor na zníženie výšky ročných príspevkov bankových subjektov do Fondu ochrany vkladov (FOV).

Minister obrany bude mať vo výnimočnom prípade právomoc nariadiť zlikvidovanie lietadla. Vyplýva to z novelizácie zákona o civilnom letectve a zákona o ozbrojených silách, ktorú schválila NR SR.

NR SR prelomila prezidentovo veto a opätovne schválila novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Podľa novely budú informácie o platoch a odmenách ľudí, ktorí pôsobia v štátnych alebo samosprávnych orgánoch a sú financovaní z peňazí daňových poplatníkov, verejné. Na základe novely by ďalej malo byť povinné zverejňovanie informácií o prevode vlastníctva majetku štátu, samosprávy a verejnoprávnych inštitúcií, vrátane osobných údajov ľudí, ktorí tento majetok nadobudli.

Minister vnútra Vladimír Palko informoval poslancov o priebehu vyšetrovania vraždy študenta Daniela Tupého a o postupe jeho rezortu pri potláčaní prejavov rasizmu a intolerancie na Slovensku. Ako Palko skonštatoval, ani napriek intenzívnej snahe „súčasný stav poznatkov zatiaľ neoprávňuje obviniť konkrétne osoby“. Poslanci správu ministra vnútra Vladimíra Palka o priebehu vyšetrovania vraždy študenta Daniela Tupého a o postupe rezortu vnútra pri potláčaní prejavov rasizmu a intolerancie na Slovensku zobrali na vedomie.

Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda privítal revidovaný britský návrh rozpočtu EÚ a považuje ho za dobrý základ pre dohodu. Zároveň považuje za dôležité, aby sa dohoda o finančnej perspektíve na roky 2007 až 2013 prijala už na decembrovom summite aj preto, aby sa Slovensko dobre pripravilo na čerpanie prostriedkov z EÚ. Za kľúčové vylepšenie v novom návrhu považuje, že daň z pridanej hodnoty je zaradená ako oprávnený výdavok pre verejnú správu, pre regionálne a miestne orgány, pre Európsky fond regionálneho rozvoja, pre Európsky sociálny fond a Kohézny fond, čo umožní šetriť verejné zdroje. Za druhé vylepšenie označil premiér zvýšenie čiastky na odstavenie Jaslovských Bohuníc z 237 mil. eur na 375 mil. eur v novom návrhu

Novou vedúcou Úradu vlády SR sa po rozhodnutí kabinetu stane doterajšia zástupkyňa vedúceho Úrady vlády SR Eva Hrinková.

15. decembra

Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon je rozhorčený nad tým, že obchodníci predávajú pokazené, plesnivé a poškodené ovocie a zeleninu. Minister tak reagoval na výsledky kontroly inšpektorov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS), ktoré urobili od 1. do 7. decembra v obchodných reťazcoch na Slovensku. Urobili 848 inšpekcií a skontrolovali 6 447 výrobkov. Nedostatky zistili u 148 výrobkov. Z predaja stiahli 698,6 kilogramov ovocia a zeleniny v hodnote takmer 17-tisíc korún. Podľa ministra je takéto správanie obchodníkov vrcholom arogancie.


Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 8. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 9. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 10. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 1. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 2. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 7. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
 8. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 17 769
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 655
 3. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 3 220
 4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 2 977
 5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 2 206
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 2 077
 7. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 018
 8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 1 802
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 308
 10. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 244

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Keď ľudia idú so Saganom do úniku, vedia, že je silnejší. Čo s tým môžu urobiť

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.

KULTÚRA

Argentínsky kritik pre SME: Slováci, zostaňte takí, akí ste

Prestížne americké médiá chvália Učiteľku.

Neprehliadnite tiež

Domov

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne, v Nitre je zatiaľ ticho.

Domov

V nemocnici ho nesledovali, ako mali. Mal len tri roky a zomrel na cukrovku

Úrad pred dohľad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.

Domov

Neúspešný Kiskov protikandidát naňho podal podnet

Behýl žiada výbor parlamentu, aby preskúmal porušenia zákona o verejnom záujme.

Domov

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer oslabil o takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.