SME

Rozhlasová rada zatiaľ eviduje 12 záujemcov o post šéfa SRo

BRATISLAVA 16. januára (SITA) - Dvanásť obálok s prihláškami na konkurz na generálneho riaditeľa Slovenského rozhlasu (SRo) zaevidovala dnes do 16:00 Rozhlasová rada. Ako ďalej pre agentúru SITA povedal ...

BRATISLAVA 16. januára (SITA) - Dvanásť obálok s prihláškami na konkurz na generálneho riaditeľa Slovenského rozhlasu (SRo) zaevidovala dnes do 16:00 Rozhlasová rada. Ako ďalej pre agentúru SITA povedal tajomník Rozhlasovej rady Matúš Miklošík, obálky môžu prichádzať na radu aj v nasledujúcich dňoch poštou. Obálky s prihláškami rada otvorí 25. januára a zistí, či kandidáti spĺňajú podmienky účasti na konkurze.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tých, čo podmienky nesplnia, vyradia. Kandidátov Rozhlasová rada následne verejne vypočuje v termíne, ktorý určí na zasadnutí 25. januára.

SkryťVypnúť reklamu

Opakovanú účasť v konkurze agentúre SITA potvrdili - bývalý riaditeľ STV Milan Materák, bývalý riaditeľ SRo Jaroslav Rezník, súčasná štatutárka a ekonomická riaditeľka SRo Hilda Gajdošová a dlhoročný rozhlasový pracovník, novinár a manažér Ján Nemec. Kandidovať by opäť mal i manažér Roland Keťko, záujem má medzi ďalšími i Milan Mojš Kováč. Záujem o účasť vo voľbách šéfa verejnoprávneho rozhlasu agentúre SITA potvrdili tiež noví kandidáti - predseda Rozhlasovej rady Michal Dzurjanin a bývalá starostka Starého Mesta Miloslava Zemková.

Do tretieho konkurzu naopak nejde hovorca ministra zdravotníctva a bývalý šéfredaktor prvého okruhu SRo - Rádia Slovensko Karol Farkašovský a šéfdramaturg Dvojky Slovenskej televízie (STV) a dlhoročný rozhlasový pracovník Ľuboš Machaj. Ako pre agentúru SITA povedal Farkašovský, "považujem to za plytvanie energie a času vzhľadom na to, že nie sú jasné kritéria hodnotenia uchádzačov a vzhľadom na súčasnú konšteláciu rozhlasovej rady". Machaj, ktorý v doterajších dvoch voľbách získal najviac - 8 hlasov, no na zvolenie mu chýbali ešte dva, sa tretej voľby nechce zúčastniť najmä preto, že chce dať šancu aj novým kandidátom. Má pocit, že viac ako doterajších osem hlasov by už nezískal.

SkryťVypnúť reklamu

Uchádzači o účasť v tretej voľbe generálneho riaditeľa SRo museli svoje prihlášky spolu s projektom riadenia a rozvoja SRo a ďalšími podkladmi poslať Rozhlasovej rade poštou najneskôr dnes, 16. januára. Rozhodujúci bol dátum podania na pošte. Prihlášky mohli doručiť i cez podateľňu SRo, dnes do 16:00.

Záujemcovia musia okrem projektu rozvoja rozhlasu predložiť okrem iného doklady o tom, že majú ukončené vysokoškolské vzdelanie najmenej druhého stupňa a aspoň trojročnú prax v riadení a ďalšie dokumenty.

Rozhlasová rada volí generálneho riaditeľa po prvýkrát a od augusta ide už o tretie opakovanie volieb. Predchádzajúci generálny riaditeľ SRo Jaroslav Rezník viedol rozhlas do 7. októbra. Kým rada nezvolí generálneho riaditeľa, rozhlas riadia štatutárni zástupcovia, ktorých 6. októbra vymenoval Rezník - programový riaditeľ Vladimír Puchala a ekonomická riaditeľka Hilda Gajdošová

SkryťVypnúť reklamu

Po otváraní obálok by Rozhlasová rada mala 25. januára rokovať aj o odvolaní druhého podpredsedu rady Jozefa Ševeca. Podľa predbežného programu, ktorý rada zverejnila na svojej internetovej stránke, jej členovia budú hovoriť aj o verejných obstarávaniach a uzavretých zmluvách nad 200-tisíc korún, zhodnotia sviatočný program a budú diskutovať o ďalších témach.


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 096
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 212
  3. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 547
  4. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 4 225
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 223
  6. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 554
  7. Plátené tašky a opakované použitie 3 462
  8. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 2 329
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Kelvin Ofori je novou posilou ŠK Slovan Bratislava.

Do majstrovského tímu prišiel zadarmo.


Jannik Sinner - Carlos Alcaraz: ONLINE prenos zo semifinále Roland Garros 2025

Sledujte s nami online prenos zo semifinále mužov na Roland Garros 2025: Jannik Sinner - Novak Djokovič.


Ange Postecoglou.

Tottenham vyhral Európsku ligu, v lige však skončil na 17. mieste.


TASR
Slovenskí volejbalisti sa tešia počas zápasu Zlatej Európskej ligy vo volejbale Slovensko - Fínsko.

Severanom patrí vo svetovom rebríčku 23. miesto, Slovákom až 37. priečka.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu