Bratislava 22. decembra (TASR) - Generálny prokurátor SR Dobroslav Trnka súhlasí s rozhodnutím dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry v Bratislave, ktorá rozhodla o zastavení trestného stíhania údajných členov Takáčovej skupiny.
"Budem sa sám pýtať, akým spôsobom bolo vyšetrovanie vedené, keď muselo prísť k takémuto rozhodnutiu," skonštatoval dnes Trnka pre médiá. Krajská prokurátorka zastavila stíhanie s odôvodnením, že činy subjektov, ktorých predstavitelia boli stíhaní, nie sú trestnými činmi.
Sedmička obvinených čelila obvineniam z trestných činov založenia a zosnovania zločineckej skupiny a legalizácie príjmov z trestnej činnosti.
Polícia v máji 2004 zadržala piatich údajných členov skupiny zavraždeného podnikateľa Jána Takáča - Ľubomíra K. (1966), Karola L. (1967), Martina B. (1972), Gabriela Š. (1970) a Roberta K. (1968). Mužom zákona vtedy unikol Ľubomír K. (1966) a Patrik V. (1972). Krajský súd v Bratislave zobral 3. júna minulého roka piatich z nich do väzby na viac ako tri mesiace.
Podľa polície obvinení pôsobili v druhom bratislavskom obvode, kde prostredníctvom svojich súkromných bezpečnostných služieb (SBS) Vesuv K.T. Security a neskôr A.G.P.- Security poskytovali podnikateľom zmluvnú ochranu. Jedným zo spoločníkov druhej spomínanej SBS bol aj dvakrát súdne trestaný Gabriel Š., nikdy však nebol konateľom. Polícia zadokumentovala vyše sto poškodených firiem, ktoré museli údajne pod nátlakom uzatvoriť zmluvu.