Rozsah a spôsob náhrady škody pri služobných úrazoch určuje zákon o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.
Príbuzným vojakov, ktorí tragicky zahynuli, prináleží jednorazové odškodnenie pozostalých a náhrada nákladov na výživu. Ďalej sa z výsluhového zabezpečenia vojakov poskytuje úmrtné, vdovský alebo vdovecký dôchodok a sirotský dôchodok.
Profesionálnemu vojakovi, ktorý zomrel počas trvania služobného pomeru, zabezpečí Vojenský úrad sociálneho zabezpečenia pohreb v SR v celom rozsahu alebo na prianie pozostalých s ich spoluúčasťou. Pohreb možno zabezpečiť z výsluhového alebo úrazového zabezpečenia, maximálne do výšky 51 400 korún.
Náhrada nákladov na výživu patrí pozostalým, voči ktorým mal zosnulý súdom určenú vyživovaciu povinnosť, a počas celej súdom určenej doby. Nesmie však presiahnuť sumu výsluhového dôchodku, na ktorý by mal zosnulý nárok v čase úmrtia.
Jednorazové odškodnenie patrí manželovi alebo manželke. Ak bol zosnulý slobodný, patrí rodičom a dieťaťu s nárokom na sirotský výsluhový dôchodok. Jednorazové odškodnenie prináleží pozostalým rovným dielom. Nesmie presiahnuť desaťnásobok priemerného služobného príjmu vojaka v najlepšom z posledných desiatich rokoch.
Z výsluhového zabezpečenia má pozostalý manžel zosnulého vojaka nárok na úmrtné najmenej vo výške odchodného, prípadne desaťnásobku priemerného služobného príjmu vojaka v najlepšom z posledných desiatich rokoch. Výška závisí od počtu odslúžených rokov vojaka. Deťom s nárokom na sirotský výsluhový dôchodok patrí desaťnásobok priemerného služobného príjmu vojaka v najlepšom z posledných desiatich rokoch.
Vdove alebo vdovcovi patrí dôchodok vo výške 60 percent výsluhového dôchodku, na ktorý mal nárok profesionálny vojak. Trvá počas jedného roka od úmrtia manžela. Siroty majú nárok na dôchodok vo výške 30 percent výsluhového dôchodku, ktorý by patril zosnulému.