BRATISLAVA 11. februára (SITA) - Mŕtvolu mladíka visiacu na vagóne previezol z Českej republiky na Slovensko nákladný vlak. Obhorené telo si všimli železničiari na železničnej stanici Kúty. Privolaný lekár rýchlej zdravotnej služby zo Šaštína-Stráží konštatoval už len smrť. Mladíka pravdepodobne zasiahol prúd trolejového vedenia, čomu nasvedčuje aj krátky výpadok elektrického napätia tohto vedenia o 01:30 v noci.
Podľa doterajšieho vyšetrovania, ktoré vedú spoločne slovenská Železničná polícia (ŽP) a polícia ČR, prúd zasiahol chlapca v Brne, kde sa našli aj jeho zvršky a občiansky preukaz. Podľa zistení ide o 22-ročného mladíka z Brna. Ako agentúru SITA informoval hovorca ŽP Jozef Búranský, na prípade ďalej pracujú. Pozostalých už o tragédii informovali.
Na železničnej trati sa udiala dnes aj ďalšia tragédia. V úseku trate Zemianska Olča - Okoličná na Ostrove spozorovala vlakvedúca osobného vlaku o 8:55 vedľa trate ležiace telo. Hliadka ŽP po príchode na miesto zistila, že ide o 20-ročného chlapca zo Zemianskej Olče, ktorý už nejavil známky života. Mladíka usmrteného 600 metrov od trvalého bydliska pravdepodobne zachytil vlak. Keďže u neho našli list na rozlúčku, dá sa predpokladať, že spáchal samovraždu. Prípad prešetrujú policajti oddelenia ŽP v Komárne.